Otevřený dopis Michalu Voždovi

Milý Michale,

mohli bychom si toto všechno napsat soukromě, ale v tuto chvíli nemůžeme. Blokuješ mě, údajně pro mé duševní zdraví. Ano, děkuji Ti za péči o něj, obzvláště poté, co jsi nasdílel mnou vyrobené kompro.  Toto jsme vyrobili jednoduše proto, abychom dokázali, jak šíleně jednoduché je z někoho udělat vyvrhele společnosti. Chytil ses a já oceňuji, žes to přiznal.

V tuto chvíli Ti ale píši z úplně jiného důvodu. Včera jsme se potkali na Václaváku. Proč jsi tam byl tak brzo? Proč jsi se nakonec nezapojil do dobrovolnických aktivit se sbíráním podpisů pod petici? Proč jsem Tě neviděla, když jsme roznášeli placky a petiční archy mezi lidi? Vím. Protože jsi v tu chvíli bubnoval. Bubnoval jsi a rušil poslech písní Marty Kubišové. Byla jsem tam a rušil jsi nejen mě v mé práci. Ty jsi bubnoval a já mluvila s lidmi o petici Milion chvilek pro demokracii. Rušil jsi Martu Kubišovou. Rušil jsi nás všechny.

Troufám si říct, že Tě znám. Tedy vím, proč jsi to dělal, proč jsi byl na místě jako první. A na místě s lidmi, které jsi před časem nazval nácky. Obvinil jsi nás z něčeho tak nevídaného. Jsme podle Tebe náckové.

No, tak nic, milý Michale, užil sis zase svoji chvilku slávy, zase ses rozhodl vyrobit další demošku? Víš o tom, že aktivisti spolupracují? Víš o tom, že všechny aktivistické skupiny jsou v přímé součinnosti a domlouvají se a vzájemně podporují: Nevíš, protože už je fakt málo lidí, kteří s Tebou chtějí mít něco společného. A víš o tom, že svým aktivitami ničíš práci jiných?: Nevíš, vím, že nevíš. Takže si uděláš další demo, kde budeš doufat, že vyžereš práci jiných? Že navážeš na práci opravdu hodně lidí? Ty nevíš, co to znamená. Kdybys to věděl, tak bych nikdy netlumočila tvoji řeč před prázdným Václavákem. Kdybys věděl "jak", bylo by tam plno. Tak jo, teď máš možnost se přiživit na práci jiných a lidi tam dostat. Good luck - hodně štěstí. To Ti v neposlední řadě přeji v  souvislosti s uměleckou skupinou. Teď před přestupkovou komisí stojí jeden z vás, může tam tedy stát kdokoli.

Ivana Kudry

Komentáře

  1. Vy jste dvojka! 8-(
    Ještě otravujte na Václaváku, na vás čekáme...
    Alena

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu