Ivča píše Tomiovi

aneb multikulti nemůžou být rasisti, to by se jaksi vylučovalo


Vážený místopředsedo poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, pane Tomio Okamura,

předně bych ráda věděla, zdali je Vaše jméno sklonné či nesklonné, protože si velice dávám záležet na správném používání jazyka českého, což se o Vašich příznivcích říct úplně nedá.

Dozvěděla jsem se, že jste prý byl napaden na Národní třídě multikulti rasistickými existencemi. Ono už o tom něco napsáno bylo, ale stejně bych Vám to ráda zopakovala. Multikulti znamená, že nejsme rasisti. Ono "nejsme" píši záměrně, protože se tam hrdě řadím. Je mi tedy jedno, jestli je někdo bílý, černý, žlutý, jestli má oči modré nebo snad šikmé. Lidi dělím na dobré a špatné, a to podle jejich činů. To jen tak na úvod.

V minulosti jsem byla státním úředníkem a podílela jsem se na azylovém řízení v České republice a byla jsem přítomna tzv. čečenské krizi. Předpokládám, že budete schopen si relevantní údaje k této události vyhledat. A tak bych se Vás ráda zeptala, proč jste už tehdy nebrojil proti migraci? Proč jste již tehdy veřejně nevystupoval? Množství tehdy příchozích migrantů bylo proti dnešku opravdu nepoměrné. Vzhledem k tomu, že jste poslancem a zároveň místopředsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, předpokládám, že vládnete schopností vyhledat si relevantní informace a statistky. Zpráva o migraci je ostatně každý rok všem občanům tohoto státu veřejně přístupná, tedy i Vám.

Věřím, že se mi v rámci Vámi podporované přímé demokracie k mým dotazům vyjádříte. A na závěr si dovoluji ještě vznést jeden poslední dotaz. Chcete měnit Ústavu České republiky?

Děkuji a přeji hodně štěstí v posilovně

Ivana Kudry

Komentáře

 1. Vy jste fakt nemocná.......

  OdpovědětVymazat
 2. Tahle pani je nejen nemocna,ale je to hudry z hadru:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jejda, tady zase někdo špatně uvařil vtipnou kaši

   Vymazat
 3. Dobrý den,

  myslím, že si plně neuvědomujete obsah termínu multikulti. Je to produkt neomarxistů (frankfurtské školy), tedy totalitní. Chcete o tom diskutovat a najít hlavně důvody proč to tak je?
  S pozdravem
  MT

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Termín jsem použila ve významu, v jakem jsem svými odpůrci označována. Nicméně se jakékoli diskusi se nebráním. Ik

   Vymazat
 4. Dobrý den,
  děkuji za statečnost. Multikulturalismus je dnes všerozsáhle hlásán a ještě s velkou humanistickou pýchou. Co je jeho tezí? Všechny kultury jsou si rovny, protože neexistuje žádná pozice, žádné měřítko, žádné hodnocení, které by mohlo udělit nějaké kultuře hodnocení lepší nebo horší. Ta minulá hodnocení (dob minulých, tedy nějaké století zpět) byla povýšená a namyšlená. Buďme pravdiví a přiznejme si to, konečně! To dnes zabírá, skromnost marxistů. Jenomže tato teze (všechny kultury jsou si rovné) je prohlašována jako právě hodnocení všech kultur, jako poznání všech kultur pro všechny doby a místa. Tedy aby byla potvrzena teze (žádná kultura není lepší) je nutné si přisoudit právě tuto poznatelnost. Což je rozpor – kultura je poznatelná/kultura není poznatelná. Tedy multikulti teze padá jako nesmyslná. Musí pak platit kontradiktorní antiteze. Kultury jsou objektivně posouditelné. Jak se Vám to líbí? A klidně diskutujte.
  S pozdravem
  MT

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak, to já jaksi statečná jsem :-). Předně bychom si měli vyjasnit, že k marxistům mám velice, ale opravdu velice daleko. Označení multikulti jsem přijala, stejně jako mnoho dalších - havloid, dobroser, sluníčkář a další nepublikovatelné bez hvězdiček - a to, prosím pěkně, nikoli proto, že bych zastávala marxistickou ideologii, ale jednoduše proto, že jsem jím postavena tak, že jsem jedním nebo opravdu pár výmluvnými slovy odlišena od lidí, kteří podlehli populistickým a nepravdivým řečem a informacím od lidí, jejichž jediným cílem je získat nějaké to teplé místečko v politice.

   Označení "multikulti" tedy používám ve významu sice ne zcela přesném, nicméně dnes přeneseném do mírně jiného významu. Chápu jej jako označení člověka, který neřeší odkud kdo pochází, jaké je víry, barvy pleti, odkud pochází.

   Jazyk mnohdy posouvá významy, toto slovo není výjimkou. Tedy jej používám ve významu v našich zeměpisných šířkách zažitém, v určitých kruzích hanlivém, v určitých je přijímán v klidu a s úsměvem na rtech a mnohdy i s pýchou. Stejně jako třeba ten dobroser. Nemám totiž pocit, že bych zrovna já to dobro sr*ala :D.

   I.

   Vymazat
 5. Dobrý den,
  necháme to ve věcné rovině, nepřisuzuji Vám žádné přívlastky.
  Ještě k multikulti. Je jasná myšlenková rozpornost v tomto, ale třeba na KU nebo jiných univerzitách v oblasti humanitních věd každého přinutí multikulti uznat - rozum se sice vzpírá, ale my určujeme jak to bude. Něco hlásat na venek a něco jiného si myslet. To je totalita.
  V obecnosti je člověk stejný, černoch, běloch, muž žena, indián....ale také Karel IV, nebo Kleopatra. Tohle je ovšem o krok níže, to není multikulti. Multikulti odpovídá hodnocení rozumově volních vlastností člověka a kultury. Abych to ještě celé zkomplikoval, na KU také neuznávají žádnou obecnost, nic obecného není poznatelné a neexistuje. Námitku, že se to příčí rozumu a je rozporné odpoví - ticho!
  MT

  OdpovědětVymazat
 6. Dobrý den,
  moc mě pobavilo, jak se strefujete do příznivců Tomia Okamury a jejich (ne)schopnosti vládnout českým jazykem. Nikdy jsem Tomia Okamuru nevolila, avšak připadá mi trapné argumentovat špatnou gramatikou něčích příznivců. Také jsem kdysi měla pocit, že ten, kdo nezvládá pravopis, je hloupý. Poté, co jsem poznala spoustu matematicky či technicky velmi nadaných lidí, již tento názor nemám, neboť někteří z nich měli s češtinou také problémy, avšak vyvážili to jinde. Odkaz na "hloupé" příznivce se snaží podsouvat myšlenku, že samotný politik je hloupý či alespoň populista, který se neštítí hlasů hloupých lidí. Tak to ale nemusí obecně být.
  Dokonce se mi mnohdy stane, že diskutuji na FB se "sluníčkáři", kteří mají všichni horší gramatiku, než já.
  Za druhé, znám dost odpůrců nelegální či masové migrace a především islámu. Mnoho z těchto lidí jsou vysokoškolsky vzdělaní odborníci. Převažují (opět) technické obory. Zda jde o příčinu či následek si neodvažuji tipnout, pravda však je, že studenti humanitních směrů jsou mnohem více vystaveni politicky korektnímu vymývání mozku. Sama jsem se s tím setkala na jazykových kurzech v zahraničí, kde politicky korektní výrazy byly nedílnou součástí výkladu. Lidé bez vzdělání nebo s technickým vzděláním tomuto vystaveni nejsou, mohou se tedy nezávisleji rozhodovat o tom, co si budou o výše zmíněných tématech myslet.
  Proč Tomio Okamura nebojoval proti migraci už tehdy vám za něj neodpovím. Ze svého pohledu však mohu nabídnout následující vysvětlení:
  V té době už jsem měla názor na islám stejný jako dnes. Avšak domnívala jsem se, že muslimové v Evropě se postupně stanou vlažnými muslimy a (v dalších generacích) ateisty, tak, jako se to např. u nás děje s křesťanstvím. Rovněž jsem podcenila možnost masové imigrace. Tehdy přišlo možná více uprchlíků než dnes do ČR, ale celkově bylo v pohybu směrem do Evropy možná méně lidí. Neexistoval Islámský stát a celkově situace nevypadala tak děsivě. Po 11. září bylo však jasné, že už nic nebude jako tehdy. A to nemluvím jen o teroristických útocích, ty jsou jen špičkou ledovce. Největší nebezpečí je plíživá islamizace. Víte například, že u nás nesmíme kupírovat psům uši z důvodu týrání zvířat, ale kruté halal podřezání zaživa, které trvá třeba i dvě minuty, má výjimku "z náboženských důvodů"? A to je to, o čem mluvím.
  Doufám, že vás moje odpověď alespoň částečně uspokojila.
  L.K.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu