S váma nemluvím

aneb střípky z home careMám toho málo, tak jsem se nechala uvázat k home care. Jsem vyžírka jedna nezisková, tak za peníze, za které by někteří nevstali z postele, jezdím pečovat o pár lidí. 

A o legraci nakonec není nouze. Protože s vámi přichází do domovů lidí, kteří vás potřebují, něco ... něco ... co nevědí, jak nazvat, ani vy nevíte, jak to nazvat, každopádně to cítíte ... 

Přicházím a na stolku stojí hrnek s kafem.

- Ivo, životabudič je tu, říká manžel klientky ... jo, díky. K životabudiči se záhy připojí buchta, šáteček, prostě něco ... Vědí, že já po ránu potřebuju sladké ... a je tu. 

Ctím soukromí, takže o úkonech se rozepisovat nebudu ... 

... ale rozepíšu se o  tom, jak se nám spolu žije.

Když jste home care, přicházíte do domácností těch lidí a vcházíte jim do života. Stáváte se jeho součástí. Víte, kde jsou ty nejzákladnější věci, které pro život potřebují. A tak třeba vymyslíte, že zcela nepohyblivou klientku prostě osprchujete. Co na tom? Technika vám pomůže, vy si vezmete plavky a je to ... jenže klientka tak nějak furt vymýšlí, proč by to nešlo .... tak to pořád řešíte, až jednoho dne řeknete: Příští týden se koupe!!! ... a její manžel řekne: Koupe!!! A ona řekne: S váma nemluvím!!!! .. Proč? ... Protože mě neposloucháte... a vy víte, že to celé je jedna velká legrace ....

Nebo přijdete ke klientovi, kterému máte jen dělat společnost, aby nebyl celý den, než rodina dorazí z práce, sám .... a narazíte tam na rodinného příslušníka. 
- Mám už rozdat ty karty?
- jen je rozdejte, von už odchází .....

a nebo .... se vám na skype objeví žádost od klientky. Jo, je jí 80 let ...a jo, zvládla to. A poté, co jí spojení potvrdíte, vám vytočí videohovor!!! Jo - senioři jedou!!!

Takže jo, díky vám všem je můj život plný zážitků, legrace a  hlavně díků, kterými mě zásobujete. Ne, nedělám to pro ta slova, pro ty pohledy, kdy si moc rozumíme, že takhle to je a jinak to nepůjde. Vidíme si do těch nejintimnějších částí a součástí našeho života, mám vás všechny ráda .... a  jsem moc ráda za všechna slova díků a za všechny ty kafíčka, zákusky, amolety, chlebíčky ... nedělám to pro ně, dělám to pro vás a tohle je velká nadstavba. Díky za ně, díky, že jste. A díky, že vám můžu pomoci zachovat si lidskou důstojnost ... s námi na své stáří nejste sami ... a vy to víte, díky


Komentáře

  1. Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

    Připojte se k úspěchu - Spojte se s více než 4 miliony investorů a obchodníků ze 170 zemí

    227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu