Můj další otevřený dopis

Evě Hrindové, kandidátce do SenátuVážená paní Hrindová,

víte, já pamatuju doby, jediná správná světová strana byla ta východní, z té taky pocházelo to jediné kvalitní zboží a s tím se tehdy spojovaly určité věci, které mi utkvěly v paměti nebo mi byly později vysvětleny a byla jsem na ně upozorněna. A protože Vy zrovna nejste nejmladší ročník, jak velmi často zmiňujete, že jako máte ty zkušenosti, počítám, že mi budete rozumět. 

1. Pamatuju si tehdy jasného nepřítele. Na něj bylo poukazováno vždy a všude. Byl to ten zlý imperialista z "wólstrýtu", vykořsťovatel - kapitalista, máničky a mnoho dalších. Byli vláčeni a špiněni. Bravo!!! Tuhle část lekce jste tehdy zvládla dokonale. Zmínila bych v této souvislosti Vaše veřejné špinění právničky, která u soudu zastupuje somálskou dívku. Jaksi Vám, paní Hrindová, nedošlo, že cítí-li se někdo pošlapán na svých právech, má možnost obrátit se na soud a tam má právo se nechat zastupovat lidmi, kteří se na soudní řízení specializují. Říká se jim advokáti a je to jejich živobytí. Stejně jako Vy objíždíte tržiště, oni chodí k soudu. Navíc teda ono to Vaše opakované vykřikování o tom, jak jsou někteří za něco dobře placeni, tak trochu vede jednoho k závěru, že ty Vaše trhy, které tak nadšeně objíždíte a je Vám v té komunitě tak dobře, asi nebudou zase taková finanční hitparáda. Nebo se mýlím? Mohla bych pokračovat, ale bylo by to dlouhé. Laskavý čtenář je jistě schopen si Vaše černé obrázky vyhledat sám. 

2. Filtrování informací, to si taky pamatuju. Zapomněli mi toho v dějepise dost říct. Prostě si z té části dějin vytáhli to, co se jim hodilo, to ostatní si nechali pro sebe. Vy jste se to zase naučila moc dobře. Třeba takové Vaše oblíbené téma ženské obřízky. Nad ženskou obřízkou se musí rozčílit snad každý soudný člověk, Vy to víte, tak proč to téma nepoužít. Jenže nějak pořád dokola zapomínáte lidem říct, že ta ženská obřízka není vůbec výsadou muslimů, vůbec nevychází z Koránu a praktikují ji například ve Vámi zmiňovaném Egyptě třeba kopští křesťané. Co s tím? Zase bych mohla pokračovat, ne nadarmo se o Vás říká: Sice to není pravda, ale mohla by být :-). 

3. Výsadou dob minulých byly také nesplnitelné sliby. Povídali nám o zemi, kde zítra znamená již včera, abychom později zjistili, že tam dnes snědli to, co měli sníst až zítra, ale povídali o tom hezky a slibovali nám, jak to bude fajn. Jeden stál frontu na toaletní papír s tím, že zítra ho už snad dostanou. Tak jste nám slíbila Švýcarsko, já teda nevím, jak to hodláte udělat a počítám, že Vám neuvěřím ani slovo, ale jako jo, já nejsem ta správná cílová skupina. A takových podobně vtipných slibů jste vypustila už dost. Jako jo, někdy se s Vámi člověk fakt pobaví. 

A tak ještě dumám. Taky jste tehdy chodívala na lidové veselice, kde jste skotačila za zvuku ruských častušek, abyste potom podryla národní hospodářství vyvekslováním několika desítek bonů, abyste si mohla koupit Lewisky v Tuzexu? Já jen, jak moc jste tuhle etapu života zvládla a jak moc ji převedete, jestli se do toho Senátu konečně dostanete. Já vím, musí to být frustrující .... zkoušet to a zkoušet a pak prodávat brouky nebo s čímže to jezdíte po těch jarmarcích. 


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu