Kudra píše Babišovi

a ví, že Babišovi je to jedno


Vážený pane ministře,

je mi smutno. Už jsem se smířila s tím, že jako OSVČ jsem ve Vašich očích parazit tohoto státu. Já se totiž osobně dost dobře vyrovnávám s tím, když mi někdo napíše nebo řekne, že jsem parazit, alkoholička, islamofil, sluníčko, vypitá nula a tak. Ale dost těžko se vyrovnávám s tím, když se někdo otírá o jiné. Obzvláště, pokud se nemohou bránit. 

Oběti koncentračního tábora v Letech se bránit nemohou. Bránit se mohou nebo se o to mohou pokusit jejich potomci. A občas se o to v nějakých diskusích pokusí. 

Třeba na fb jeden diskutující: 
Pane Babiš, dovolím si Vás požádat o schůzku. Jsem ten původní český romák, který měl v Letech vězněnu maminku a má v Letech pohřbeného dědečka a sourozence. Pokusím se vám předložit důkazy, že to koncentrák byl. Budete překvapen.


Reakce se od Vás nebo od Vašeho PR týmu dosud nedočkal. Přestože jeho příspěvek visí ve vlákně v tuto chvíli již 21 hodin. 

Dovoluji si Vám, vážený pane ministře, sdělit, že neexistuje kontext, který by ospravedlnil Vaše vyjádření ohledně koncentračního tábora v Letech (nazývám jej koncentračním a Vám doporučuji seznámit se s významem slova koncentrační. Rozdíl v češtině a slovenštině nebude nijak zásadní). Neexistuje žádné vyjádření, které by zmírnilo utrpení lidí, kteří táborem v Letech prošli. A neexistuje nic, co by zmírnilo naši ostudu se dosud s touto částí našich dějin důstojně vyrovnat. 

Vážený pane ministře, je mi velice smutno, že vrcholný představitel tohoto státu si honí politické body na lidech, kteří trpěli a zemřeli v rámci zrůdné nacistické ideologie. Myslela jsem, že po aférách se strýčkem Vikem, krabicí od bot u Srbů doma, sedmičce vína pana Ratha se už žádného překvapení nedočkám. První jste mi poskytl s Čapím hnízdem. Teď jste .... No, nic. 

Mimochodem, víte, že Terezín též nebyl vyhlazovacím táborem? 

S úctou se mi psát nechce, takže snad se soudružským pozdravem

Ivana Kudry - OSVČ - parazitKomentáře

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu