Kde to jsme?

O čistonosopleně a pravém vlastenectví


Žijeme fakt v divné době. Na Pražský hrad si vystojíte frontu, z brány Gigantů máme jednosměrku. Prý je to bezpečnostní opatření, protože teroristé by mohli zaútočit na Hrad, na metro, na obchodní centra a tak. Začali jsme na Hradě, s těmi bezpečnostními opatřeními. Do Metropole Zličín zatím projdete jen tak. Trochu to ve mně vyvolává dojem, že osazenstvo Hradu se obává, že by nám mohlo být ukradeno. 

Vadí nám zahalené muslimky. Moje kamarádka šátek na hlavě radši nenosí, bojí se reakce okolí. Prý se mají muslimové přizpůsobit našim zvyklostem. V této souvislosti vzpomínám na knihu Bílá Masajka, kde se běloška usadila v masajské vesnici. Ochránci našich hodnot by zřejmě byli velice překvapeni, že ji nikdo nenutil odhodit vrchní díl ošacení a chodit jen v sukni, jak Masajky běžně chodí. A také ji nikdo nenutil k obřízce, což by možná taky překvapilo naše vlastence, že jako ta obřízka není výsadou islámu. Navíc tolerovali, že se chodí pravidelněji mýt a že nečůrá jen tak ve stoje jako jiné masajské ženy. Dumám taky, jestli by paní Hrindová, která pořád vykřikuje, jak se mají všichni přizpůsobit a svléknout, odložila tričko, podprsenku a křepčila by s nimi jen tak polonahá. Počítám ale, že paní Hrindová k Masajům nepojede. Tento typ lidí se totiž vyznačuje značně omezeným vnímáním světa a málokdy vyrazí za hranice všechních dnů. 

Chceme, aby se muslimové distancovali od útoků, když to udělají, udělali to blbě, měli to udělat jinak. Především to neměli dávat do médií. Kdyby to nedali do médií, nikdo by to nevěděl, bylo by blbě, že nic neudělali. Když udělali a všechny nás o tom informovali, měli to udělat jinak. Jeden se prostě nezavděčí. Babička Boženy Němcové něco takového říkala. 

Křičíme, že jsme si všichni rovni, ale nakonec se zjistí, že jsme si nějak někteří rovnější. Tohle nebudu nějak extra rozpitvávat, protože se chystám k samostatnému blogu na toto téma, jen ho ještě nemám úplně promyšlený. 

Teď tohle píšu, protože jsem zase nevěřila vlastním očím. Když se kdysi rozhořel FB boj na profilu firmy Emco, která má na své produkty značku halal, letěla jsem si je koupit, přestože to nějak moc normálně nejím. Baví mě odpůrci halal, kteří si neuvědomují, že košér je vlastně totéž. Jenže košér nenosí hidžáb. Jen jarmulku, což, možná se někteří poučí, je známka podřízenosti Bohu. Jo, já zapomněla, nosí ji chlapi. Jenže ženy do synagogy také nesmí prostovlasé. Světe, div se. 

No, dneska na mě vyběhla na FB reklama spojená se slevovým kupónem do nejmenovaného obchodu s oděvy. Na fotografii byly děti a ne všechny byly, tak říkajíc, našinci. Ha, jedna diskutující si prý raději nakoupí jinde, když vidí to multikulti. ...... Kam jsme to dopracovali? Když nám vadí děti na fotografii? Skončíme u čistonosopleny, abychom ochránili naši kulturu od všeho cizího, nebo zavedeme vzorníky na kůži, barvu očí a vlasů? A budou ty lidové soudy, o kterých se zmiňoval jiný diskutující? Já jen, abych věděla, nač se mám v budoucnu připravit. 

Sakra, lidi, co to se sebou děláme a necháme dělat lidmi, jejichž jediným cílem nakonec je jen to, aby se usadili v tichosti ke korytu senátnímu nebo jinému jen proto, že na trzích to tolika nesype? 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu