Jak prosté, milý Watsone

aneb jak se neznemožnit


Kdysi lítal po FB hoax doplněný fotografií dítěte napadeného imigranty na Slovensku. Už samotný popis událostí v člověku, který si zachoval alespoň trochu duševního zdraví, vzbuzoval pochybnosti. Vyhledat fotografii dítěte mi přes strýčka Huhlu trvalo asi deset vteřin, abych zjistila, že se jedná o fotografii ukradenou z webu, kde se řešilo napadení dětí psy. Tedy dítě nebylo napadeno migranty, ale bylo již před lety napadeno psem. Ostatně při bližším zkoumání bylo člověku hned jasné, že ony tržné rány v obličeji jsou od zubů. 

Dnes jsem opět otevřela tuto diskusi a zastavila se u tohoto příspěvku: 

Z jakého důvodu sem nedáváš případy, kdy migranti napadnou (zmlátí, okradou, znásilní) nějakého Evropana? Aha už vím 1) se o tom nesmí psát 2) by si od rána do večera nedělala nic jiného, protože takových případů jsou denně tisíce 3) nejde o omyl jako u toho pianisty, ale o záměr. Každopádně mě fascinuje, jak jsou média objektivní a jak stále dokáží manipulovat veřejné mínění. Škoda, že nezveřejní třeba omluvný dopis německé novinářky, který napsala své dceři a ve kterém se jí omlouvá, že jí musí ukrojit ze svobody na kterou byla zvyklá, nemůže jí poustět samotnoutnou ven, nemůže jí pusit ani s kamarádkami na koupaliště.... protože již 5 jejích kamarádek bylo napadeno "uprchlíky". To je přece normálka, že?

Autorkou je diskutérka používající nick Vezda. 

A já si teda myslím, že ona sama ty odkazy prostě nedá, protože ..... 

Nedávno si dal někdo práci se všemi těmi hoaxy. Ano, já vím, že kdo to vidět a číst nechce, tak to neuvidí a číst nebude, to je jasný jak facka. Jenže současně nám už trochu může vyvstat obava, že by jeden pak mohl vypadat jako .... (doplň dle vlastního uvážení). 

I když vlastně vždycky se dá říct: Sice to není pravda, ale mohla by být ....

A víte co? Možná by Vezda a jí podobní mohli dostat ještě více prostoru. Protože vyvrátit hoax mnohdy nezabere moc času :-). 

PS: Diskuse tentokrát bude moderovaná. Je to takový můj soukromý testík :D. 


Komentáře

  1. Díky. Díky díky. Za článek a odkaz. Osvěžující. Chodím si sem a k vám podobným potvrdit, že nejsem tak úplně nenormální. Občas to jednoho skoro udolá.
    Adresa

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu