Mám obecně problém s autoritami

aneb malé zamyšlení jen tak 


Nikdy jsem neměla potřebu vzhlížet k někomu jen proto, že něco dokázal ... Měla jsem vždy dojem, že já dokážu zase něco jiného. Ten prostě umí to a ten zas ono ... Zkrátka a dobře, že bych si před někým sedla na zadnici, to nějak nikdy nehrozilo .... 

... a přesto se v mém životě objevilo pár lidí, které fakt uznávám a kteří pro mne autoritou jsou. 

Jedním z nich je evangelický farář, pan Strádal. Stál při mne, když mi bylo fakt ouvej, dokázal vysvětlit, ale taky dokázal zarýt pod kůži a dostat to až na dřeň. Bylo to dobře. 

A jsou i další. A dnes jsou to čtyři roky, co zemřel Václav Havel. Někdy se uchyluji k patosu. Povětšinou jsem teda ironická a tak nějak nad věcí. Jsou ovšem lidé, kteří mne na zem vrací. Václav Havel je jedním z nich. A tak budu trochu patetická, protože ono to občas jaksi není od věci. 

Chybí mi osobnost jeho typu ... chybí mi někdo, kdo by dokázal jednou větou říct tolik. Chybí mi někdo, kdo by některé věci říkal za mně. Nikdy nebudu schopná vyjádřit to, co on, a tak, jako on, to si nenalhávám. K tomu, k čemu on potřeboval jednu větu, já potřebuju sepsat slohovku. Proto chybí. Protože moje slohovky by nikdo nečetl ... Proč taky, že jo? Mnohdy jsem s ním nesouhlasila, ale můj nesouhlas byl protkán úctou k někomu, kdo je o tolik moudřejší než já. Pokora a já? Nejde to dohromady? Světe, div se!!! Jde!!! Jen musím mít proti sobě osobnost. A tou Václav Havel bezpochyby byl. Kdybych potkala kteréhokoli jiného politika, prošla bych dál a nehnula brvou (ostatně se tak už mnohokrát stalo). Kdybych potkala Václava Havla .... nevím .... 

Tento blog je směska a snůška divných pocitů a hlavně vzpomínka. Vzpomínka na Václava Havla. Škoda, že je to tak, jak to je. Je potřeba najít někoho, kdo půjde v jeho stopách .... Najdeme ho? Snad ano. 

Komentáře

  1. Václav Havel nebyl politik, ale vekslák z Koruny, kterej se svezl s proudem. Grrrrrrrrrrrrrr

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ano, proto mu tleskal americký kongres ... zřejmě také plný veskláků z Koruny :-)

      Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu