Prvotní šok je pryč,

mobilizujeme


Jsou toho plné sociální sítě. Národ vyrazil do boje za naše národní zájmy. Zatím tedy jen na sociálních sítích, ale i tak je to výživné. Dočtete se ledacos, včetně toho, kdy jeden pán (zřejmě posilněný levnou výčepní lihovinou) navrhuje postup, kterak učinit Čechy zase bílými, pročež bych podle jeho návodu měla začít balit, abych, až si pro nás přijdou, měla to evakuační zavazadlo už nachystané. Mimochodem, pán nezmínil, jestli bude nějaké váhové omezení či bude možné vzít, co unesu. 

Již pěkných 26 let si chrochtáme, jak můžeme tohle, můžeme támhlencto. Pěkně si zakoupíme lástminit a vyrazíme do  toho Tuniská, kde si vycachtáme prdelky v móři a tradá domů, pěkně zase na to naše české pivečko. To víš, Pepane, to tam nemaj. 

Teď jsme najednou strnuli v hrůze. Když padala dvojčata, bylo to tak daleko. Madrid a Londýn už se nám zase vzdálily časově. A teď - Paříž!!! Naše veleoblíbená destinace. Město milenců. Je to tak kousek. A tak hltáme všechny ty zprávy, které hned považujeme za pravdivé, diskutujeme o nich na sociálních sítích a mnozí mají jasno. Ono je to trochu o tom, že tehdy jsme o tom mleli tak maximálně doma nebo u piva ... teď máme ten fejsbůk .... 

Ráda bych těm, co mají tak jasno, připomenula několik drobných záležitostí. Neberte to jako žádnou analýzu situace, vezměte to prostě jako postřehy. 

 • Když padala dvojčata, žádná migrační vlna z muslimských zemí se na USA nevalila. 

 • Když byl Madrid a Londýn, žádná migrační vlna se na Evropu nevalila. 

 • Mohammad Atta prošel Českou republikou v době, kdy jsme nebyli v Schengenském prostoru. 

 • Olga Hepnarová byla Češka a byla to masová vražedkyně. 

 • Naši rodiče a prarodiče zde žili a byli Češi v době, kdy probíhaly politické procesy v 50. letech.

 • Naši rodiče, prarodiče a někteří z nás byli Češi a žili zde v době, kdy sem vpochodovala Varšavská smlouva pod záminkou, že nás jde zachránit. 

 • Hlásíme ke křesťanským tradicím, tedy i k inkvizici. Je to naše minulost. 


Závěrem bych ráda, aby všichni, kdo při tom hrůzném činu zemřeli, našli svůj pokoj na poslední cestě, jejich rodinám upřímnou soustrast, těm, kteří bojují o život v nemocnicích, aby jej vyhráli, jejich rodinám hodně sil, ..... a nám všem .... zdravý rozum, budeme ho potřebovat. PS: Divím se, že mně ještě nikdo z mých muslimských přátel nezavraždil. Podle teorie muslim = terorista a vrah je to fakt už na pováženou. 

Komentáře

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Komentář bylo zbytečné mazat, ráda bych na něj odpověděla.

   Vymazat
  2. Víte, já vás celkem ráda a čtu a nechci se tu pouštět do debat, které stejně nikam nevedou, protože nikdo z nás do té situace nevidí, mně to celé pouze děsí.

   Vymazat
  3. Nemyslím, že pokud se lidi baví slušně a kultivovaně, tak debata nikam nevede. Nemusíme se ve všem shodnout. Důležité je si ten názor podat bez urážek, věcně a v klidu.

   Nebudu nijak reagovat na ten původní příspěvek, přestože ho znám. Nebyl nijak zlý, rejpavý, agresivní.

   Celá ta situace děsí i mě, ne, že ne. To jen někteří mi vkládají do úst a prstů něco, co jsem nikdy neřekla a nenapsala.

   Nevidíme do té situace, ale máme právo k ní zaujmout postoj. Já bych si teď jen přála, abychom si zachovali chladnou hlavu. A stejně jako po 11. září Američané dali jednoznačně najevo, že se nebojí a nepolezou do děr. Neměli bychom se připosrat ani my.

   Současně bychom neměli páchat kolektivní vinu, protože ta prostě neexistuje (alespoň podle mne). Jakákoli kolektivní vina, kterou teď připíšeme všem muslimům, povede jen a jen k jejich další radikalizaci a zradikalizuje i ty, kteří o to ještě včera neměli zájem. Osobně se víc bojím těch správných Čechů hájících zájmy našeho národa proti těm obluďákům. To je totiž daleko větší hrozba, než ty davy, které sem jdou.

   Vymazat
 2. Mila Ivano, chtela bych jen vyjadrit vdecnost za Vas decentni pristup k francouzské tragedii. Ano, mlceni naplnené laskou, empatii, respektem, solidaritou je jediny lidsky mozny pristup, alespon po dobu, dokud obeti nebyly pohrbeny.
  Jak ale pise jeden komentator v New York Times: " Francie ztelesnuje vse to, co nabozensti fanatici celého sveta nenavidi: uzivat si zivota na Zemi."
  Proto musi umirat nevinni, proto nedockavci uz utoci bez ohledu na realitu, ta je jim lhostejna. Oni vse vedi predem.
  Dik za Vas moudry postoj, ktery sdili vetsina lidi dobré vule bez ohledu na jejich prislusnost.
  MaB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-). Po všech těch urážkách je vcelku balzám tohle číst a vidět, že ve svém postoji nejsem osamocena.

   I.

   Vymazat
  2. Nejste... i ja to citim podobne.. ovsem pripadam si vcelku osamocena..... :( Lochneska

   Vymazat
  3. Hlavu vzhuru. Uz jsme tri a ja vim i o dalsich.

   Vymazat

Okomentovat