Kde já to všechno jenom slyšela?

Jooooo, už vím, kupředu levá aneb kdo nejde s námi, jde proti nám


Klidně půjdu proti všem těm Hrindovým, co si svoji politickou kariéru postavily na neštěstí jiných a omezeném vidění světa dalších. Klidně budu stát proti všem těm konvičkám, Okamurům a Zemanům. Klidně se nechám nazývat alkoholičkou, omezenou, budu jimi litována a budou mi prorokovat, že jednou budu plakat, že budu znásilňována, obřezána a donucena nosit burku. Klidně budu sluníčko :-). 

Mluvčí pana prezidenta říká, že pan prezident mluví za národ. Tedy asi nejsem ten národ. Pan mluvčí také mluví o řízené provokaci. Možná by měl dál radši hledat toho Peroutku. Přesně podle hesla: Kdo si hraje, nezlobí. 

Výroky posledních dnů by mi asi měly zvedat tlak. Nezvedají. Je mi smutno. 

Rétorika všech výše zmíněných lidí velice připomíná rétoriku let, které jsme roku 1989 opustili. Pamatuju si strach, že hnusné, zlé imperialistické Spojené státy na nás hodí tu atomovku, aby nám zničily ten krásný život, který si tu radostně budujeme. Budila jsem se hrůzou, že bude válka. Volby tehdy vyhrávala KSČ, a to, prosím pěkně, s takovým výsledkem, že to prostě bylo nezpochybnitelné. Všichni jsme si mysleli totéž. Až na hrstku pomatenců, co se s dlouhými vlasy potáceli na okraji společnosti, brali drogy, byli věčně opilí, zkrátka a dobře se neslučovali s profilem socialistického člověka. A těm tedy rozhodně nebylo záhodno dopřát prostoru. 

Paní Hrindová tvrdí, že nesnáší škatulkování lidí, což jí ovšem nebrání zaškatulkovat všechny své oponenty, jejím Naštvaným matkám nic nebrání ve stanovování diagnóz lidí, které v životě neviděli a kteří mají jistojistě daleko větší přehled, než je vařečka, plena a praktikování nevýchovy u dětí. Paní Hrindová by za jiný názor fackovala. Paní Hrindová nesnese názorové oponenty, tak je pro jistotu blokuje, aby jí nekazili její prostor plný nenávisti, lží a směřování ke šťastným zítřkům, pokud ovšem teda vyhraje ty volby. Je-li paní Hrindová usvědčena ze lži, svého odhalitele zablokuje a veřejně ho označí za zlého a zákeřného člověka. 

Mohlo by to být vtipné, jenže je to celé hodně, ale fakt hodně smutné. 

Strach, to je to, co pomáhalo komunistům, strach je to, co pomáhá paní Hrindové a jejímu Bloku proti Islámu. Strach a urážky. Když si pročtu diskusní příspěvky na profilu paní Hrindové, Naštvaných matek a dalších podobných, vidím urážky, zesměšňování, lži a šíření strachu. A strach, jak známo, je v tomto směru velký pomocník. V tomto případě za ním, dle mého názoru, není nic jiného, než aby se paní Hrindová konečně dostala tam, kam chce. Párkrát se to už nepovedlo, tak teď snad .... 

Ať už to bude s paní Hrindovou, jak chce, já budu dál klidně Sluníčkářka, Sluníčko a já nevím co ještě. Protože, jak známo, kam nechodí slunce, tam chodí lékař :-). 

Komentáře

 1. Ivčo,
  přemýšlím, jestli to napsat sem, nebo k sobě.
  Umřela Lucie Bittalová.
  Je mi to moc líto, přála jsem jí, aby se uzdravila. I když bych s ní třeba nesouhlasila, tak nějak jsem si říkala, že až se uzdraví, bude čas na diskuse.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vim ..... je mi to moc lito. Taky jsem mela dojem, ze ona to da. Clanek ji psat nebudu. Ale napisu proc

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu