Jak jsem viděla pochodovat ochránce národní kultury

aneb "Immigrants, go to hell"


No, to heslo v uvozovkách nesla napsané na kartonu jakási paní. 

Ale od začátku. Vyrazily jsme s kamarádkou a dětmi do centra Prahy, abychom si připomněly listopad 1989. Nejprve jsme se protlačily na Národní třídě do podloubí, abychom zapálily svíčky a odevzdaly vlaječku, z jedné strany českou, z druhé francouzskou. V mezidobí jsme dětem vysvětlovaly rok 1939 a 1989. Následně jsme zakotvily u Národního divadla, kde jsme zakoupily krásný dřevěný hmoždíř, holčičky si vybarvily mandaly, vyfotila jsem se příslušníky Sboru národní bezpečnosti, ze kterých fakt šel strach, neboť jejich služební pes nevypadal vůbec přátelsky. Ostatně, jejich velikost pro mé ..... :D ... posuďte sami. Holčičky prubly i piano. 


A pak nás přepadl hlad. A tak jsme se vypravily do afghánské restaurace, kde jsme se pohodlně usadily do tureckých sedů (bez bot, samozřejmě) a užily si výborné jídlo, milou obsluhu a ty statečné i afghánský koktejl z mléka a okurek (krok nezrychlil a byl výborný)

Měly jsme poté v úmyslu se projít po Karlově mostě, ale zvuky ozývající se z Národní třídy nás přiměly se tam vrátit. Atmosféra úžasná. Holčičky ještě zvládly napsat na tabuli, cože pro ně znamená svoboda. A už jsme se mohly pomalu sunout domů. Nohy nás bolely a já byla nechutně přežraná z toho jídla, pročež jsem si připadala trochu nepatřičně, že jsem do sebe narvala 200 g jehněčího a ještě dojedla po dítěti to, co tam nazývali pizzou, ale byla to afghánská placka, výborně okořeněná, doplněná kuřecím masem, zeleninou a sýrem. 

A na Václavském náměstí jsem je viděla. Průvod ochránců národní kultury, našich hodnot, odpůrce imigrace, imigrantů a cizinců vůbec. Šli ...... nesli si pivko .... transparenty a vůbec vypadali tak nějak ryze česky. Šly jsme domů .... Bylo to tak lepší. K tomuto já se prostě hlásit nikdy nebudu. Oproti atmosféře, která na nás přímo stříkala na všech akcích na Národní třídě, tady procházel strach ..... 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu