Otevřený dopis pro paní Evu Hrindovou

Vážená paní Hrindová, 


povšimněte si, prosím, rozdílu, jak Vás oslovuji a jak mne oslovují Vaše nohsledky, ale to jen tak na okraj. 

Jak jste sama před časem v jednom našem vlákně uvedla, nejste žádnou odbornicí na Korán, přesto se o něm opakovaně vyjadřujete a předkládáte lidem své názory. Jak k nim docházíte, je mi velkou záhadou, neboť když něco neznám, těžko o tom mohu fundovaně hovořit. Navíc se podepsat pod webovou stránku, která, dle Vás a svého názvu, Islám objektivně vysvětluje. 

Nepřestává mě fascinovat, jak radikálně se projevujete vůči lidem, které jste v životě neviděla, jak fundovaně se vyjadřujete k azylovým řízením, kterých se neúčastníte, a jak rychle činíte své závěry. 

Za každým člověkem, který nyní míří do Evropy, je nějaký lidský příběh. Vás tyto příběhy nezajímají, protože Vy víte, že onen člověk nás přišel islamizovat, víte, že za ním zůstává nepořádek, neboť si naší pomoci neváží. 

Vážená paní Hrindová, troufám si říct, že Vy byste nevydržela ani pět minut to, co tito lidé podstupují celé týdny. A to vše proto, aby jejich život byl jako ten můj nebo ten Váš. Přes všechny problémy, které v našich zeměpisných šířkách řešíme, si troufám říct, že jste nikdy nemusela řešit, co dát dětem jíst, kde bydlet, nikdy jste v sobě nemusela zmobilizovat zvířecí pud sebezáchovy, nepoznala jste opravdovou bídu a strach. A ten pud sebezáchovy máte v sobě taky, protože jste úplně stejný druh jako ti lidé. Jste stejný člověk jako oni a je mi úplně jedno, že to popíráte. Kdybyste cestovala po moři, v nákladovém prostoru auta, v podhledech ve vlaku nebo pěšky, též byste nesla jen to nejnutnější a nezabývala se promočenou bundou a botami. Můžete tvrdit pravý opak, ale chovala byste se možná hůř, než všichni ti uprchlíci dohromady, protože Vaše životní standardy jsou daleko vyšší, než ty jejich. Bila byste se za ně. 

Nestydíte se honit si politické body na lidech, o jejichž osudech nic nevíte, šplhat se po zádech lidí, kteří si zaslouží řádné a nestranné posouzení své situace. Civilizace, jejíž hodnoty hájíte, se mimo jiné zavázala k solidaritě s potřebnými. Pokud tuto solidaritu odsunete, popřete jednu z našich základních hodnot. Je smutné, že se Vám z našich hodnot líbí jen některé. Kupříkladu svobody slova požíváte opravdu měrou vrchovatou a z mého pohledu ji zneužíváte k šíření strachu mezi lidmi, kterým ještě nedošlo, že jste zneužila i je, abyste konečně dosáhla svého vstupu do politiky. Své politické body si honíte nejen na lidech, o jejichž osudu nevíte zhola nic, ale i na lidech, kteří se díky Vám uzavřeli do ulity strachu. Zneužíváte obě strany a není Vám stydno. 

Za celou tou masou lidí, kteří míří do Evropy, vidím především lidi. Lidi, kteří se nyní tísní v provizorních ubykacích, nocují na polích, ve stanech, podstupují nelidské podmínky proto, aby si žili jako Vy nebo já. Jaké informace o našich životech dostali, je věc druhá. Nepopiratelný je ovšem fakt, že jejich počínání je naprosto pochopitelné. Stejně jako problémy, které začaly vznikat. Nehodlám je popírat, ale současně odmítám věřit hoaxům a nesmyslům, které Vaše komunita šíří. Kdybyste se nad celou věcí zamyslela, dospěla byste k závěru, že v jejich situaci byste nejednala jinak. Vaším cílem ovšem není se zamyslet a za všemi vidět nějaký lidský příběh, Vy jste si vzala za cíl postrašit lidi. A nyní si tleskáte, jak se Vám otvírá cesta do sněmovny. Bravo!!! Můžete být na sebe pyšná. Já bych se ze sebe ovšem na Vašem místě při pohledu do zrcadla pozvracela. 

S pozdravem

Ivana Kudry

PS: Kdysi jsem v komunální politice narazila na jednu Vám podobnou. Naštěstí lidi v obci byli natolik inteligentní a milé paní opozičnici stihli ještě před volbami vysvětlit, že na její rétoriku nejsou zvyklí a zvědaví, že odstoupila, byť na kandidátce figurovala jako jednička. Ve Vašem případě si podobné iluze nedělám, všimla jsem si, že se neštítíte opravdu ničeho. 

Komentáře

 1. Víte, právě před hodinou se mi dostal do ruky mail, na fotkách jsou příslušníci muslimské komunity v Londýně s transparenty při manifestaci Náboženstvím k míru. Z nápisů na cedulích mi jde mráz po zádech a i když mi je některých uprchlíků líto, tak ne, nechci je tady.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vidět asi nemožno, takže tedy já přidám sama.

   Bude to zřejmě něco takového: https://www.google.cz/search?q=London+muslim+protest&biw=1024&bih=653&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIjdromY-_yAIVpfxyCh0vKg9L&dpr=1

   Jen ale nevím, v čem je to jiné, než toto:

   http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-uprchlicka-krize/340001/na-internetu-se-raduji-i-ze-smrti-deti-lidskym-hyenam-zverejnili-tvare.html

   Vymazat
  2. Bohužel jsem se k nakouknutí na blog dostala až dnes a ano ten první odkaz jsem myslela, samozřejmě se radovat z utrpení jakéhokoliv dítěte je hyenizmus, ale já jsem zde prezentovala pouze můj názor, já z utrpení dětí, ať už jsou jejich rodiče kdokoliv, nemám. Trvám na tom, že někteří uprchlíci a nevím, v jakém množství, smýšlejí tak, jak je psáno na transparentech, ty tady nechci.

   Vymazat

Okomentovat