Německo řeklo: My vás přijmeme.

Tak šli, aby se nechali přijmout. A ejhle .... plot


Zavíráme hranice, znovu budeme tahat na hranicích doklady, zřejmě nám i auta budou prohlížet. Prostě je to tady. Soumrak Schengenu. 

Můžeme si za to sami. Možná si naše civilizace tohle všechno zaslouží. Tenhle blogísek bude pelmel. Budu se věnovat několika málo postřehům a rozhodně nehodlám psát žádnou studii na téma uprchlická krize. 

Z Německa zněly hlasy o přijetí uprchlíků. Myslel si někdo, že se to ti uprchlíci nedozví? Že to bude jenom gesto a zbytek bude sedět na zadku v Sýrii a dalších zemích nebo v táborech v okolních zemích? No, dost lidí mělo už v Německu své příbuzné a známé. Zpráva letěla světem rychleji, než naše bezpečnostní složky zvládnou předat jednu informaci z jedné kanceláře do druhé. A lidi se zvedli a šli. Jenže mezitím si to Německo tak nějak rozmyslelo, hranice nám uvnitř Schengenského prostoru opět narostly jak houby po dešti. Maďarsko postavilo plot, díru ucpalo vagónem a natáhlo žiletkový drát. 

Německo se naštvalo tak trochu oprávněně. Trochu taky ne. Chtělo zcela humanisticky deklarovat svoji vůli pomoci těm lidem. A čekalo, že se k tomu i ostatní země postaví podobně. No, nepostavily. Zatímco peníze z evropských fondů čerpáme jak zběsilí, tak do nějakého přijímání uprchlíků se nám moc nechce. Máme obavy, že nás uprchlíci budou vysávat, že budou žít na náš úkor. To je opravdu velice vtipný argument, jelikož my tak nějak vesele žijeme z evropských peněz, ale když máme přiložit ruku k dílu, tak to se nám nechce. Analogie se sociálními dávkami více než zřejmá. 

Chorvatsko už to nezvládá. Čekal snad někdo něco jiného? Na svém území má 11000 frustrovaných lidí, kteří se vydali na cestu, protože měli zprávu, že se dostanou do Německa. Taková jejich země zaslíbená. Když sotva zvládnu se podepsat, případně budu mít vychozenu stěží základní školu a někdo mi řekne, že nejlíp je v Německu, nebudu mít potřebu studovat sociální a jiné pomocné systémy ostatních zemí. Prostě půjdu do toho Německa, protože Máňa z prasečáku to říkala, ta to slyšela od Růženy z drůbežárny, které to říkal její zeť, a to je prosím pěkně doktor a už tam žije. Jednoduché. Tak dobře, zpátky do Chorvatska. Je tam dost lidí a Chorvati zjistili, že to nezvládají. Upřímně se jim nedivím. Mají tam dav, naštvaný a frustrovaný dav, kde jsou děti, těhotné ženy .... 

Co jsme si mysleli, když jsme zavírali hranice? Že se uprchlíci vrátí, odkud přišli? Že přestanou chodit? Ano, nepopírám právo každého státu chránit své území. Ale bylo tohle chytré rozhodnutí? Za mě - nebylo. 

Co teď udělají Chorvati? Ucpou svoji jižní hranici? Aby to zase posunuli dál od nás? A co s těmi 11000, co tam jsou? Tohle ještě bude zajímavé sledovat. 

Odpůrci Islámu a migrace (kteří vesele šíří internetem své názory, kterak každý uprchlík je islamista - neplést s muslimem, navrhují znovuotevření koncentračních táborů a jásají, když v chladicím voze zemře cirka 70 lidí) mají jasný názor. Za hranou hanobení rasy, národa a přesvědčení, za hranou lidskosti, soucitu a solidarity. I tak si představují svoji demokracii, kterou hodlají bránit proti všem. 

A já si myslím, že bychom neměli zapomínat, že tam za tím drátem stojí lidi, lidi s dětmi, malými dětmi, kteří jen a jen chtěli stejný život, jako máme my. Ano, třeba paní Hrindová je přesvědčená, že nikdo z nich nemá na azyl nárok. Ona se zřejmě účastní všech azylových řízení, které Evropská unie vede, takže to ví. 

A víte co? My jsme taky kdysi byli za ostnatým drátem. A jak jsme si přáli, aby ho někdo konečně jednou provždy přestřihl .... 

Komentáře

 1. Jeden večer se z bedny valilo prohlášení za prohlášením,jak moc je Chorvatsko připraveno,jak je v pohodě a hned druhý den,že situaci přestalo zvládat.Jak píšeš,tohle bude ještě hodně zajímavé.
  B.

  OdpovědětVymazat
 2. Ještě tady tak dumám, že jako se připravuje armáda. To fakt myslíme vážně, že na ty neozbrojené lidi, ženský a děti nasadíme armádu? Nebo co ta armáda jako bude dělat? To jim tím chceme dát najevo: Jděte domů, tady je to stejné jako u vás. Já už fakt nevím.

  OdpovědětVymazat
 3. Zcela upřímně - lidé jak jste Vy a Vaše názory mě pěkně se.rou. Sorry....
  A tato Vaše věta -
  Máme obavy, že nás uprchlíci budou vysávat, že budou žít na náš úkor. To je opravdu velice vtipný argument, jelikož my tak nějak vesele žijeme z evropských peněz, ale když máme přiložit ruku k dílu, tak to se nám nechce.

  - no to je neskutečný blábol. Vy si vesele žijete z evropských peněz? Já teda ne. Kámoška s těžce nemocnou holčičkou je zadlužená na 20 let, aby měla na léčbu.
  Co si jako myslíte, že tady budou ty masy nevzdělaných (pravda, nějaké vyjímky tam určitě budou) dělat? Makat? Ach bože.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bacha, aby Vám neprdla cévka v mozku ....

   Vymazat
  2. Jo, a detail, nebudu odpovídat věcně na nějaké anonymy a písmenka a vymyšlené nicky, které si myslí, že jim demokracie umožňuje blábolit krávoviny a urážet ostatní. Takže - reaguji na věcné komentáře, na podepsané (řádně podepsané) komentáře (což zcela nedemokraticky na svém blogu rozhodnu já). Odmítám se tu vyjadřovat k nepodloženým blábolům, které tu šíří lidé, o jejichž mentální kapacitě se nebudu vyjadřovat.

   Máte něco věcného? Sem s tím, jinak si tu blábolte, ale to snad radši běžte házet hrách na stěnu :-). Krásný večer všem a slunce v duši

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 4. My do EU odvedeme vic penez, nez cerpame v ruznych dotacich apod.
  Nemluve o tom, ze v mnoha a mnoha pripadech jsou to vyhozene penize a kdyby to neslo pres fondy eu, mozna by i nase blbe hospodarici vlada pouzila ty penize lip, nez nam je eu "vraci".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byl by k tomu nějaký odkaz?

   Vymazat
  2. Na ty statistiky - ono je to asi dost těžké nějak ukázat, protože mi tak trochu přijde, že každá strana ukazuje a počítá to, co chce aby vyšlo. Takže odkaz, který by mi přišel důvěryhodný, nemám. Resp. měla jsem dkysi, právě když jsem se tuto (pro mě ) krutoupravdu dozvěděla. Ale teď jsem to nenašla.

   A ty velmi zbytečně vyhozené peníze - to vidím všude kolem sebe. TUhle jsem někde viděla jen hodně vysoké číslo a hodně dlouhý seznam neziskovek, pomáhajícím začlenit Rómy. A je to doopravdy k něčemu?
   Rómové, kteří chcou, začlenění jsou a ten zbytek stejně nejspíš začleněn nebude nikdy. S dlouhodobě nezaměstnanými je to obdobné...

   Ale uznávám, já jsem na té straně, která EU moc nemusí a vlaječky a nálepky na všem možném (musí to samozřejmě být) mi jen připomínají kdysi propagandu jinou.
   Však my si tu eu oblíbíme, když všude uvidíme, co všechno se za "její" peníze pořídilo, že.

   FUj, nemám to ráda.

   Ale to už je úplně mimo téma uprchlíků.
   U nich musím jen poznamenat, že mě poslední dobou trochu děsí, že na těch fotkách vypadají úplně stejně jako lidé z nádherného města, ze kterého jsem se letos odstěhovala. A co mi je líto - k ničemu dobrému v tom městě nebyli. Naopak.

   Vymazat
  3. Odkaz neni, nebudu se tedy k tomu vyjadrovat.

   Praci neziskovek si predstavujete jako hurvinek valku. Kolik neziskovek se cim zabyva a jakou ma uspesnost/neuspech ve svem snazeni?

   Vymazat
  4. Omlouvám se, ale včera se mi na mobilu povedlo nepovolit příspěvek od Michaely, tak ho sem dávám takto:

   Jaj, Ivčo, já se nechci dohadovat. OK, svým způsobem je čr čistým příjemcem a svým způsobem zas není. Např.

   Je paradoxem, že se do „čisté pozice“ započítávají platby, které Českou republiku okamžitě zase opustily, protože šly do kapes zahraničních vlastníků. Takže se radujeme z čisté pozice, když 1,2 miliardy korun dostala britská firma EASTERN SUGAR. Dotace dostal tento cukrovar za nevyrábění cukru.

   https://web.svobodni.cz/clanky/mach-kdo-bere-nejvetsi-evropske-dotace

   A ještě třeba takový názor:

   http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/438909/Informace-o-dotacich-z-EU-nebyly-zasazeny-do-realneho-ramce.html

   A prosímtě nevykej mi, šlo by?

   Práci neziskovek si představuji tak, jak ji vidím. Možná špatné neziskovky.
   Například vidím neziskovku, kdy za užnevímkolik mil se snažili pomoct najít zaměstnání dlouhodobě nezaměstnaným z nějaké té rizikové skupiny. Za ty přes milion peněz měli pomoct cca 50 lidem - a fakt se snažili. Ta neziskovka. Ne ti nezaměstnaní. To bylo naprosto otřesné - a jestli ten projekt pomohl jednomu, je to hodně.

   Těch neziskovek pro romy jsou stovky. NEznám jedinou, která by fungovala. Bydlela jsem v romském ghettu a taky se tak trochu pohybuji v této skupině lidí.
   Účinná pomoc vypadá jinak. A že pár rodin znám. A bez peněz z EU.

   Vymazat
  5. A jak si představuješ tu účinnou pomoc? Víš, komu není rady, tomu není pomoci, ale za to ti lidé v neziskovkách nemohou. Práci neziskovek s Romy nějak detailně nesleduju. Zato jsem viděla spoustu dobře odvedené práce, kdy Ti lidé třeba i dostávali výplaty později, navíc ty platy tam fakt nejsou nijak závratné. Je to jako ve všem. Budeš mít dobrý e-shop nebo blbý e-shop. Jasně, že ten blbý e-shop asi padne dřív, než neziskovka, ale nemyslím, že by bez výsledků nějak extra fungovala dlouhou dobu a Ti lidé se tam měli dobře. Prostě i tady funguje zákon trhu.

   K tomu, že dotace proudí zahraničním vlastníkům. Přiznám, že ten odkaz teprve pročtu a zkusím si k tomu něco pohledat, ale na druhou stranu je tu hodně právě zahraničních firem, kteří zaměstnávají právě Čechy, takže to je jen taková poznámka na okraj. Ještě se pak podívám na ty odkazy a napíšu víc.

   Vymazat
 5. Odkaz na přehledný přehled dárců a obdarovaných EU z roku 2012. ČR patří k těm nejvíce obdarovným.
  http://image.guardian.co.uk/sys-files/Guardian/documents/2012/01/26/EU27_Money.pdf
  Vendula

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je to, o čem jsem mluvila... Je to trošku takové podle potřeby. ALe to dělá i ta druhá strana.
   Je to celé takové smutné.

   Vymazat
 6. http://www.mfcr.cz/cs/o-ministerstvu/odborne-studie-a-vyzkumy/2014/cerpani-prostredku-z-fondu-eu-za-program-18232
  I zde lze přečíst z dokumentu Informační studie o čerpání prostředků EU, že ČR v uplynulých letech mnohem více dostala než dala.

  Adresa

  OdpovědětVymazat
 7. Velmi zajímavé video.-)

  https://www.youtube.com/watch?v=1Bxj1r7BbJg&feature=share

  OdpovědětVymazat
 8. http://pravyprostor.cz/epidemie-znasilnovani-zen-imigranty-propukla-jiz-i-v-nemecku/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nic jinýho nám nepomůže. Neomarxismem indoktronovaní Němci se musejí začít víc bát vyjít na ulici než být označeni za xenofoby a pravičáky.

   Vymazat
 9. A tady jsou ty těhotné ženy a děti.-)

  https://www.youtube.com/watch?v=yf-1_LVAvhM
  https://www.youtube.com/watch?v=0gXq9VtmhX8
  https://www.youtube.com/watch?v=2EdDUi7hR2I

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono na to je, co říct, ale jsou tak nějak lidi, kteří to neumí a nechtějí slyšet :-). Krásný den, milý anonyme ....

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 10. Tak dobře, je mi líto, ale opět zapínám moderování komentářů. Nevadí mi opačný názor, vadí mi ubožáci, kteří se pod něj neumí podepsat :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den paní Kudry,
   už pár let čtu občas Váš blog, zhruba od té story s M. Šimkovou alias Diny. Některé Vaše "články" se mi líbí. O diskuzi s Vámi nemám zájem. Jste mi úplně jedno, tak jako jsem jedno já Vám. To nemyslím nějak negativně, to je prostě tak.-) Že jste uprchlická sluníčkářka je mi taky jedno. Odkazy v 12,38 a 19,31 jsem vložila já a jediným záměrem je, aby se pod sluníčkovým "článkem" objevily i mraky. Ty tam jsou, já jsem spokojená.-) Nejsou ani tak pro Vás, ale spíše pro ostatní kolemjdoucí.
   Pěkný den anonym, protože dle mého je to úplně jedno, jestli napíšu Zdena Nováková nebo Jana Horáková.-)

   Vymazat
  2. Tak, hlavně, že je Vaše ego ukojeno. Přeju Vám to. A já chápu, že o diskusi nemáte zájem, nezvládla byste to :-). Váš závěr o tom svědčí :-)

   Vymazat
 11. Dříve jsem si myslela, že jste rozumná ženská. Ach, jaký omyl.
  Pokud s Vámi všichni (nebo většina) souhlasí, je to v pohodě. Ale běda když ne! To raději začnete hlídat a příspěvky nepouštět.
  Ale zde s Vámi nějak nikdo nesouhlasí. Jasně, na svém blogu si můžete dělat a psát co chcete, o tom žádná.
  Se svým názorem jste dost ojedinělá (hlavně v poslední době), Vám skutečně nedochází, jaký to začíná být megaprůser???
  A na podpisu fakt nezáleží :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikdy a nikde jsem nenapsala a neřekla, že to není průser. O imigraci, s dovolením, fakt vím hodně. Megaprůserem bych to asi nenazývala.

   Je mi v zásadě jedno, že fakt nemáte koule na to, abyste se podepsala a stála si za svým jako VY a ne jako internetový komentátor, vypovídá to spíš o Vás, protože já se pod své (i neatraktivní) názory dokážu podepsat.

   Souhlasit se mnou skutečně nemusíte. Ty fotografie? Je to zase jen vytržená část reality. Jako bych zveřejnila děti, budete křičet, že jsou tam i chlapi. Ale oni tam nejsou jenom chlapi. Nejsou tam jenom děti a ženy. Je to směska lidí. A každý z toho davu má svůj příběh a má právo nechat si svůj příběh a životní osud posoudit. Jednou jsem se přiřadili k civilizaci, která se mimo jiné staví i solidárně k lidem, kteří na tom jsou hůře než my. Nekažme si to.

   Nikdy jsem netvrdila, že si je tu máme všechny nechat. Nikdy jsem netvrdila, že mezi nimi nejsou zlí lidé. Kdybychom byli v jejich situaci, jednali bychom úplně stejně. Utíkali bychom, nechávali za sebou bordel, protože kam s odpadky? Jak už jsem kdesi napsala, největším zlem každého uprchlíka je, že si neveze vlastní popelnici. Snažili bychom se za každou cenu dostat tam, kam chceme. Připadá nám to nepochopitelné. Jasně, my to totiž řešit nemusíme. Sedíme si ve svých teplých domovech, máme plné ledničky a je nám blaze. Problémy, které řešíme, jsou pro většinu těch lidí prkotina.

   Není pravdou, že jsou to všechno nevzdělaní negramoti, co se nás rozhodli islamizovat. Paušalizuje se, a to mi vadí. Počítám, že tam jsou lidé, kteří si zaslouží pomoc, stejně jako lidé, kteří si ji nezaslouží. Stejně jako v naší společnosti. Jednoduše proto, že jsme všichni lidi. Nic víc, nic míň.

   Uvědomuji si problémy mnoha států, ale rozhodně nelze říct, že je to problém jen Islámu. Lidé trpí i v křesťanských a budhistických společnostech. Co Barma? Mohla bych pokračovat.

   Nechci, aby se na úkor těch lidí přiživovali nebožáci, kteří v životě dokázali akorát plácat hubou. A to ještě blbě, tak se teď chytili uprchlické vlny a rozhodli se zvítězit. Je mi z toho na blití. Fakt že jo

   Vymazat
  2. A ještě detail ... byly doby, kdy se mnou nesouhlasila většina. Těch souhlasných bylo opravdu málo. Jenže tam šlo o mě ... tady ctím právo i těch lidí, co jsou teď na cestách, aby nebyli uráženi a nebyly o nich sdělovány nepravdy a pololži. Aby to, co se o nich píše bylo vyvážené a názory byly podkládány a odůvodňovány.

   Vymazat
 12. Komentáře obsahující vulgarismy a urážky jsem smazala a budu tak činit i dál :-)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu