Když se naštvaná matka fakt naštve

aneb o kultuře diskuse, ženské obřízce a Masajích 


Tak jsem si parný den zpestřila účastí v diskusi u Naštvaných matek. Šílená dorazila k Naštvaným. A ty Naštvané byly fakt naštvané. Jeden by použil i jiný výraz, ale já jsem šílená, ne vulgární, tak zůstanu u naštvané. 

Tématem byla ženská obřízka. No, ženská obřízka je zvěrstvo, jehož praktikování způsobuje mnoha dívkám a ženám po celém světě celoživotní trauma. Boj proti ženské obřízce je tedy bojem správným, nicméně o jejím úplném vymýcení se dá s úspěchem pochybovat. Nicméně i tak každý krok, který zamezí obřezání alespoň jedné dívky, je správný a je nutné ho udělat. Naštvané matky, které byly fakt naštvané, přisoudily praktikování ženské obřízky muslimům, potažmo tedy muslimkám. Jakási slečna, kterou jsem skutečně po celou dobu diskuse obdivovala, se snažila oněm naštvaným Naštvaným matkám (a potom i nějakým otcům) vysvětlit, kdy vznikla obřízka a že její praktikování není omezeno pouze na komunitu muslimskou. I vzpomněla jsem si na knihu a film Bílá Masajka a jala se přemýšlet, zda Masajové jsou muslimové, ale nechala jsem toho, protože diskuse stala se velice výživnou. 

Na kultivovanou muslimku nastoupila opravdu naštvaná Naštvaná matka, která si vskutku nebrala servítky. Následně byla zablokována s tím, že její argumenty jsou sice správné, ale ona je neumí používat. Poté mělo inkriminované vlákno podle hlavní Naštvané matky zmizet úplně, následně zmizela jen jeho vulgární část. Diskuse se poté vedla bez vulgarit a urážek, nicméně se točila v kruhu. Když jsem se chtěla od Naštvaných matek a otců poučit a doplnit si své mezery ve vzdělání, nedostalo se mi žádné odpovědi, nad kterou bych se mohla zamyslet, zato jsem byla postavena do jedné řady s fašisty a bylo mi sděleno, že je nejlepší mi popřát hezký den a vyprovodit mě od jejich prahu. I popřála jsem jim slunce v duši a dlouze se smála. 

A co jsem si z diskuse odnesla? Vlastně nic nového. Potvrdila jsem si jen chabou argumentační schopnost Naštvaných matek, která přechází do vulgarismů v okamžiku, kdy jsou opravdu naštvané. A když už vrchní Naštvaná matka vidí, že jí ultranštvaná Naštvaná matka v jejím počínání spíš škodí, rozhodla se nejprve cenzurovat celé vlákno, aby vzápětí zřejmě zjistila, že to není politicky korektní tah, tak smázla jen ty vulgarismy. 

No, taky jsem si potvrdila, že někteří neslyší a nikdy neuslyší žádný argument. A máme velikou kliku, že Masajové se asi nerozhodnout táhnout do Evropy, jsou tak nějak spokojení v tom svém životě, protože se bojím, že by se Naštvané matky zase pořádně naštvaly a přestaly brojit proti zahalování a zaměřily se na boj proti odhalování :-). Jen ta obřízka by jim zůstala. 

Krásný parný den všem a pamatujte: Ženská obřízka je svinstvo, ale není pouze výsadou muslimů. I my křesťané ji máme na svědomí. 

Komentáře

 1. A co obřízka u malých chlapců? To svinstvo není?

  Proč se na ni tolik lidí, kteří odsuzuijí obřízku u děvčátek, dívá jinak?

  Chlapečkům se kvůli "kulturní" či náboženské tradici uřezávat zdravé části těla můžou?

  (Pochopitelně nemám na mysli případy, kdy je k obřízce zdravotní indikace.)


  OdpovědětVymazat
 2. U chlapců ten kousek kůže nemá na funkci vliv.

  OdpovědětVymazat
 3. A má diskuse s nimi vůbec nějaký smysl?
  Nebyla jsem tam, tak nevím. To se odehrává na FB, nebo někde jinde na jejich webu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tam nechoď, diskuse smyslu moc nemá, pokud si člověk zrovna nechce vytříbit rétoriku v internetových diskusích :-). Odehrává se to na FB a je to velice vydařená taškařice :-). Momentálně sloužím jako příklad někoho, kdo chce zavést Islám. Marně se již dva dny ptám po odkazech na Korán, kde se o jimi prezentovaných zhůvěřilostech píše :-). Asi se to nedozvím ... :D :D :D

   Vymazat
 4. Aha, tak jen proto, že tu obřízku islám "pouze" převzal a masově rozšířil, a proto, že ji praktikují sem tam i nějaké nemuslimské komunity, je podle vás islám z obliga a nelze ho vinit? Korán o obřízce přímo hovoří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sem tam? No, nic. Kde Korán o obřízce přímo hovoří? Prosím súru a hadith .... Děkuji

   Vymazat
 5. Tak neni to Koran, ale Sahih Muslim, coz je stale jeste soucasti islamskych nabozenskych textu. Je to zde:
  http://www.usc.edu/org/cmje/religious-texts/hadith/muslim/003-smt.php#003.0684

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, to mi stačí. Další debatu s Vámi nepovedu. Jste jedním/jednou z těch (vzhledem k tomu, že nemáte odvahu se podepsat, nedokážu identifikovat), které/kteří šíří paniku a nepodložené informace.

   Korán o obřízce (ani mužské, ani ženské) nikde nepíše. Vše ostatní jsou vykladači. A o tom to je. Ale je asi zcela zbytečné na toto téma vést debatu s někým, jako jste vy.

   Děkuji za Váš příspěvek, další Vámi šířené nepravdy, polopravdy a lži budu bez milosti a upozornění mazat. Nestrpím na svém blogu někoho, kdo bez podkladu podněcuje nenávist mezi lidmi.

   Vymazat
  2. Reagujete hystericky. Jaka nepravda, jaka polopravda? Tak doslo k omylu, ten ja nemam problem priznat, vysvetlilo se to, kde to presne je, vy to jeste dale komentujete, a kultivovana debata by mohla pokracovat. Treba o tom, jestli ma vykladac koranu nejakou vahu, jestli ma imam nejakou vahu, co to vlastne ten islam je...
   Ale mazte si, co chcete. Aspon neco jste se na Nastvanych matkach naucila. Jen nevim, proc to pak sama kritizujete.

   Vymazat
  3. Nereaguju vůbec hystericky :-). Šíříte nepravdy a teprve v okamžiku, kdy jste konfrontován/a s pravdou, začínáte mlít o debatě. nemám zájem o debatu s někým, jehož prvotním cílem je šíření lži. Navíc s někým, koho doma nevychovali tak, že by se pod své názory dokázal podepsat. Tento příspěvek nesmažu. Z několika důvodů. Jedním z nich je to, že se v mých očích ztrapňujete více, než máte pocit.

   Přiznání omylu zní jinak, než jak se tady prezentujete. Váš první příspěvek byl LEŽ, prachsprostá lež vydávaná za pravdu. Teprve poté, co jsem po Vás chtěla něco konkrétního, vytáhl/a jste vykladače. Jestli jste mě sledovala v Naštvaných matkách, jistě víte, jaký názor na vykladače mám, není třeba to rozvíjet ještě zde.

   Děkuji Vám za příspěvek, zdravím rodiče, výchova se moc nepovedla.

   PS: Nemazala jsem zde nikdy nic .... protože nikdy se mi tu neobjevil nikdo, kdo by podněcoval nenávist. Děkuji za Vaši přítomnost zde na blogu, nejste vítán/a. Lžete!!!!

   Vymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak jsem řekla, příspěvky lidí podněcujících nenávist budu mazat. Tedy je mažu. Kdokoli má cokoli k věci, je vítán. Lidi, kteří lžou, zde vítání nejsou. Obzvláště v okamžiku, kdy k diskusi je tak závažná věc, jako je současná imigrační krize, náboženství, národnost, sociální příslušnost, sexuální orientace apod.

   Děkuji nepodepsané/mu anonymovi za jeho přispění do diskuse, dále jej zde trpět nehodlám, je to mé právo :-). A poprvé jej budu využívat.

   Vymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosím veleváženého anonyma, aby trénoval pochopení psaného slova :-). Napsala jsem: Nestrpím na svém blogu někoho, kdo bez podkladu podněcuje nenávist mezi lidmi.

   Z čehož vyplývá, že i kdyby se vzápětí vyjádřil na téma potřeby deště, bude smazán. jen a pouze proto, že šíří a podněcuje nenávist, a to na základě lží :-).

   Vymazat

Populární příspěvky z tohoto blogu