Termíny?

Jak pro koho ....


Termíny jsou věc příšerná, ale bohužel nás provází tak nějak celý život. Furt na něco termín. Výplatní termín je z nich ještě ten nejpříjemnější. Ale takové ty termíny pro daňová přiznání, placení záloh, splátek hypoték a tak vůbec, ty fakt rádi nemáme. No, a pak jsou takové termíny, jejichž obliba je někde mezi. Prostě nejsou nic moc strašného, ale musíte je dodržet. Jéjé, kolik termínů já už v životě propásla, oujééééé. Ale bývala jsem to potom já, kdo tloukl hlavou o stůl, sypal si popel na hlavu a šel se vyrovnat se situací, že prostě propásl termín ... 

A tak jsem si teda zase dneska početla a počítám, že si ještě počtu. Někdo nedodržel termín, díky tomu se cosi nestalo, takže teď je ten, kdo trval na dodržení termínu, trucovitý, nevstřícný a možná ještě něco, co nebylo publikováno. Ajaj.

No, já teda ty termíny fakt nemám ráda, osobně bych si naordinovala takovou jakože termínovou anarchii, ale ono to tak nějak nejde. Protože ty termíny jsou určeny proto, aby někdo mohl pracovat s nějakou situací, s nějakými informacemi, s nějakými podklady, jeho jednání má mnohdy vliv na další lidi a další rozhodnutí a tak vůbec.

Živě si tu představuju situaci, jak někdo přihlásí své dítě do dvou školek, z obou mu přijde, jak mu dítě přijali, pročež si teda vybere jednu, druhé oznámí, že díky, přičemž mu vzápětí z vybrané školky zavolaj, že jako sorry, ale někdo nedodržel termín, ale jeho dítě školku neopouští, do školy nenastupuje, jen jim to zapomněl oznámit včas, takže si to své dítě naložte třeba do octa, protože my jsme sice vydali rozhodnutí, ale tamta toho měla hodně, takže jako sorry, my nechceme být trucovitý a nevstřícný, tak jí vyjdeme vstříc, dyk jde o pár dní ..... 

Víc dodávat nebudu. Snad jen, že si vzpomínám na to, jak kdysi snad někdo nedodržel cosi vůči někomu a bylo z toho dost velké haló. Že by obě ty diskuse zakládala jedna a ta samá? A že by jí jednou vadilo, že všechno neběží tak jak má, podle všech regulí a termínů, aby jí vzápětí vadilo, že někdo na dodržení termínu trvá? Jo, je to prostě o úhlu pohledu. 

Krásný den a dodržování termínů ....  

Komentáře