Tatarák, vlčí máky a fotbal

aneb bylo nás pět


Ne, nešel Zilvar z chudobince, šla jsem já, kamarádka a tři děti, tedy jedno dítě se ještě neslo. No, a jak jsme si tak šly a plánovaly, jak si to hezky užijeme na koupališti, příroda se rozhodla, že dneska se koupat nebude. Ale i tak to vypadalo na poměrně hezký výlet, protože se nám cestou povedlo objevit opravdu pole vlčích máků, ve kterém jsme se začaly fotit, protože když kvetou vlčí máky, tak já mám narozeniny, tak jsme si to v tom poli hezky oslavily :-). 

V Otvovicích jsme ještě zakoupily zmrzku dětem a už nás skrápěly první kapky deště. Tak jsme si to místo na koupaliště naštrádovaly do místní hospody s krásnou příjemnou zahrádkou, kde jsme se usadily pod objemným slunečníkem, aby na nás nekapalo, a naše oko zaplesalo nad nabídkou v jídelním lístku. TATARÁK :-). Bylo sice léto, ale tak nějak jsme si říkaly, že těch malérů s masem bylo už dost, tož jsme si ho objednaly. No, malérů s masem v českých hospodách zřejmě nebylo dost, alespoň tam si to asi myslej, takže před námi za chvíli stálo cosi, co kuchař vydával za tatarák a trochu se bojím, že by ho hnal i Babica, Láďa Hruška a pak ještě ten, co teď na Nově vaří karbanátky ze salámu a kterému teď nějak nemůžu přijít na jméno. 

Ještě ten den mě mrzelo, že jsem ten výtvor místní gastronomie nevyfotila, protože jako vrchol delikatesy bych to nenaservírovala ani svým štěňatům a i praseti bych se styděla to vrhnout do koryta. Před námi stálo cosi, co vypadalo jako nejlevnější vepřová konzerva .... ano, maso mělo našedlou barvu a bylo již s čímsi smícháno. Kopeček vypadající jako stolice někoho, kdo pojedl nazelenalé párky, se pyšnil uprostřed čtvercového talíře a kolem byla poházena nahrubo nakrájená cibule. Nevěřícně jsme na to obě pohlédly a optaly se číšníka, proč to máme namíchané. Opáčil, že to míchaj vždycky, a zdejchnul se. 

Ochutnaly jsme ..... a potom už kamarádka, mírumilovná to osoba, která se nikdy, nikde a s nikým nehádá (pokud se zrovna nejedná o rozpravu se mnou a nehovoříme na téma školství) vztekle popadla oba talíře a zmizela v útrobách hospody. 

Vrátila se za chvíli, zhluboka se napila Cinzana (což bylo jediné, co byla schopná z místní nabídky pozřít, páč pivo nepije, rozlejvaný víno měli hnusný a na sedmičku se necítila) a mlčela. Po chvíli se vynořil číšník, aby nám oznámil, že to maso bylo v naprostém pořádku, protože to ochutnal. Popřála  jsem mu hodně štěstí a odmítla jeho nabídku, abych si z jídelního lístku vybrala něco jiného. Doporučila jsem mu, aby mi naúčtoval pět korun za ty topinky. Děti se uspokojily smažákem, my těma topinkama a jelikož se počasí trochu umoudřilo a pršet přestalo, přesunuly jsme se ke koupališti. A ejhle, cestou na to koupaliště jsme zjistily, že se hraje v fotbal, tudíž je otevřenej stánek a mají tam luxusní klobásy .... 


Komentáře

 1. Nový Hruška se jmenuje Franta Niklas.Maso že bylo v pořádku?Měl své tvrzení dokázat a sníst obě vaše porce!Mohly jste mu posílat pohlednice na infekční oddělení.
  Myška

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za připomenutí jména nového Hrušky. Nechtělo se mi to gůglit, jak jsem byla rozepsaná :-).

   Popravdě, když mě ten dobrý muž přesvědčoval o čerstvosti pokrmu, měla jsem chuť jej požádat, aby to před námi zkonzumoval, ale ono by to slušelo spíš tomu kuchaři, který se nestyděl a tuhle šlichtu zkaženou z tý kuchyně vyexpedil v domnění, že to zdlábneme a na tom infekčním se budeme dneska kroutit my .....

   I.

   Vymazat
  2. Dovolim si malickou opravu. Spravne jmeno je Nyklas. Frantisek. Tady od nas, docela bezva chlapek. Reportaze "varime levne" vzal jako dobrodruzstvi, ale mam takovej dojem, ze vubec netusil, co vsechno zazije :-)

   Vymazat
  3. Jarko, sorry, ale za ty karboše ze salámu by ho měli vystavovat jako odstrašující příklad :D .... jo, pamatuju studentský řízek, ale ještě to namlít ...... áááááááááá

   Vymazat
  4. Omlouvám se za zkomolení jména.
   Myška

   Vymazat
 2. Me takovy veci vubec nese*ou. At si kazdej doma ji co chce. A kdyz se tim chce jeste chlubit, jeho vec. Jestli to chce nekdo tocit a vysilat, taky jeho vec. Je mi to uplne putna. Hlavne at mi to nikdo nedava v hospode!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě .... aby ti to nedali v té hospodě :-)

   PS: Odmazala jsem ty tvoje komenty .... pro ostatní .... Jarka nějak měla potřebu publikovat své komenty třeba čtyřikrát :-)

   Vymazat
  2. Jojo, to mi připomíná rozbitou sváteční skleničku, když mi bylo asi tak osm. Taky jsem říkala, že to samo .....

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu