Pamatujete?

aneb malá sonda do minulosti s vazbou na přítomnost 


Myslím, že jsme to dělaly všechny. A se kamarádila s B, do toho se nachomýtla C. C pomluvila A u B, potom B u A. A a B si to nakonec řekly. Prostě z toho byl maglajs, kterej nakonec končil "joka" a "neka", nakonec A kamarádila s B nebo s C, B kamarádila s A nebo s C a většinou se v těch vztazích nikdo nevyznal. Výsledkem taky bývaly slzy. 

Čas běží. Puberta je pryč. A má svůj život, B i C taky, někdy zůstaly kamarádkami a na svá mladá léta ovšem vždy vzpomínají s úsměvem a historky o tom, co A řekla B a B řekla C dávají k dobru svým rodinám a známým. 

Někdy ale puberta pěkně zastydne. Jeden už překročil čtyřicítku a má dojem, že se ho tohle týká už jen u jeho dítěte. Omyl :-). Zase jsou A, B a C. A řekne něco B o C, potom C o B. Mezitím chce hovořit narovinu, aby vzápětí C řekla, že B říkala .... Zase maglajs, kdy už se člověk ztrácí, co s čím souvisí, co kdo řekl a komu a proč. 

Ale víte co? Zase je to hezká úsměvná historka, kterou lze opepřit nedělní posezení s přáteli. Protože kdyby C nakonec řekla B, co o ní řekla A, byl by ten maglajs zase větší. A tak si to C nechá pro sebe. Protože ona už z puberty dávno vyrostla ....

Komentáře

  1. Tohle se mi libi :-)
    Taky ted prozivam takovou abecedu a nestacim se divit :-)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat