Novodobé kádrování

aneb jak by to ty komunisti měli dneska jednoduchý


Pamatujete? V kolektivu oblíben, v místě bydliště aktivní, akcí Z se zúčastňuje, na poslední brigádě nebyl z důvodu nemoci .... Hihihi. Dneska je to směšné, ale ono to tak prostě bylo. Domovní důvěrníci vám čmuchali kolem dveří s cílem zjistit, jestli jste si náhodou nenaladili Svobodnou Evropu nebo esli ten vtip, co jste včera vyprávěli sousedce, nebyl čirou náhodou politickej, aby pak mohli vše hlásit na patřičná místa. Do posudku by se potom dostalo něco v tom smyslu, že podrýváte socialistické zřízení vyprávěním nemístných vtipů, které zesměšňují státní představitele řádně zvolené dělnickou třídou. To mi to jde, co? 

Mi to mimochodem jeden vtip připomnělo. A sice, jak Brežněv kouká dalekohledem do Prahy, najednou zděšeně odskočí. Jeho sekretář se ptá: Co se děje, Leonide Iljiči? Brežněv jen ukáže k dalekohledu, sekretář koukne a povídá: No, v Praze sněží. A Brežněv na to: Já se lekl, že už ho škubou .... No, nic, to jen na okraj. 

Dneska se kádruje na gůglu, fejsbůku a dalších sociálních sítích. A představte si, jak dokáže některé lidi vytočit, že vám na FB profilu pranic nevidí, jen to, že momentálně se snažíte udat štěňata, pročež vaše profilovka zjevně fakt není vaše nebo je opravdu hodně historická. Okamžitě jste označeni za anonyma, který si své jméno vymyslel (no, já si ho nevymyslela, já si ho vybrala a vesele si s ním žiju, pročež mě fakt baví reakce lidí). Takže kádrově jste prostě v jisté nejmenované skupině neprošli, protože prostě nikdo nevidí, jak vypadáte, jméno se jim zdá prapodivné a hlavně si nemůžou počíst, kde jste byli na dovči, co jste měli k snídani a jak velkou prsenku potřebujete, aby vám seděla. Smutné :-). 

Nehodlám nijak extra krmit internetové "voajéry" svým soukromím, co se najít dá, se najít dá, co ne, to prostě ne. Budou se s tím muset smířit. 

K celému mému kádrování bylo přistoupeno zřejmě proto, že můj post ve vlákně byl ironický a nějak nebyl pochopen. No, když si někdo dřepí na vedení, tak já ho zvedat nepůjdu. Nejdřív jsem se snažila vysvětlit, potom mi došlo, že ego onoho pána tím bylo pošramoceno ještě víc, takže začal kádrovat. A byl tak nějak děsně pohoršen tím, že našel jen ty pejsky :-). Takže jsme se dostali k rétorice typu Kudry - Hudry, což řadím na první stupeň základní školy. Přičemž mám pocit, že ani naše Klára tomu není vystavena, bo prazvláštních jmen se ve škole vyskytuje víc a děti už si tak nějak zvykly. Tu zase točí, že jí říkají Prcku, ale já neumím zařídit, aby vyrostla a nebyla ve třídě nejmenší. Mně zase říkali Pinďo, taky jsem přežila. 

Suma sumárum, podobné typy diskusí bych čekala spíš na novinkách, ne ve skupině, která píše v úvodu cosi o inteligenci. Takže jsem skupinu v tichosti opustila, protože podobných debat se nějak nemám čas zúčastňovat, dohadovat se na téma příjmení se mi s někým, koho jsem v životě neviděla a je mu do toho nic, nechce, provokovat ho svojí nejasnou existencí dál nebudu. Uzavřela jsem si to tak, že můj kádrový profil není ten onen správný, protože do profilovky si prostě budu dávat, co uznám za vhodné, zveřejním to, co já sama budu chtít, pán může dál brouzdat na mém profilu a zřejmě ještě dlouho uvidí jen ty pejsky :-). 

Uvědomujete si, jak by ti domovní důvěrníci a kádrováci byli dneska ve svém živlu? Pěkně doma, v teplíčku a panáčkem pravé ruské vodečky by si projížděli fotky a statusy, pročež povinné by bylo samozřejmě, aby vše bylo veřejné ..... 

Komentáře

 1. Z té poslední věty mě až zamrazilo.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. .... správný socialistický člověk nemá, co skrývat :-).

   Tak ano, představa je to děsivá. Jen mě prostě napadla, když jsem se dozvěděla, že jsem anonym, protože jméno jsem si vymyslela, fotku tam nemám a na profilu není nic vidět :-)

   Vymazat
 2. Na téma "soukromí na facebooku" se raději nevyjadřuju, protože je to oxymóron. Ale co se příjmení týče, mám teď několik zásadních poznatků. Tchán čekatel je egoistický patriarcha, který má problém s tím, že budu mít dvě příjmení a jeho syn taktéž. Domnívá se, že jmenovaný syn je pod pantoflem a neumí si doma udělat pořádek. Argument, že to byl synův nápad, nebere na vědomí. A to jsme si mysleli, kdovíjak jsme na to vyzráli, protože původní plán zněl:"Vezmu si tvoje příjmení." ;-)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu