Letos léto nebude

Proč? 


Odpověď na tuto otázku je velice jednoduchá. Kudra si koupila nový zahradní nábytek. 

Když jsem seděla na před pár dny seděla na ikeáckém štokrdlátku na terase, brouzdala jsem po internetu a vybírala zahradní nábytek, těšila jsem se jako malé dítě na Ježíška, až naložím maso, roztopím gril, na zahradě se sejdeme s přáteli a zatímco děti se budou věnovat činnostem jako je badminton, petanque, švihadlo apod., my posedíme, popovídáme a užijeme si tu krásnou letní pohodu. Měla jsem jasnou představu, která se ne vždy slučuje s výrobci zahradního nábytku. Když už se mi to líbí, tak je to tak příšerně drahý, že na to nemám. Když je to levný, je to ohavný. 


Nakonec jsem se pokoušela najít nábytek, který jsem si kdysi dávno koupila jako svůj první zahradní nábytek ještě do prvního bytu s předzahrádkou a navzdory větru dešti nám sloužil několik let. 

Našla!!!!


Cenově přijatelný, vzhledově mi vyhovoval, že postrádá povrchovou úpravu vyřeší štětec a lak. Tak jsem ho objednala. 

A taky mi ho přivezli a venku? Ráno to ještě tak nevypadalo, tak jsem se tu chvíli bavila výběrem slunečníku, protože terasa je orientovaná na jih. V poledne jsem slunečníky vztekle zavřela, smutně pohlédla na krabici s nábytečkem, přestala se zaobírat představou polštářků, lucerniček, slunečníčků, nádobíčka, grilu, voňavého masa a příjemných večerů s přáteli, vzala koště a šla odmést tu nadílku. 

Myslíte, že navzdory tomu, že já, který by i trpaslík vyrostl, si koupila nový nábyteček na ven, bude léto? Já ho chci .... 

PS: Jarko, koukej tančit nějaké tance přivolávající jaro, protože já chci s Tebou posedět venku!!!! A nehodlám mít na sobě zimní bundu, na nohou bufy a na rukou rukavice. 

Komentáře

 1. K tomu není co dodat, téma je vyčerpané-stejně jako já. A asi většina ostatních. Všude bláto,sem-tam pocukrované čerstvým sněhem, depresivní pohled.... A tělo a duše tak touží po jarním slunci!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, Marcelo, vyčerpání je přesně ten správný výraz. Já už tu zimu prosě letos nechci :-)

   Vymazat
 2. Ty jsi nějaká divná. Měla sis to koupit na podzim a celou letošní zimu mohla v klidu užívat :D. Jako my - křesílka jsme loni neuklidili a kolikrát na nich během zimy dřepěli ;).
  Taky mi to připomnělo sousedy. Před lety si pořídili zahradní houpačku a nějak jim od té doby nebylo dáno ji pořádně využít, až jsme se tenkrát smáli, jak to bilo do očí :D.
  Pimpa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravda, mohli jsme si u něj dát štědrovečerní večeři ....

   Vymazat
  2. Na Štědrý den strašně fičelo, to by vám odneslo kapra....
   P.

   Vymazat
 3. Tančím jak vzteklá! Je ale pravda, že moje pohybové schopnosti jsou poněkud... mno, řekněme podivné. Možná proto místo jara... 20 cm nového sněhu (u nás). Přesto to budu neúnavně zkoušet dál. Já jsem nezmar, vždyť víš :-)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu