Zase jsem si zapsala

další restauraci na seznam "SEMUŽNE"


Vydařilo se to. Sněhu, co jsme dva roky neviděli. Když si vzpomenu na loňskou zimu, kdy aby jeden vločku pohledal, a stráně se bělaly spíš sněženkami a sedmikráskami, letos chumelilo. I slunce se dva dny ukázalo, teploty se pohybovaly kolem nuly, prosto luxus. Tento týden byl na horách jako každoročně takový útlumový, takže se nekonaly žádné fronty a v restauracích bylo vesměs volno. Tím spíš vás překvapí, když si vás číšník nevšímá. 

Už jsme tam párkrát byli. Vloni dokonce opakovaně. Jenže ten personál se na těch horách pořád mění, takže je to každoročně sázka do loterie. Kde jste vloni chrochtali blahem, letost můžete z kůže vyletět. 

První den padla volba na penzion nacházející se přímo pod sjezdovkou. Nikde nikdo, restaurace prázdná. Odcházeli jsme po hodině. Se slovy: "Semužne!!!"

Dostali jsme dobrou česnečku, to zase jo. Dostali jsme dobrý čaj, ale na tom se nějak nedá nic zkazit, dostali jsme hnusný vepřový na smetaně. A na všechno jsme nepředstavitelně dlouho čekali. A taky jsme dlouho čekali, až nám číšník laskavě uklidí prázdné misky od česnečky, což je věc, kterou já nesnáším ze všeho nejvíc. Čučet na to špinavé nádobí, zatímco si chci v klidu dopít ten čaj. Ještě bych byla schopná pochopit, kdyby hospoda hučela a všude bylo plno, kdyby se číšník nezastavil. Ale pokud sedíte nad špinavým nádobím a číšník si dva metry od vás leští příbory a rovná si je na talířky, tak to prostě pochopit schopná nejsem. Nikde nikdo. Jen vy a ten číšník. Nechci to chápat, nebudu to chápat. 

Takže jsme zaplatili a odebrali se pryč. Po zbytek týdne jsme se nestravovali ve Sluníčku, ale ve Starém Mlýně, kterýžto se sice vynacházel kousek dál, ale zase mi tam odnesli špinavé nádobí, česnečku měli taky (tu snad mají na horách všude) a všichni se usmívali a neměli potřebu nám vyprávět, že přes léto pracují na Staroměstském náměstí U Prince, jako ten číšník ze Sluníčka, pročež mu tuhle informaci vůbec nevěřím. S jeho přístupem, rychlostí a otráveným obličejem si nejsem vůbec jistá, jestli by ho od Prince nehnali bejkovcem. Jojo, udělal halt chudák medvědí službu hned dvěma podnikům. :-)

A jedna malá ochutnávka. Rozcvička před hodinou snowboardu s instruktorem Ski and Snowboard School Yetti (o tom ještě bude řeč)

 


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu