Tak tohle vážně bolelo,

paní Černochová


Já se k té politice začnu vyjadřovat čím dál častěji, jak zjišťuju, ale tohle si vážně nemůžu nechat ujít. 

Paní Černochová dne 16. ledna 2015 na demonstraci před Pražským hradem, kterou pořádala iniciativa "Islám v ČR nechceme", pronesla mimo jiné toto:

„Den ode dne se dočítám, že jako žena podle muslimského světa a podle práva šaría mám polovinu mozku jen proto, že jsem žena,“ uvedla. „Jsem člověk, který se nebojí říkat své názory veřejně, odmítám floskule o politické korektnosti, kde se budeme bát jako politici nazývat věci pravými jmény.“

Zdroj zde

Z celé citace mne zaujala touha paní starostky nazývat věci pravými jmény. A jak paní starostka řekla, tak se i snažila udělat. V rozhovoru pro Lidové noviny dne 24. ledna 2015 se tak rozhodla vše pojmenovat pravými jmény. Snad bych i byla schopná paní starostce a poslankyni odpustit neznalosti typu kolik máme v ČR minaretů, ale jedno absolventce mezinárodních vztahů na vysoké škole odpustit nemohu. A tím je fatální neznalost historie. (www.lidovky.cz)


Paní Černochová, polopaticky. V době, ze které pochází vámi zmiňovaných Pět knih Mojžíšových, islám ještě neexistoval. Není tedy možné předpokládat, že jej bude řešit.

Jakkoli nesouhlasím s účastí vrcholného politika na takovémto typu demonstrace, hodlám ctít právo paní Černochové na vyjádření vlastního názoru. Současně si však myslím, že když už někdo trpí tak fatálními neznalostmi, měl by radši mlčet.


Mimochodem - Paní poslankyně, pan Tomio Okamura, s jehož názory se neztotožňujete (jak jste uvedla v Lidových novinách) a o jehož možnou účast na demonstraci jste se tolik zajímala (jak jste uvedla tamtéž), svoji účast na zmíněné demonstraci avizoval zcela veřejně na svém FB profilu několik hodin předem. Tam si to mohl každý, tedy i vy, přečíst.

Víte, tohle by snad mohlo být k smíchu, kdyby to nebylo tolik k pláči ....

PS: Paní poslankyně, k uspořádání demonstrace v ČR NENÍ potřeba povolení ..... 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu