Četla jsem knihu

a s vypětím všech sil i přečtlaNyní už vím, že jsem vyhodila 45 korun za knihu fakt nevalné kvality.

Tuto knihu jsem číst nechtěla, protože recenze nebyla příliš dobrá. Potom se kdosi proti recenzi ohradil (viz proklik) a já se rozhodla to rozlousknout. No, to jsem si dala. Páč mám pověst alkoholičky, tak se přiznám, že po dvou stránkách jsem si nalila dvojku bílého vína od Stani Šimečka a doufala, že zbytek přežiju. Přežila jsem, ale opravdu mám dost. I sepsala jsem svůj dojem z knihy jakožto komentář pod recenzi. A teď své duševní pochody sepíšu znovu.

Tedy, už po pár stránkách knihy se mi neudělalo úplně nejlépe, protože autorka nemá a vůbec pojem o interpunkci, navíc se čtenář zamýšlí nad faktem, jestli vánočku pekly ženy, nebo se tohoto riutálu zúčstňoval nějaký muž, potom by pekli. Dále jeden dumá nad tím, cože dělal taťka na polli v lednu, že se mu musela poslat svačina. Jedna teorie hovoří o tom, že omrzal, druhá, že plácal sněhuláky. Obzvláště výživná je pasáž, kdy se autorka rozhodne pět v kostele, páč jeden pak neví, jestli pějo jen ženy nebo i muži. A kdože je na to celé hrdý, jestli muži nebo i ženy nebo všichni.

Měla jsem tu čest znát člověka, který tímto peklem prošel. Znám jeho vyprávění a jsem toho názoru, že by mělo být předáváno dál., Současně si ale myslím, že podat období nucené práce v Reichu jako jeden velký mejdan není úplně to, co by popsalo pravý stav věci. Období druhé světové války a souvisejícího znám dost dost dobře, stejně jako problémy Židů, proto se mě pasáž, ač nežidovky, pojednávající o Židech dotkla. Autorko, slyšela jste někdy o tom, že Židé nesměli vlastnit půdu? A jestli ano, umíte si to všechno dát do souvislostí? No, nic, jen takové malé odbočení ....

Suma sumárum, kniha Jiřina, nuceně nasazená je opravdu ubohý pokus, za který by se měl stydět i student základní školy. Plytké a nic neříkající popisy čehosi. Lidi, kteří byli kdysi nuceně nasazeni, si zaslouží opravdu víc, než tuhhle slátaninu.

Závěrem vyzývám všechny, aby se mnou zde vstoupili do konstruktivní debaty na téma nuceně nasazení, Židé, druhá světová válka koncentrační tábory, transporty atd...... Jestli na to máte, můžeme si to rozdat tady, na kontrovezrním blogu. Obhajte knihu paní Bennetové ....

Komentáře

 1. Jsem zde, ovšem prosím nedávat do jedné lajny s Klárkou, Davidem, Mirkou, protože já s tebou - narozdíl od nich - souhlasím :D.
  Pimpa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak počkáme na Klárku, Davida a Mirku :-) ....jestli na debatu zde mají .....

   Vymazat
  2. Už mi bylo u Jindřišky na blogu zmíněno, cože jsem dokázala .... hahahahááááááááááááááááááááááááá

   Vymazat
  3. Mě by zajímala definice "normálního mladého člověka".
   Pimpa

   Vymazat
 2. Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

  Přidejte se k úspěšným - Spojte se s více než 4 miliony investorů a obchodníků ze 170 zemí

  227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu