Neodšťavňuju, nesoutěžím, neprosím

aneb jezte ovoce a zeleninu, jsou zdravé


Jak prosté. Napíšete článek (no, článek) o tom, jak odšťavňujete, lípnete jej zde a pak si zde vyvěsíte žádost o hlasy. Musíte teda samozřejmě napsat, který článek je ten váš, aby se náhodou čtenáři nespletli a čirou náhodou nehlasovali pro někoho jiného. No, a odšťavňovač je doma.  

Já neodšťavňuju. Mám lis na citrusy, kudy proženu pomeranče, citrony a mandarinky, když se na míse válí delší dobu a k jídlu se už tak nějak nehodí. Jinak jíme ovoce a zeleninu vcelku. Třeba mrkev, tu rádi chroupeme u televize, pročež se vůbec nenamáháme strouháním. Máme totiž zuby :-). 

Ale ano, jestli někomu chutnají ovocné a zeleninové šťávy, prosím. Já si pitný režim zajišťuji vodovodou, čímž se snad řadím mezi ekologicky se chovající bytosti, kterou jsem maximálně ochotná nabublat v soda streamu a hodit do ní plátek citrónu. Sice jsem se nedávno dočetla, že s tím pitným režimem je to jeden velký podvod, ale to nic. Zjevně zase nějaká vodárenská společnost chtěla vydělat, takže si zaplatila studii o třech a více litrech vody denně, nic jiného za tím určitě nebude. Ale to jsem odbočila. 

Tedy někdo pije šťávy, někdo vodu. Proti gustu žádný dišputát, to je moje heslo. 

Takže, já teda neodšťavňuju. A taky nesoutěžím. Soutěživost mne opustila někdy na základní škole, kdy jsem jakožto medailista soutěže Děti, mír a umění získala plechový tác s namalovanými květy, o kterém jsem vážně netušila, k čemu mi bude. Bylo mi asi 13 a rozhodně bych radši vyhrála lak na nehty, než tu ohavnost Made in CCCP. Pravda, mé okolí bylo ve výhrách úspěšnější, než já. Matka vyhrála zájezd do Turecka, coby jakýsi vylosovaný zákazník společnosti Quelle, pročež z toho byla tak hotová, že až do vyzvednutí poukazu nevěřila, že opravdu vyhrála. Operátorky, která jí onu radostnou novinu sdělila, se neustále ptala, cože si má teda koupit, aby do toho Turecka odjela, a ubohé Quelle ženě trvalo dost dlouho, než ji přesvědčila, že fakt nic kupovat nemusí, protože už byla vylosována a jede. Matky přítel zase vyhrál v jakémsi křížovkářském časopise žehličku, což pro něj možná znamenalo totéž, jako pro mě ten tác, pročež jsem tu žehličku nakonec ztopila já, páč mi ta moje vybouchla. 

No, takže když nesoutěžím, nemůžu mít odšťavňovač, ale je mi to vlastně docela jedno, protože teda neodšťavňuju. 

Ale věřte, že až budu chtít něco vyhrát, tak si Vám všem tady řeknu o hlasy. A běda, esli mi je nepošlete. Zamknu KŠM, čímž teda někomu udělám dvojnásobnou radost (jednak nebudou KŠM, druhak nebudu mít výhru, což mnohé fakt potěší), ale Vy budete mít po ptákách, abyste věděli :-)))). 

Věnováno té, která ví :-) 


Komentáře

  1. Já teda zásadně, když tohle někde vidím, tak HLASUJU - pro všechny okolo :-)) Fakt to k tomu děsně svádí.

    Pavlína SD.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat