Dneska píše každej,

třeba jáSoudě podle některých komentářů pod mými články, jsem bloggerka na prd. Neumím psát, styl příšernej, gramatika děsivá, témata, škoda slov. Nebudu tu spekulovat o tom, kdy hlavně se tyto komentáře objevují, ale to tak nějak o těch husách, kejhání, trefě ... jakže bylo to přísloví? No, nic, to jsem odbočila. 

Dneska vydáte v podstatě kdeco. Pokud máte peníze, vydáte si papírovou knihu jen to luskne. Nebo, pokud jste fakt zběhlý v PR, vnutíte mase, že TOHLE si musí přečíst a už to jede. A když nemáte ani peníze, ani neovládáte to píár, tak vám nezbývá, než si založit blog nebo publikovat někde grátis. Jo, kdysi mi psali z jakéhosi internetového magazínu, esli bych jim tam jako nechtěla psát. Psala bych, což o to, ale fakt nevím, proč bych měla někam písat grátis. Svoji grafomanii si vesele uspokojím tady, tož, esli někdo po mých myšlenkových pochodech, děsivé gramatice a příšerném stylu touží, nechť mi za to alespoň symbolicky zaplatí. Zaplatit nechtěli, takže asi až tak kách to se mnou nebude, tedy si dál vesele slintám tady. 

Voni to lidi čtou. Kdyby to nečetli,  slintala bych si beztak dál, jsem v tomhle takový solitér a je mi buřt, esli to někdo čte nebo nečte. Jako jo, ego to polechtá, to je jasný :-), ale zase mi na tom svět ani nestojí, ani nepadá. A musím teda uznat, že občas je tu vážně sranda. Třeba poslední dva dny je tu bžunda nevídaná. To tak nějak zvedne náladu, když venku se převaluje mlha. 

Ale teď bych se chtěla zastavit u kritiky. Moje blogy se povětšinou trefují. Kam, to víme všechny :-). Nemám ambice vydávat tady nějaké romány. Jako jo, jedna knížka mi leží v šupleti. Ale já si furt tak nějak říkám, že nejni zas až tak dobrá, že by to někdo četl a ještě se mu to líbilo. Ona to totiž nejni prča něco napsat. Si jeden myslí, že sednete a píšete. Ha. Tehdy jsem se nechala udyndat, abych to hodila na papír, což jsem učinila a opocená jsem byla na zátylku teda důkladně. Když jsem s velkou slávou vyplodila kapitolu a za dva dny si ji po sobě přečetla, tak jsem seznala, že tohle bych nečetla ani za nic, tak jsem to zase celé přepsala. A tak jsem to přepsala asi pětkrát, než jsem seznala, že by to nějaký zoufalec trpící nespavostí mohl někdy možná vzít do ruky, pročež by se jeho mozek rozhodl, že než vstřebávat toto, radši nechá tělo usnout. Mno, prostě leží v šupleti a ještě tam asi nějakou tu dobu zůstane. Možná napořád. 

Ty blogy jsou jednodušší. Napíšete článek. O něčem. Třeba o tom, že venku svítí sluníčko, že vás namíchl soused, utekl vám pes nebo jak pečete cukroví. U blogu se nečeká nějaká extra literární hodnota, si teda myslím, je to blog. Nevytváříte Vojnu a mír, ale BLOG. A lidi mohou diskutovat. A já jsem vždycky trochu čekala, že se objeví někdo, kdo napíše: Hele, nemáš pravdu, protože ...... Ale dočkala jsem se komentářů: Ten blog je příšernej. Jsi hrozná spisovatelka a tak. 

Jenomže já nejsem spisovatelka, jsem blogerka. A kdybych sepisovala cosi delšího, nějaký literární útvar, román, novelu nebo něco podobného, očekávala bych kritiku na téma úplně jiné. Až budu sepisovat něco takového, budu chtít vědět, jestli se čtenářům dobře čtu, jestli po mojí knize rádi sáhnou, jestli ji doporučí dál. Ale protože jsem blogerka, je mi úplně jedno, co si myslíte o mém stylu psaní, jaký máte dojem z mé gramatiky a tak. Mí pravidelní čtenáři si jistě všimli, že se snažím o odlehčené podání, ale rozhodně nepíšu "děti viděli", "kousky leželi" a tak, což je teda chyba, ze které vážně rostu. Mě zajímá, co si myslíte o tématu. 

A až vám vydám román na pokračování, budu čekat kritiku mého literárního stylu :-). 

PS: Kdo bude kritizovat, bude označen za ošklivce nepřejícího a bude vykázán :-)))).  

Komentáře

 1. Zdravim Ivco pri veceru, clanek si doctu pak, co bigl, stale respektujes?-))) a co kuchyn, uklizeno mas, me jen napadlo, dnes jsem od ctyr nespala, ze dobre je delit kuchyn na zony, jako mamincina zona, tatinkova zona atak??? ja se dnes nemuzu zdrzet, mam pohadku v TV, ale jeste prijdu, Lian.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máme tak malou kuchyň, že dělení do zón není možné :-). Vyšlo by na každého 10 cm2.

   Bígla respektuju, pořídila jsem k cupování koberec. Zatím se na něm vyvaluje, tak uvidíme :-).

   Vymazat
 2. Já tu Gehennu miluju, vona vždycky plácne to, co si našinec jen myslí.

  OdpovědětVymazat
 3. Gegen - kam vitr tam plast, prezije kdekoliv, coz bohuzel chybi Missorce.

  OdpovědětVymazat
 4. http://pojdte-dal.cz/viewtopic.php?f=2&t=2208&start=130

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu