Ne, nepřijde mi to vtipné,

přijde mi to ubohé


Poměrně dlouho jsem přemýšlela, cože chtěla autorka říct tímto článkem. Potom jsem se dozvěděla, že je to nadsázka. Možnosti jsou v podstatě dvě. 

1. Byla to nadsázka. Pak je to ubohé a trapné. 
2. Byla to pravda. Potom nás teda potěš koště. Teda autorku spíš, než mě. 

Já jsem prý nevychovaná, jsem se tu dočetla. Mno, dobrá. Jestli nevychovanost znamená to, že za dárky slušně poděkuji, darovanému koni na zuby nehledím a dokážu se radovat i z blbosti, budu tedy ráda nevychovaná. A budu na to i pyšná. 

A doufám, že i mé dítě bude tedy v tomto směru nevychované. 

Ano, máme v dopise Ježíškovi (omlouvám se všem věřícím, vysvětlovat to nebudu) nějaká přání, která Ježíšek prostě nesplní. Třeba ten X-box či jak se ta věc jmenuje. Myslím, že je lepší běhat venku, než nějak před televizí (ani ve své prostotě ducha netuším, jak to nefunguje). Potom tam máme přání, která splněna budou. Jako třeba sada na výrobu náhrdelníků nebo nová školní aktovka. Potom tam bude dárek, který není na seznamu a jistojistě udělá velkou radost (prozrazovat nebudu, i když sem mladá neleze)

Mikuláše jsme pojali poměrně .... no, jak to říct .... Zkrátka, dostala několik čekuládových figurek, mandarinky a žvejky. Adventní kalendář jsem naplnila zčásti čokoládami, zčásti různými pitíčky, žvýkačkami a lízátky a radost je prožívána každé ráno, i když v kapsičce je lízo za tři káčé. 

A jestli jednou .... v pubertě .... (však víme, co se může stát), jsem si jistá, že někomu tady se spíš stane, že místo díků za dárek dostane průplesk, že to nebylo auto, ale jen skútr. I když, on možná půjde vyměnit. 

Jo, pardon, já zapomněla - NADSÁZKA!!! Jsem to ale vosel, že jsem si jen na malou chviličku mohla myslet, že by se něco takového opravdu mohlo stát. Komentáře

 1. No, tohle bych u detatka nevydychala. Nedostala by nic a jeste pres pusu k tomu, aby si holcicka uvedomila, ze takhle s mamou teda ne. A to deti fakt nebiju. A jsem rada, ze tohle doma nemam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, ono jde hlavně o to, že to dítě někdo takto navykl. U nás by nebyl ani náznak, že by chtěla něco jiného.

   Vymazat
  2. Už jako dítě jsem věděla, že za dárek, ať je jakýkoli, je slušnost poděkovat a tvářit se mile, protože ať se mi ve finále třeba strašně nelíbí (vzpomeňme všichni, kterak naše frustrované zejména pubertální já obdrželo pod stromkem něco dle vkusu rodičů či prarodičů a za křečovitý úsměv maskovalo myšlenku, proč zrovna já mám ty nejpříšernější rodiče s nejhorším vkusem na světě), tak dárce to především myslel dobře a chtěl mi udělat radost, byť se tak moc netrefil. A upřímně řečeno, jako dítě jsem nebyla rozmazlená, potěšila de facto každá hračka nebo sladkost.

   Vymazat
 2. Tipovala jsem pro sebe, jestli se to tu objeví, jdu se podívat a ono jo a poměrně záhy:O)
  K samotnému článku jsem se nevyjadřovala, my takto zvyklí nejsme a nebudeme, ale kritizovat to nebudu, není to moje dítě. Pokud to pro někoho byla nadsázka, pak to byl článek spíš pro něj než pro mě.
  Inspiruješ se taky jinými diskuzními servery, nebo má BC exkluzivitu? C.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak, inspiruji se občas (pravda, málo) i jinde. Nemám čas kdeco prolézt a pročíst. Tady bývám upozorněna nebo mne něco vysloveně praští do očí. Je to různé :-), toto téma tady proběhlo už tolikrát ....

   Vymazat
  2. Já jsem tu celkem nováček, teprve si tvořím obrázek, díky za odpověď. C.

   Vymazat
 3. Dalsi obet spotrebni doby - dospela, ta mala to jeste nevi, myslim, ze moc palcu nahoru nedostala, tak treba je jeste neco zdraveho v BC? mimochodem, ja dodneska netusila, ze existuji, jine nez cokoladove kalandare......no a po pravde me uz nesokuje po bondingu nic....

  OdpovědětVymazat
 4. Nedá mi to, ta vychloubačnost matky, jak zajistil a udelala za tolik a tolik..... a pak vymenila a poskakovala.....ucitele si stezuji na deti, my rodice si myslime, ze jsou blbí ucitele, a nejsme nakonec blbí mi rodice?????

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, troufám si tvrdit, že když někdo je schopný napsat MI rodiče, tak to pouze svědčí o tom, že někteří rodiče jsou fakt blbí.

   Uč.

   Vymazat
 5. a článek nám zmizel :)

  OdpovědětVymazat
 6. Taky jsem si všimla, že máme po ptakach. ;)

  OdpovědětVymazat
 7. zmizel , nehodil se do kadrovýho profilu

  OdpovědětVymazat
 8. zas pozdě.. nestihla jsem přečíst..

  OdpovědětVymazat
 9. Mě strašně iritovalo označování dítěte jako "poklad" "drahokam" - ale v podstatě v kontextu článku to vlastně odpovídalo (ryze materiální, téměř snobské). Smazání článku se nedivím, cenzura na B-C byla a je pořád.

  OdpovědětVymazat
 10. Dlouho jsem tu nebyla, můžete mi prosím někdo na rovinu napsat, o co šlo? Tedy ne že bych částečně nepochopila, ale o koho šlo a tak? Ať si mohu před Vánoci trochu zadrbat....:).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drbno jedna :-))). Šlo o to, že dítko nechtělo čokoládový adventní kalendář (v plánu byl nějaký za 500). Aby to bylo překvápko k Mikulášovi dala matka své (8 nebo 9 let staré dítě) do dětského koutku a pod pěnou oběhla hračkářství, aby koupila prstýnkový. Dítko nad prstýnkovým ohrnulo nos, pročež dostalo cosi jiného dle vlastního výběru poté, co se prstýnkový vrátil, aby vzápětí chtělo ještě ten čokoládový. Tak nějak v kostce :-)

   Vymazat
  2. To víš, jsem si od těch drbů odpočinula a teď jsem nenasycena :DD.

   Hm, z dítěte je pěkný fracek, kdo to asi způsobil? A teď to hlavní - kdo je ta obětavá matka? Mluv nebo střelím....

   Vymazat
  3. To ti tak budu věřit. Soukromě to víš?

   Vymazat
  4. Nevím to ani soukromě :D, bych Ti to napsala. Ale já se zamyslím, ono mi to vyskočí :-)

   Vymazat

Okomentovat