Máte bradavice?

Hurá do bazénu :-), veřejného samozřejmě.


Ono totiž, jestli to má někdo chytit, tak to prostě chytí a o co jde, že jo?

Máte pocit, že jsem se pomátla? Ne, nepomátla, ale tak nějak dedukuji ve světle tohoto příspěvku:

"Molusky nebolí, na plavání s malou chodíme každý týden. Napřed jsem ji několik měsíců držela od vody, aby to od ní nikdo nechytl, ale dala jsem na radu homeopatky a zdravého rozumu a už na to kašlu. Když to má dítě chytnout, tak je stejně chytne. Ve vaně se koupe pravidelně se starším bráchou a ten to nikdy nechytl."

zdroj zde.

Já teda nemám dojem, že bych byla nějaká extrémně přecitlivělá matka. Jen tak něco se mnou nehne. V životě jsem už párkrát byla prokazatelně v kontaktu s tuberkulozně nemocným a žiju, aniž bych si tu decentně plivala krev do bílého kapesníčku. Ale když už bych tu tuberu chytla, tak bych s ní nelezla mezi lidi. Mohla bych si to tak nějak odůvodnit tím, že esli jí má někdo chytit, tak ji chytí. Ono to beztak bylo tak, že jsem ji nechytla, takže jsem jí asi chytit neměla, kdežto někdo jiný by ji chytit měl, takže by ji chytil. Logické to asi bude, ale stejně mi to uniká. A je úplně jedno, že šíření TBC nebo syfla je trestné, zatímco šíření molusek trestné není. Ono jde čistě o základní lidskou slušnost a ohleduplnost. O nic víc ...... 

Letos na jaře si mladá donesla domů bradavice. Asi z bazénu. Asi od někoho takového, kdo se usnesl, že když je má někdo chytit, tak je stejně chytí. On se kvůli tomu nebude omezovat, když se mu zrovna chce plavat. Co na tom, že jsme celé léto kapaly jakousi éterickou tekutinu, abychom se těch sviní zbavily. Co na tom, že jsem se starala, aby se ty sviňky hnusný nerozlezly. 

Některé duševní pochody mi halt zůstanou utajeny. Děkuji všem, kteří se rozhodli, že je jejich nakažlivá choroba nebude v ničem omezovat. Přeci nebudou dřepět doma. To je jasný jak facka. Nebo je to tak, že když už je máme my, tak je přeci buřt, že je chytí někdo další? 
Komentáře

 1. Poprvé se podepisuji pod článek (a raději hned 2x). Takovýhle přístup opravdu nikdy NEPOCHOPÍM!!!
  Pavla

  OdpovědětVymazat
 2. No, to je drsný, nechodím do bazénu ráda, ale teď ještě tohle.. :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Jako chápu, že když je dítě má třeba rok, není možné ho celou dobu izolovat a držet doma. Ale zrovna ten bazén se snad dá odpustit si, aby se to zbytečně nepřenášelo na další. Na internetu se snadno dá dohledat, že právě bazény jsou rizikové.
  Tohle je sobectví a ještě veřejně proklamované.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak my jsme celé toto léto na koupališti nebyly. Měla na plosce bradavici, nedá se nic dělat.

   Vymazat
  2. tak já - žena neznalá - jsem naprosto netušila, že s bradavicí na noze nemůže člověk do bazénu. 8-o

   Vymazat
 4. Tak jí holky pochopte. Řídí se svým "zdravým" rozumem :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako já věřím tomu, že kdo to chytit nemá, ten to prostě nechytí. Přes to mi to přijde blbé. Bradavice nejsou rýma, která za pár dní přejde (tedy většinou). Ono je to ale skoro to samé, jak vši. Kolikrát jsem už odvšivovala, kolik mě to stojí času a peněz a mám bohužel pocit, že jsou rodičové, kterým je u prdele, jestli jejich dítě má hlavu plnou breberek.
   (se omlouvám, ale když jsem před pár dny jako předčasný vánoční dárek jedny vši objevila, vzteky už to se mnou třískalo).

   Vymazat
  2. Ty máš děti u nás ve škole? Vši jako vánoční dárek máme též. A jsem přesvědčená, že tam je někdo, kdo na to peče, pročež já kráva tady pak všechno meju, peru, odvšivuju, vyčesávám.

   Mmch, po poradě s hygieničkou stačí ty plyšáky a polštárky strčit přes noc v pytli na mráz. Netřeba znovu všechno prát. Pět praček plyšáků mi stačilo :D

   Vymazat
  3. A prostě to považuju za nezodpovědnost. Myslím, že je moje povinnost se postarat, aby k tomu šíření nedocházelo. Jistě, že všem situacím nezamezím. Nemůžu to dítě izolovat kvůli bradavici úplně, ale rozhodně nebudu šíření podporovat tím, že dítě nechám běhat po dlaždicích na plavečáku, když vím, že to tam zůstává a většina, která šlápne po ní, to chytí.

   Doktor říkal, že musím dávat velký pozor, abych to nechytila já jen při tom ošetřování. Že si mám fakt pořádně umývat ruce ......

   Vymazat
  4. Ne, já mám děti u nás ve škole :) a lidí, co tu na to dlabou, je evidentně víc.
   Četla jsem o vších kde co. Veš přežije bez zdroje 24 hodin, takže se přiznávám, že hysterickou desinfekci už nedělám, prostě hračky na den odstraním. Jinak by to bylo na zbláznění.

   Vymazat
  5. Jinak letos jsem odvšivovala šestkrát, tuším...

   Vymazat
  6. No jo, jsi lepší, já pětkrát :-)

   Vymazat
  7. Tak to jsi lepší ty, já si to rozložila do víc dětí :).

   Vymazat

Okomentovat