Drzoun jeden drzej,

von si lýžuje


Na BC se k doktorům moc neleze. Obecně se tak nějak většinou nechce, aby se doktoři v chorobách angažovali. Když se někde objeví nějaká nemoc, vystrčí se do diskuse její detailní popis, který odpovídá čemukoli od kopřivky po skvrnitý tyfus. Já teda k doktorům lezu, až když skoro nelezu. Nejdřív se pokouším chorobu zvládnout vlastními silami, ale nepolevuje-li, využiji svého zdravotního pojištění a tradá k odborníkovi. Když se mi potom uleví, zadek bych mu líbala. Jako třeba, když jsem si tři dny léčila zápal plic aspirinem, abych posléze shledala, že to zřejmě nebude obyčejná virozka. Mé podezření se ukázalo jako opodstatněné a já si poležela pěkné dva měsíce doma (od nemocnice mne tehdy zachránilo jen to, že můj doktor bydlel o dvě patra výš a byl ochoten se každý večer zastavit a prohlédnout barvu mých hlenů, jakož si poslechnout tu vodu šplouchající mi v levém plicním laloku)

Ale i na BC se objeví situace, kdy se jede k doktorovi. Fakt. A jak je jednomu vážně mizerně, je najednou rád, že ten člověk v bílém plášti poskakuje kolem a stará se o tu tělesnou schránku, aby se tak nějak zvetila. 

Jenže pak se stane, že, světe, div se, doktor odjede na dovolenou. Fakt si ten doktor dovolil JET NA DOVOLENOU!!! Normálně odjel a pacošku nechal ve špitále. Jako, jasně, nikdo neleží ve zdravotnickém zařízení dobrovolně a s nadšením. Jen se mu uleví, už by švihal domů. A teď jako DOKTOR NA DOVOLENÉ!!! Není možná, von si dovolil vzít dovolenou!!! Sice na ní teda má nárok, ale je to drzost. Fakt nevídaná drzost. 

Tak já nevím. Mají se ty doktoři o nás starat nebo se nemají o nás starat. Asi jak kdy. Ale jedno vím. Že i ten doktor je jenom člověk. Musí spát, jíst, odpočívat. Fakt. Pár jich znám. A jsou z masa a kostí jako já nebo vy. Takže i na ty lyže mají prostě nárok, ať se to někomu líbí nebo ne. 

Komentáře

 1. :-))))Příště prostě nařídit celozávodní dovolenou.Na lyžovačku pojedou všichni.Včetně ležících pacientů.Aby na b-c nikdo neremcal.
  B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výbornej nápad :-). A rovnou by mohlo vyrazit i BC, aby doktorům vysvětlili, že jejich metody jsou vražedné :D

   Vymazat
  2. No a pokud by si BC náhodou polámalo nožičky, hnedle je má kdo ošetřit.

   nepřihlášené X.

   Vymazat
 2. Hele člověče,chtělo by to číst celé a všechno.M.
  PS: Zase jsi upozornila "jen na něco",ale co tomu předcházelo o tom ani muk.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já už jsem si dříve všimla, že někteří mají problém pochopit psaný text :-). Ale to nevadí, třeba někdy příště.

   Vymazat
 3. Dobry den. Chodim se sem obcas kouknout. Beru to tu jako zajimave zrcadlo, ve kterem se odrazi neco jineho, nez bych cekala. Jsem BC ctenarka, dost casto souhlasim spis s BC, obcas s vami. Mate hezky styl psani, dar rychle a do cerneho mirici odpovedi. Pouzivate tento dar i k necemu uzitecnemu, co by pomahalo? Nebo se plne realizujete pri ublizovani lidem na BC? Je mi obcas smutno, kdyz vidim takovy talent vyplytvany na hledani spornych vet v diskuzich a psani ublizujicich clanku. A jeste, pisete to s tim, ze doufate, ze si to dotycna precte a ublizi ji to, nebo vam je to jedno?
  Asi vim jak dopadne vase odpoved. Bud mi zkritizujete gramatiku, reknete at sem nelezu, pak jeste varianta "co je vam po tom", nebo si date vic prace a napisete clanek, ktery mi ublizi.
  Anidra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anidro, ja tak nejak nevim, proc bych vam mela odpovidat. Vas prispevek vnimam jako si protirecici. Protoze je slusny, poskytnu na nej i slusnou odpoved. Opravdu jsou odpovedi na vetsinu otazek jen moje vec ;). Nektere zde jiz v minulosti probehly a odpovedi na ne byly beztak hazenim hrachu na stenu. Nic ve zlem. Proste: bez komentare.
   I.

   Vymazat
 4. Tak já se pokusím polopatě vysvětlit, co je - dle mého názoru - na tom výše uvedeném to špatné.
  Jistě, na BC panuje takový nepsaný názor, že doktoři jsou vrazi. Tohle si ale určitě nemyslí všichni, i když nějakou tu špatnou zkušenost s lékařem může mít většina z nás a chuť si za to rýpnout a zkritizovat ho (je), přisadit si, je pochopitelná.

  Co ale já vnímám jako to horší je, co z té diskuze vyplývá, resp. co tam prostě vidím. A to jest: JÁ tady ležím, tak vy okolo mě BUDETE SKÁKAT. Dovolenou si vemte, až JÁ tady nebudu, to si pak jeďte kam chcete.

  Jenomže, ono v té nemocnici je předpokládám pacientů víc. A všichni čekají na nějaké ošetření, ne jen hlavní postava této diskuze. Chápete? Možná kdyby to byla ředitelka zeměkoule, tak si nárok na přítomnost toho jednoho doktora bude dělat asi oprávněně. Ale ona asi není ředitelkou zeměkoule, že ne?

  (Jinak zklamání chápu, když najednou vše nejde dle mých představ. Ale možná by to chtělo přemýšlet, co vypouštíme z pusy, protože pak riskujeme, že si zase někdo jiný vezme do pusy nás. Jak prosté.)

  OdpovědětVymazat
 5. Bezva, že je tady tohle místo, kde se všichni konečně dozví, jak to na světě ve skutečnosti chodí.
  Anonym-vždy-k-vaši-službám.

  OdpovědětVymazat
 6. Tak nevím, Ivanko, jestli jsi nepochopila, že ona uživatelka je opravdu velmi vážně nemocná nebo fakt, že jí vadilo jen to, že po (zaslouženém) odjezdu na dovolenou onen lékař nenechal instrukce kolegům o dalším postupu její léčby. Tak, jak nabádáš své kritiky, aby pečlivě četli tvé články a nedělali chyby v komentářích, tak bys možná ty sama měla pečlivěji číst diskusní příspěvky, když tam chodíš šmírovat. Mimochodem, základní pravidlo slušného chování zní "do těch, kteří leží na zemi se nekope". Navážet se do nemocných je tak asi dno etikety.
  D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak nevím, jestli jsi pochopila, že o nemocnou tady vůbec nešlo. Taky proto jsem dávala odkaz až na stranu 6 diskuse. Ale v pohodě, chápu, že ten psaný text je někdy fakt na budku.

   Vymazat
  2. Jak nenechal? Já jsem z psaného pochopila, že nechal...
   Ale třeba blbě čtu :D.

   Vymazat
 7. Šlo o tu spravedlivě rozzlobenou, že jo? Obzvlášť divně vyzněla, když pak pacientka odešla jak měla. Takže někdo informace určitě měl, jen ne každej kdo chodí běžnou vizitu.
  L.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V čem spravedlivě? O pacientku bylo postaráno. Nemýlím-li se :-)

   Vymazat
 8. To mělo byt v uvozovkach

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem si to říkala, ale nějak jsem si nebyla úplně jistá :-)

   Vymazat

Okomentovat