Dnes dám jen odkaz

a nebudu nijak komentovatKlikněte tedy zde

Komentáře

 1. Tak třeba ten vozík, na který se vybralo přes Zrnka, daruje někomu, kdo ho potřebuje, když teď bude mít nový. Nebo jsem naivní?

  PP

  PP

  OdpovědětVymazat
 2. Rozklikla jsem a .....jsem překvapená! Sbírka na elektrický vozík? Další? Nebo předtím žádný neměla?
  No kéž by všechny handicapované děti měly takhle akční rodiče, kteří se nebojí (nebo možná) nestydí, si takhle o vše říct.
  Pokud si pamatuji, na kontě Zrnek se pro ně po smrti manžela vybrala dost vysoká částka.... z té už jí nic nezbylo?
  No zůstávám překvapená dál, bohužel nemám písemný dar na to, abych se rozepsala, jak na mě tato Kunhůta působí a co si o ní myslím.
  Ze začátku mi jí bylo hrozně líto, jaký život jí osud přichystal, smrt jejího manžela jsem i oplakala, postupem času jsem však zjišťovala a stále zjišťuji, že není vše tak, jak je prezentováno....
  Byla to postupná zjištění... co psala o své nejstarší dceři, o svých přítelích, sexuálním životě, dietě ....člověk si dával 2 a 2 dohromady.
  Bohužel sekta na BC si na své "hvězdy" nedá šáhnout...pro ně jsou stále jasné, bezchybné....běda tomu, kdo si myslí opak..
  I díky Tobě, Ivo, se člověk na tyto "hvězdy" dívá i z jiné stránky.
  Překvapuje mě ovšem, že se Kunhůta stáhla z BC a nikde (alespoň pro mě) není vidět. To není pro ni typické, o ní museli vědět všichni všechno... tipovala bych, že už figuruje na jiných stránkách...Ani bych se nedivila tomu, kdyby svou velkou kamarádku (náčelnici) hodila přes palubu...
  Ostatně i ten článek o vanilkových rohlíčcích by tomu odpovídal, ale to jsou jen moje domněnky...

  Kaitleen

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co vysomrovala od roku 2010 z konta Zrnek se dá lehce zpočítat. Je to 244.237,- Kč. Skoro čtvrt mega.Slušný výkon.
   Daniela

   Vymazat
 3. Ja nevim, ale jako laika me napada
  1. Vozik ma, od r. 2009 - dite roste, neni treba uz vetsi?
  2. Srovnam-li, ze treba Makulka za tu dobu vycerpala to same...
  Plno lidi hleda zdroje i jinde nez na zrnkach.

  Jen konstatuji, D. Neni ma krevni skupina, ale toto mi prijde zbytecne... Kazdy se asi stara jak umi... Nemam detaily (mate-li podelte se).

  Tohle mi neprijde moc fer.

  KH

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Noooo, tak zrovna vozík mi taky připadá docela regulérní. Nový dostanete jednou za x let, dítě vám roste každým rokem a péče o takto postižené dítě není zrovna legrace, nějaké ty výdaje to spolyká, takže na vozík našetřeno z vlastního těžko máte.

   Vymazat
  2. Co konkrétně není fér, KH? Já mám svůj názor utvořen, tentokrát ho nehodlám nikomu vnucovat ani podsouvat. Je utvořen i díky informacím, které prostě prezentovat nechci a nebudu. Toliko k tomu. Prostě jsem nasdílela link a myslím, že názor si umí každý udělat sám.

   Jen se zeptám. Kdybyste se ocitly ve fakt hnusné životní situaci a dostaly od lidí sedmimístnou sumu peněz, chovaly byste se tak, že byste si stále musely říkat o další a další peníze a navíc měly na baráku exekuci? Jen se ptám. Nic ve zlém.

   Vymazat
  3. Bez tech detailu lze vychazet jen z toho, co je "videt"...

   KH

   Vymazat
  4. Ty informace, ktere mas, ktere asi nejsou verejne dostupne, a ktere utvari tvuj nazor.
   Muj je formovan na zaklade infa, co mam... A v tech souvislostech mi neprijde fer, tohle resit. Pece o hendikepovane dite je narocne, byt samozivitelka je narocne... Vic infa nemam.

   KH

   Vymazat
  5. Jednak bych řekla, že je poměrně dost informací veřejně dostupných, abysis ten názor mohla utvořit. OK, máš tento. A znovu opakuji - svůj názor nehodlám zveřejňovat a nikomu ho podsouvat. Myslím, že většina jsou alespoň průměrně inteligentní bytosti, aby si ten názor utvořili sami.
   Podle mne, částka, o které píše Kaitleen, byla vyšší, ale dohledat se to zpětně už asi nedá. Jednoduše jsem se zeptala. Odpovědi se mi nedostalo, nevadí.
   Máš svůj názor, utvořený z dostupných informací. OK.
   Co konkrétně stále shledáváš jako nefér? Já jsem sem nasdílela veřejně přístupnou informaci. Co na tom je nefér?

   Vymazat
  6. Castka jiste byla vyssi. O tom nepochybuju.
   Me by zajimalo, co konkretne ti vadi na tom, ze D. oslovuje jine nadace, jine lidi...

   Nefer mi prijde to, ze vyberes jednoho cloveka, co ma postizene dite a zvyraznujes, jak cerpa z ruznych zdroju. Pritom takovych lidi, co hledaji jine zdroje, je vic. Dela to Makulka, delaji to ostatni.

   Vymazat
  7. Mně osobně tato sbírka, na tento účel, z informací, které mi dá tento odkaz, připadá ok. Jiné údaje k dispozici nemám. Nevím, kolik, na co se vybralo ještě. A vědět to nechci, protože já bych rozhodně, ocitnout se v takové životní situaci, se v ní nedokázala takovýmhle způsobem nimrat a žít z toho. A ještě do toho tahat lidí mně milé (tím hůře, že jsou to děti a zatím se nemohou bránit).

   Vymazat
 4. Tak přes Zrnka dostala nějakou částku, ale nedělala se náhodou sbírka přímo pro Diny, hned po smrti manžela a nevybralo se skoro 1 mil. Kč?
  Tohle nevím určitě, to si jen matně pamatuji, kdyžtak mě opravte. Dohledávat se mi to nechce a možná to už ani na BC nejde.
  Kaitleen

  OdpovědětVymazat
 5. A kde jsem ja napsala, ze mi neco vadi? Nebo jsem v souvislosti s vyse uvedenym linkem vyslovila nejaky nazor? Jakym pravem predjimas co mi vadi nebo nevadi?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omlouvam se, z mobilu jsem narusila vlakno. Melo to byt samozrejme vyse

   Vymazat
  2. Asi tedy toto nema souvislost s clankem o Kunhute. Pak se tedy omlouvam, ze jsem to spatne pochopila a mylne spojila.

   KH

   Vymazat
 6. Mně teda vypadla z oka, když začalo vyplouvat na povrch co a jak s nejstarší dcerou. Zezačátku jsem jí podporovala, i finančně. Dokonce jsem posílala spamy po všech známých, maily o tom, aby přispěli...myslela jsem to dobře, bylo mi jí líto. Postupně mi přišlo, že čím víc má, tím víc chce a ještě to dává na odiv. V době, kdy já byla bez práce a finačně jsme na tom byli tak akorát, jsem zrušila příkaz na zrnka, jelikož jsem každou chvíli četla o novém autě, trampolíně, výletu, atd.
  Vozík bych chápala. Je to dost pěněz, kdo chce přispět na nemocnou holčičku, ať přispěje. Ale ode mě už neuvidí ani korunu.

  Pavlína SD.

  OdpovědětVymazat
 7. Až JÍ dojde, že rubáš nemá kapsy, bude šťastná.

  Uč.

  OdpovědětVymazat
 8. A proč se další vozík opět nefinancuje z mimořádné sbírky na Zrnkách... Pomohlo se jednou, zvládlo by se to jistě znovu, nebo ne? Možná už ne, lidi odpadli, že.

  Klárce nezávidím, ani její rodině. Ale takto podané je to holt vyznívající zle. Já v tom vidím to, že Zrnka nepomůžou, protože by nezbyly peníze na jiné, ne tak důležité věci pro nemocnou Klárku, důležité však pro její matku..., na které by jiná organizace nezaložila sbírku. Ale takto to působí.

  Neměnila bych. Takže jen pohled z infa, která jsou dostupná mně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O tom není pochyb,že lidi odpadli.
   B.

   Vymazat
 9. A která zdravotní pojišťovna konkrétně dítěti s touto dg. odmítla vozík uhradit? Nic proti sbírce na vozík, pokud byly učiněny všechny potřebné kroky pro jeho získání oficiální cestou,ale většina lidí už si asi všimla,že Onapaní ráda veřejnosti předkládá náležitě upravené verze skutečných událostí.

  OdpovědětVymazat
 10. taky to nebudu komentovat, posedlost

  OdpovědětVymazat
 11. Posedlost koho??? Že by té oné paní D., která by udělala nevím co, aby se zviditelnila, že pohnutý osud svůj a své dcery dokáže docela dobře zpeněžit a kdo jí nejde na ruku, jde proti ní?
  Já si myslím, že tady Iva jen poukazuje na to, co je do očí bijící....a já jsem jen ráda, že tady nastavuje zrcadlo i z té druhé strany.
  A jen tak z plezíru a ze závisti by tu určitě žádné komentáře nevystavovala... Třeba ví spoustu věcí, které bychom možná ani nerozdýchaly. Nevím, myslím si to.
  Každopádně je to její blog a může si psát o čem a o kom chce. A nemyslím si, že tu někomu ubližuje.
  Rozhodně si ho přečtu raději než úmrtní list dceři nebo rozbor sexuálního života po smrti milovaného manžela....
  Kaitleen

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, já to od inka pochopila prvně tak, že vážně myslí posedlost někoho slávou a penězi, ale ono to bylo asi myšleno jinak.

   PP

   Vymazat
 12. Tak jsem si myslela, že jsem také velice aktivní - ale asi špatně. Svému dítěti se stejnou diagnozou, SMA, jsem také chtěla opatřit to nejlepší a hlavně to, co opravdu bylo nutné a potřebné. Bohužel se naše rodina raděj uskromnila, než abych o každou korunu žádala někoho jiného . Jinak vozík se dá sehnat přes pojišťovnu i v mladším věku, jen se za tím musí jít a něco pro to udělat. Ono je totiž moc jednoduché udělat ze sebe chudáka, který má doma postižené dítě a potřebuje nutně pomoci. Na to někteří lidé stále slyší. Horší je potom zjištění, že např. pro "Kunhutu" bylo jednoduché psát o trápení, které mnoho lidí nenechá chladnými, než aby sama přiložila ruce k dílu. Takže všichni kdo přispíváte, nejprve se raděj ujistěte, že dané pomůcky nehradí pojišťovna a v jejím případě, že tyto nejsou zbytečné - ve výčtu jejich potřeb bylo mnoho věcí naprosto a nepotřebných. Mohu toto napsat z vlastní zkušenosti. Nesmí se chtít nemožné. Ona pojišťona také někdY něco uhradí a jinak též pomůže sociálka. My to také zvládali převážně ze svých zdrojů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jakto že to tedy projde tou nadací? Oni nezjišťují? Myslela jsem, že by tedy taky nejdříve zjistili možnosti pojišťovny, než by vyhlásili sbírku. Předpokládám, že jsou i jiní potřební, kteří by tu sbírku možná potřebovali. Jak to chodí, máte zkušenosti? Díky :) a hodně zdraví celé vaší rodině!

   Vymazat
  2. Maminka se SMA děckem asi napíše víc, ale já jen poznamenám, že nadace nejsou nikým a ničím vázány, pouze svými stanovami a svými orgány. Tedy je jen a jen na nich, o jakou sbírku požádají, jaké podmínky si budou stanovovat atd. ......

   Vymazat
  3. díky i tak :)

   A Ivčo, díky za otvírání očí. Někdy mi to přijde jak "zbytečný hon" na kohokoliv, ale častokrát je to dost velký podnět k zamyšlení. Však bulvár je taky založený na sledování toho, kdo se vydal všanc veřejnosti, takže v tom nic špatného nevidím :))

   Vymazat
 13. Asi budu za nechutnou drbnu:) ale co bylo s její nestarší dcerou?
  Mimochodem - ten článek o vanilkových rohlíčcích od Miss, také mně to napadlo...
  R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. snad tohle trochu napoví http://baby-cafe.cz/clanky/obcasniky/jen-tak/1063-jsem-celej-vas-svet----

   Vymazat
 14. Díky Kunhutě přišli Zrnka o dost lidí, mě a mých přátel včetně. K tomuhle odkazu snad ani není co dodat. Ta ženská snad nebude mít nikdy dost. To je na téma do Reportérů či něčeho obdobného. Petra

  OdpovědětVymazat
 15. A je někde k dohledání článek o sbírce pro Kunhutu? Tam je vidět, kolik peněz se vybralo přímo na ni, ne přes Zrnka...
  Kaitl..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy mi dáváte :D, ovšem obávám se, že to už nenajdu :-). Ale zkusím to, jestli se mi podaří. Ovšem netuším, jestli ta cifra někde oficiálně padla nebo ne. Fakt už po té době nevím. Zato vím, že se odmítla zpovídat, zač ty peníze utratila ......

   Vymazat
  2. Není to v článku sice oficiální cifra, ale... http://hofirekjan.blog.idnes.cz/c/307355/Postizene-dite-aneb-cesta-k-pohadkovemu-stesti.html
   IS

   Vymazat
 16. no řekla bych, že sedmimístná částka to byla....
  Kaitleen

  OdpovědětVymazat
 17. Ta částka, pokud se nemýlím byla okolo milionu. Pokud bych něco takového dostala, bylo by snad nutností a povinností všem lidem ukázat a dát vědět, nač byly peníze použity. Bohužel tady žádná snaha nebyla. Jinak opravdu my, rodiče postižených dětí a v tomto případě i dětí s SMA víme, že soustu věcí dotyčná matka pro dcerku vůbec nemusela za takové peníze pořizovat. Pomůcky potřebné jsou i mnohem mnohem levnější a stejně tak vyhovující jako ty předražené - to si ale potom mohla za komfort sama zaplatit. My také nepotřebovali el. vozíky dva za 180 tisíc. Hold na jeden jsem žádala u pojišťovny a druhý, jsem si musela cvakat ze svého. - a stačilo 20 tisíc. Službu vykonal stejnou a možná i lepší. Je to jenom o slušnosti a né vyčuranosti.

  OdpovědětVymazat
 18. A na nový větší vozík bude třeba nové větší auto. S klimatizací :-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano. Auto jede tůtůtů :)

   Vymazat
  2. Wlčice, fuj, bez klimatizace snad už dneska nikdo nejezdí!!! Nebo jo? :D

   Vymazat
  3. to se zrnka zapotí...nové auto, když madam si plní sny , pořizuje psy, kotce, zvelebuje domek ... zahradu...to pak chudince penízky nezbývají na dítě...

   Vymazat
 19. Hm.....

  A tu, jak se propaguje vlastní knížka, tu jste viděli?
  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/413231100001116-udalosti-v-regionech/

  2:26

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trochu OT, ale já myslela, že nějak razantně zhubla. Nebo to předtím opravdu byla ještě silnější?
   PP

   Vymazat
  2. Já si myslela totéž, ale tak jako nevím :-)

   Vymazat
  3. Cože??? To je matróna! Vypadá na padesát. Účes ala Štěpánka Haničincová (promiň Štěpánko,tys byla anděl). Zaseklá v čase a prostoru.Proboha, jak vypadala, než začala hubnout?
   N.

   Vymazat
  4. Na co ona ty chlapy balí? Samý otázky...

   Vymazat
  5. Přece si je kupuje nedovtipo....
   D.

   Vymazat
  6. Vzhled snad raději komentovat nebudu, ale ten parazitismus na práci původní nakladatelky je fakt dojemný...

   Vymazat
  7. V tomto případě je parazitizmus jako profese. Nejen na práci nakladatelky původní knihy, jak bylo popsáno na Klárčině blogu, než byl autorkou smazán. Líčila tam, jak se vydavatelkou a kamarádkou Zarou a manželem do noci upravovali text knihy a jak Zara všechno zařídila a jak moc jí děkuje. A než se rok s rokem sešel, byla Zara veřejně osočena z úmyslu obohatit se na chudince vdově se čtyřmi dětmi. Ta paní je vážně těžký kalibr. Zachraň se,kdo můžeš.

   Vymazat
  8. Jo, Zara chudák se ještě nevzpamatovala, bych řekla.

   Vymazat
 20. jo, auto možná přijde, nedivila bych se - tato nádoba totiž nemá dno

  OdpovědětVymazat
 21. Pořád nechápu,když se vybralo tolik,proč nemá stranou peníze na nový vozík?
  B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Loni na aukci kalendáře SMA dětí ztropila scénu kvůli přerozdělení peněz "všem rodinám s dětmi SMA stejně". Chtěla celou částku,co vydražila Klárčina fotka.To bylo cca 60tisíc, aby ji mohla "darovat" potřebným. Pročpak si nenechala částku na koupi vozíku? Diny ráda rozhoduje o penězích. Ráda je shromažďuje a v momentě kdy je má,tak už nikomu nic není do toho,co s nimi udělá a vždycky si svou prosadí. Takže přispívat handikepovaným budu, ale určitě s větší rozvahou. Tahle paní mi byla docela velkou učitelkou v tom, abych otevřela oči!

   Vymazat
  2. B., protože si nemusí dávat peníze stranou. Protože si zvykla, že si řekne a dostane. Zatímco všichni myslíme na zadní kolečka a je nám jasné, že peníze si nekadíme, tak tady se prostě napíše a je to. Proč by si dávala peníze na stranu, když je zase někde vydyndá?

   Vymazat
 22. Z vědeckého hlediska je zajímavé sledovat,jak se točí stále v kruhu.Jsem chudák vdova s postiženým dítětem.Mám málo.Jsem chudák vdova s postiženým dítětem.Mám málo.
  Náčelnici použila a odkopla,nevíte někdo?Vzhled nesoudím,ale zdá se,že žije blahobytně:-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, s náčelnicí se nějak rozkmotřily, ale podrobnosti k tomu nevím.

   Vymazat
 23. Mě to nutí k zamyšlení, jak doopravdy je to se všemi těmi sbírkami. Kolik z těch tisíců lidí, kteří přispívají, má čas a prostor zjišťovat takovéhle podrobnosti? Kdo z nich zná každý případ takhle dopodrobna? Jestliže nějaká nadace vyhlásí sbírku, většinou se spokojíme s tím příběhem, který nám k tomu nabídne. A buď nás to chytne a pošleme, nebo ne.
  A tady vidím ten průšvih. Každý té holčičce přeje nový vozík. To by musel být opravdu cvok, aby jí ho nepřál nebo dokonce záviděl. Ale když pak znáte všechny ty podrobnosti k tomu, hned to vypadá jinak. A u kolika jiných případů to tak je?
  Nemám žádné zkušenosti s postiženými. Ale proč se vyhlašuje sbírka pro někoho, kdo už spoustu peněz dostal? Nemají nikoho jiného? V současné chvíli neexistuje v ČR nikdo jiný, kdo by potřeboval pomoc ostatních? Jak to v takových nadacích funguje?
  Představuju si to absolutně laicky. Paní M.Š. požádá nějakou nadaci o pomoc. Někdo v té nadaci si sedne a zjišťuje. A pak řekne, bohužel paní Š. na vás už se v posledních letech vybíralo tam a tam a vybralo se tolik a tolik. Máme tady jiné žádosti, kde se vybralo méně anebo kde se ještě nevybíralo vůbec.
  Takhle to nefunguje?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele, Jarko, ideálně by se mělo ohlídat, jestli někdo není všude a jiný nemá nic, ale řekla bych, že praxe je někde jinde. Že je to úplně stejně jako s mandarinkami za komunistů - lokty a známosti :-), umění prodat se, nestydět se si o to říct a žebrat ... ne každý má takovouhle náturu.

   Vymazat
  2. Kdyby to bylo tak jednoduché, ohlídat, jestli někdo není všude... Ta data souhrnně neexistují, jsou nadace, které ve výročních zprávách uvádějí např. jen křestní jména a iniciálu příjmení obdarovaných, takže i když budou pracovníci jakékoliv nadace hledat, nenajdou. Pokud kdokoliv žádá o něco, co nemá, tak se postupuje podle pravidel nadace/dárce. Může to být doložení sociální situace, dobrozdání lékařů, že je daná pomůcka potřebná apod. Taky lze ohlídat, aby se nepřispělo na něco dvakrát - tím, že nadace bude trvat na tom, že proplatí fakturu za požadovanou pomůcku přímo výrobci/prodejci.

   Ten příspěvek Zápisků šílené matky nade mnou vnímám až jako příliš jízlivý. Je logické, že pokud si někdo, kdo něco potřebuje, o příspěvek nedokáže říct, tak jej nedostane, i kdyby to bylo v souladu s pravidly nějakého dárce. Odhaduji, že obdarovaných jsou v této republice ročně desetitisíce lidí, proto soudím, že v tom množství známosti zas až takovou roli hrát nebudou...

   Obecně lze přispěvatelům doporučit, aby se nenechali jen dojmout příběhem, který jim je předestřen, ale aby se seznámili s pravidly organizace, jejímž prostřednictvím peníze darují. Tato organizace může svými pravidly a zkušenostmi do jisté míry eliminovat "omyly".

   Snad tu nikdo to písmeno k podpisu nepoužil: Z.

   Vymazat
  3. Z., (myslím, že tu historicky už jedno máme, ale neva). Jsi to špatně pochopila. Jednak jsem psala ideálně by to tak mělo být, což znamená, že to, že se bude řešit a hlídat, kolik kdo kde a jak dostal, je ideální stav, kterého nikdy nikdo nedocílí.

   A k té jízlivé části příspěvku. Hele, někdo si řekne, protože fakt nemá - například na ten vozík. OK. Vyhlásí se sbírka, protože Franta prostě potřebuje vozík, peníze nemá, lidi mu ten vozík zaplatí. Franta je šťastnej jako blecha, protože má konečně vysněný vozík a vesele si drandí po světě. Jenže pak je tu ještě Pepa, kterej taky dostal vozík, ale tak nějak by k němu chtěl ještě tácek na kafčo, aby ho měl hnedle po ruce, k tomu tácku po čase ještě pěknej hrníček a tak pořád dokola ..... Chápeš? To jsem myslela těmi lokty a náturou.

   I.

   Vymazat

Okomentovat