Čím budeš?

Čím chceš :-) 

Fakt. Na internetu můžete být, čím chcete. Poradcem v čemkoli. Můžete sázet rady a porady, tvářit se jako vševědoucí a jediný, kdo ví, jak na to. Je to hodně jednoduché. Fakt. Pokud teda na to máte náturu. 

Třeba můžete lidem radit, jak zhubnout. Co na tom, že sami se sotva vejdete do křesla. To, že nemáte furt něco pojídat a popíjet slazené nápoje, přitom sedět u internetu a ani se nehnout, ví každé malé dítě. Takové chipsy s hektolitry koly fakt vykonají své. A na to, abyste věděli, že díky konzumaci těchto dobrůtek, které splachujete zaručeně nezdravým nápojem, Vám naroste zadnice do obřích rozměrů, netřeba vyšší dívčí. To, že je potřeba se hýbat, aby se na vás dalo jakžtakž koukat, nebo aby se vaše záda neustále nehlásily, protože obratle se věčným sezením uvelebily v nesprávné poloze, ví taky každý. Ale pokud budete plamenně hovořit o tom indexu (jakže se jenom jmenuje? - IBM to nebude :-))), proložíte to výkřiky o svém ranním běhu kol dokola vsi, posnídání zaručeně zdravých cereálií, které jste zapili freshem, vaše sdělení, že abyste zhubli musíte se zdravě stravovat a více hýbat nabude tak nějak odborných rozměrů. Přes ten monitor nikdo nevidí, že jste právě spořádali pytlík křupek, zalili ho litrem Kofoly a přemýšlíte o židli o rozměrech XXL. Jste prostě odborník na hubnutí a hotovo. 

Zrovna tak si můžete udělat jakékoli stránky. Na ty rady. A tam si napsat, že radíte v hubnutí, protože jste sami zhubli, takže víte, jak na to. Třeba. Nebo můžete radit v mnoha jiných věcech. Jak zatlouct hřebík, jak upéct koblihy, jak uplést svetr, uháčkovat čepici, jak nejlépe vsadit límec do košile. Pro to všechno stačí, že jste už nějaký hřebík zatloukli, koblihu jste už taky zkusili (že se s ní dala okna rozbíjet, nevadí, to nikdo neví), upletli svetr (nebo třeba jen jeho část, jako kdysi já), uháčkovali čepici (neva, že ji nikdo nechce nosit, protože je šílená - možná i chlupatá), košili jste taky ušili (je úplně jedno, že nesedí, prostě jste to zkusili, takže víte, že takhle se límeček nevsazuje, protože potom škrtí). A když vás někdo poslouchá, tak jste hnedle poradce k pohledání. Kdyby vás nikdo neposlouchal (teda vaše rady nečetl), o vaše zkušenosti nestál, tak byste to asi nedělali, to dá rozum, že jo. 

Přemýšleli jste ovšem někdy o tom, že ono to někdy nemusí být úplně tak, jak si to lidi o sobě na internetu napíšou? Že to třeba s tím jejich poradenstvím je právě tak, že čepice letěla do koše, košilí utřeli podlahu a koblihy koupili v pekařství? Zkuste se nad tím zamyslet a třeba se někdy podívat, kdože může být poradcem v tomhle nebo onom a že ten, kdo se jako poradce tváří, jím vlastně vůbec být nemusí. 

Šťastnou volbu všem, kteří potřebují poradit :-). Mějte na paměti, že někdy ty nekvalifikované rady mohou přinést více škody, než užitku. 

Mimochodem - potřebovala bych poradit, jak chytit bígla, který se rozhodne, že po koupeli v tom ledovém jezírku je potřeba se pořádně vylítat a domů teda ještě rozhodně nepůjde. Nějaká rada? 

Komentáře

 1. Bigla radim trefil sutrem. Aspon do nohy. Kdyz uz ne do hlavy, aby se mu rozsvitilo. Jestli je to takovy jelito jako bigl nasi byvale sousedky, ktery se zastavil uprostred silnice a nehnul s nim ani par volu, nic jineho nepomuze.
  Lochneska

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty brďo, kdyby se zastavila, byla bych šťastná jako blecha. Ale ona se nezastaví !!!!!

   Vymazat
 2. Tak to chce prave dobre mirenou trefu a spravne zvoleny kalibr. Ale zase to neprehnat. I kdyz bigl ma lebku velmi tvrdou :)
  Lochnes

  OdpovědětVymazat
 3. Spisovatelka, odbornice na smutek, výživová poradkyně, profesionální žebračka? Pochopila jsem dobře? Sama sobě odpovídám. Ano. Boží mlýny melou....

  OdpovědětVymazat
 4. Našla jsem na jednom blogu odkaz na paní, která se domnívá, že umí vařit a předkládá své výtvory veřejnosti. To jsem tedy zírala! Ještě že avizuje, že co si navaří, to taky sní, protože kdo jiný? :-)
  To tedy nechápu, tu sebejistotu, já sama jsem průměrná kuchařka a někdy se mi taky něco fakt povede, ale je to věc rodiny, nikdy by mi nenapadlo se s tím někde ukazovat.
  Jo, na netu je mnoho "odbornic", na hubnutí, na výchovu dětí, na správnou péči o kočky a psy (nepřejte si číst, co se na jednom blogu strhlo, když jedna diskutující jen zažertovala, že pokud bude kočka tak hloupá a bude ožírat domácí kytky /možná jedovaté/, tak že má smůlu!) Byla kamenována, ostrakizována, vystavena na pranýř a je to s ní vůbec nahnuté! :-)
  Takže nejen rady porady, ale i přísné soudy!
  Alena

  OdpovědětVymazat
 5. Jo, přesně to mě napadlo...popsat jak zdravě žiju, jde i se řízkem, v křesle a s oblečením stále větších velikostí... :D K tomu je dobré to občas proložit odbornou poradou, kterak cvičím, jak jsem dala hodinku pilates, hodinku zumby, dvě hodinky běhu, hodinu plavání a jsem čím dál tím víc fit...
  Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A mezitím si v prodejně padáků objednáš něco na sebe :-)

   Vymazat
 6. Ono kdyby na to existovala univerzální rada, tak by těch špekatých po světě taky zas tak moc neběhalo. :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Mám jen jednu radu. Na bígla. Kus točeňáku? Salám? Koblihu? Perníček? Suchej rohlík? Náš by nabral směr domů na cokoliv, co bych si strkala do huby, byť by to byl kus kamene.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, Jarko, na TOHLE už mi dávno neskočí :-)

   Vymazat
  2. Zajímavý! Mě na TOHLE skočí vždycky. Rozdíl bude v pohlaví nebo v inteligenci. Což se asi nevylučuje :-)

   Vymazat
  3. Kdybych tu konzervu v misce sežrala před jejími zraky, tak domů prostě nepůjde, pokud se jí nebude chtít :-). Dneska přiběhla na piškotek vždycky, až do okamžiku, kdy jsem se rozhodla jít dom. Nějak jí došlo, že tenhle piškot bude při tomto venčení poslední a rozhodla se si pobyt venku prodloužit. Naštěstí začínám být docela hbitá a mírnou lstí jsem jí nakonec polapila za ocas :-). Ještě že ho bíglové nosí vždy vztyčený. Jen se trochu bojím, že za chvíli odhalí i tuto lest a začne ho nosit mezi nohama. :D

   Vymazat
 8. a kde je ten blog? Hubnutí bych potřebovala. Díky :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. žrát nebudu, když se začtu :)))))) duševní strava mě jistě nasytí :))))))

   Vymazat
 9. Co se divíš, když máš bígla...Já mít takového psa, tak do toho ledového jezírka skočím sama a dobrovolně nevyplavu :D.

  Jinak mi přijde vtipné, jak tu tak dočítám články na přeskáčku a trefuji se do těch samých myšlenek (viz třeba ten včerejší odkaz). Pamatuji, jak jsem ještě před časem četla o běhání a v duchu si říkala hmmmm... to je dobrá, sama běh nesnáším a považuju ho za nezdravý :D. A z toho odkazu je patrné, že to spíš bude běh za penězi, než pro zdraví v parku. I když kamera ztlušťuje, jak je známo. Ale ze sportovce bečku neudělá, si myslím.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat