čtvrtek 16. května 2013

Ctrl c, ctrl v

potřetí
Kudla exekutor

Možná bych to měla přestat číst, ale tak nějak mi to nedá. Jakmile na ten příspěvek narazím, neumím diskusi zavřít a jít dál. Prostě to čtu a jen čumím, jak umím.Myslela jsem si, že katastrofy potkávají jen mne. Omyl. Jenomže já už začínám mít pocit, že aby někoho potkalo tolik katastrof jako onu dotyčnou, tak musí  a) mít ultra giga smůlu nebo b) být úplně neschopná. Po všech vánočních katastrofách se totiž den se dnem sešel a byla tu další. A to v podobě pořezané ruky dvouletého syna. A to pořezané tak, že šití se musel ujmout plastický chirurg. A i přes jeho umění bude zřejmě nutné ruku kvůli růstu reoperovat. A jak k tomu došlo? Ona dotyčná škrábala brambory, dvouletý synek jí je podával, poté se ona dotyčná otočila, aby něco důležitého prodiskutovala s odcházejícím přítelem, synek se chopil kudly a neštěstí bylo na světě.

A když už se nám svěřila s tím, jak synek poté, co strávil v nemocnici povánoční čas s otřesem mozku, si tam teď poležel s pořezanou rukou, obohatila nás i o svoji obavu, že jí na dveře zaklepe exekutor, protože nesplatila pokutu za dopravní nehodu (nevím, jestli se jednalo o tu, kdy zachraňovala překocený oběd). Pročež nám už i vysvětlila, že jí andělé říkají, kdy má řídit a kdy ne. Možná tenkrát neposlechla nebo byl její anděl na dovolené. A vylíčila nám to celé, aniž by se zarděla a snažila se schovat pod inkognito, což většna z nás by udělala, protože na obavě z exekutora není nic k chlubení. Pravdou však je, že i přes ono zmíněné inkognito bychom dotyčnou jistě všechny poznaly, neboť její písemný projev je vskutku velice specifický a nezaměnitelný.

A tak přestože nás ona dotyčná opakovaně přesvědčuje o tom, že kolem sebe vidí anděly, pomáhá jí sám Archanděl Gabriel a podle aury vše pozná, nemůžu se zbavit dojmu, že b je správně. A utvrzuje mne v tom i její věštba pro rok 2012 
"http://www.pohlazeniduse.estranky.cz/clanky/vestby.html", "http://www.pohlazeniduse.estranky.cz/clanky/vestby.html"

článek je z 1. 2. 2012

20 komentářů:

 1. Tak Ivo, všechno, co jsem psala v komentáři pod Obyčejnými smrtelníky, beru zpět. Už mě to tolik nebaví. Dneska jsem, shodou okolností, měla možnost být celý den na netu a kam jsem se za celý ten boží den hnula, tam jsem na ní narazila. Je to trochu nadsázka, ale daleko to k tomu nemělo. No a fakt to moc k smíchu , to čtení, není. Neříkám, že souhlasím s tím, co se kolem ní dneska strhlo na BC, ale asi se tomu nedivím.
  Spíš jsem začala přemýšlet nad tím jestli tahle žena je pod kontrolou sociálky nebo někoho kompetentního? Protože jestli s ní někdo pravidelně komunikuje, tak přeci musí poznat, že s ní není něco v pořádku. Nemyslím, že by nějak ubližovala dětem, nebo je zanedbávala, ale už jenom ta její posedlost hledáním jakéhokoliv problému u Honzíka. Ona to vysloveně vyhledává a má radost z toho, když se něco najde. Mě přijde, že byla šťastná a spokojená, když se jí děti narodily předčasně, protože to byl problém a hlavně se mohla zapojit do nějaké skupiny.
  Omlouvám se za elaborát, ale připomíná mi to kamarádku. Je to velmi podobný příběh, bohužel se špatným koncem. Chtěla bych vědět, jestli byste v tom také viděli tu podobnost, ale nevím, jestli sem můžu psát takové dlouhé komentáře :-) Nechci tím otravovat, ale mě dneska až mrazilo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dlouhé komentáře nám nevadí :-)

   Vymazat
  2. Máte to mít :-)
   Kamarádka, říkejme jí třeba H. si prožila docela ošklivé dětství, v tom smyslu, že byla doma ta druhá. Starší sestra byla hvězda, chytřejší, hezčí... Dost jí doma ponižovali a i bili. Do puberty šla jako zakomplexovaná, trochu silnější, ale moc pěkná holka. Naše puberta byla dost divoká, mejdany, alkohol, kluci a tak, bylo nás dost:-) A H. to všechno absolvovala s námi. Po čase jsme zjistili, že jí musíme hlídat, když se napila, což bylo často, měla sebevražedné sklony. Stačilo, aby se na ní kluk špatně podíval a už bylo zle. My byly jelita, nějak jsme se tím nezabývali, prostě jsme věděli, že jí musíme hlídat. V té době začaly její úrazy. Nebyl den, aby se jí "něco" nestalo. Neustále chodila zalepená nebo obvázaná. Spadla, spálila se o kulmu, řízla se. Samozřejmě, jsme přišly na to, že potřebuje pozornost. Pak se přidaly nemoci. Neustále polehávala po nemocnicích a byla nešťastná, že doktoři neví, co s ní je. Nám přišla zdravá. Pak jsme postupně začaly rodit děti. Ona jako předposlední, moc dítě chtěla, tak si narazila chlápka, otěhotněla, vdala se, za dva měsíce se rozvedla a porodila dítě. A pak to propuklo. V prvním roce dítěte byla ona hospitalizovaná asi 6x a dítě 5x. Ona žlučník, žaludeční vředy, křečové žíly, štítná žláza a já nevím co ještě. Zásadně odmítala konzervativní léčbu, trvala na operacích. Dítě cpala do nemocnice při každé prkotině. Trvala na nemocnici a na všech možných - i nepříjemných - vyšetřeních. Už se s ní nedalo mluvit, stále jen nemoci, nemoci, nemoci. Když začalo dítě chodit, přišly úrazy - zlomená ručička, pořezání, opaření atd. Už jsme viděly, že je to celé špatně. Hlavně to viděla její rodina. Pomalu, nenápadně přebírali starost o dítě a H. začala navštěvovat psychiatra. Mezitím se snažila, udělat z dítěte autistu, epileptika a já nevím, co ještě, ale v tom už jí rodina zabránila. Je to dvacet let a ona je vážně psychicky nemocná, je v invalidním důchodu a svůj život většinou tráví po léčebnách. Dítě vychovala její matka.
   Mě to tu S. prostě připomíná.

   Vymazat
  3. Ano, podobnost je tu vskutku vysoká. Nemůžu si pomoct, ale taky si myslím, že by dětem bylo lépe u otce. Teda soudě podle toho, že on se jeví jako naprosto normální člověk.

   Uvidíme, kam se to posune dál. Diskuse na BC je uzamčena, takže se necháme překvapit vývojem dalších dnů.

   Vymazat
 2. Já začínám uvažovat, jestli je opravdu cáklá a ten dozor by potřebovala, nebo je to všechno dobře vystavěný příběh za účelem snadného výdělku - viz ta sbírka, na kterou jsem dala odkaz níže.
  Protože všechno, co o ní víme, napsala jen ona sama, nikdo další věrohodný to nepotvrdil. Na netu pár nicneříkajících fotek, na kterých jsou dvě krásné, od pohledu zdravé děti.
  Co jsem tak prolétla na jiných fórech, její čeština není závratná, ale tak bídná, jako na BC, také rozhodně ne.

  Nevím, neumím se rozhodnout (jaksi nemožné to takhle poznat), která varianta je správná, ale nevěřím té ženské ani slovo.

  A myslím, že Ivaně by se měl někdo omluvit, minimálně za tu krávu.

  X.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Upřímně, nečekám, že by v sobě někdo, kdo nemá na to, aby vyjádřil svůj nesouhlasný názor slušně, vyslovil omluvu. A vlastně o ni ani nestojím. Jestliže někdo nemá dostatek sil, aby se za svůj názor postavil, nemám v podstatě ani zájem, aby se mi omlouval. Povedlo se mu totiž, aby mne pobavil svým vyjádřením o mindrácích.

   Kdože tady má mindráček? :-)

   Vymazat
  2. Na tohle konto je dobré připomenout její příspěvky, které se objevily bez chyb a pak byly na chybné upraveny...
   Geh

   Vymazat
  3. Ano Geh, to mám stále na mysli....Působí to jako další dobře promyšlená konstrukce.

   Všimla jsem si i toho, že se bystře pohybuje po netu a reaguje i na to, co se psalo zde.
   Když jsem se tu před časem ptala, jestli ji někdy někdo viděl, do dvou dnů žádala na BC o doprovod k soudu. Po dalších dvou dnech ho odvolala, že s ní půjde paní ze sociálky či kdo. Zajímavé, samá náhoda...

   X.

   Vymazat
  4. Geh, delas si srandu????? To jako fakt??? Prispevky napsane spravne a nasledne opravene na jeji nesrozumitelnou cestinu bez carek a tecek?
   L.

   Vymazat
  5. Ale jako Tasipaldrem píše bez chyby. A kolik lidí jí to pořád baští.

   Vymazat
 3. A ještě jedna věc mi připadá zajímavá. Zřejmě ani neví, jak se jmenuje, protože jednou je to Soňa Szwajnochová - viz třeba zde: http://www.youtube.com/channel/UCTq24nhw2xaQDUSScpwGGtg/videos
  nebo zde:
  http://poslitodal.impuls.cz/retez/3616/hypoterapie-pro-honzika
  nebo zde:
  http://www.inkluze.cz/clanek-502/hlasy-rodicu-deti-s-postizenim-jsou-slyset (až dole v diskuzi).

  Jindy je to ovšem Soňa Schwajnochová:
  http://www.dobryskutek.cz/4504/5331/clanek/jan-kosir/

  Podivné že?

  X.

  OdpovědětVymazat
 4. S.se pohybuje po netu tak intenzivně, že k dohledání jejich příspěvků by bylo zapotřebí detektivní kancelář. Jak to všechno zvládá, to je mi docela fuk, jen mám obavu, že dokáže zmanipulovat mnoho maminek. Ne každý má čas googlit a zjišťovat kdo je schovaný za nickem ssoniks.

  http://www.altmedicina.estranky.cz/clanky/novinky.html
  Přispívá do diskuzí možných i nemožných

  http://www.babyonline.cz/diskuzni-klub/predcasne-narozeni-vrozene-vady-opozdeny-vyvoj-vojtova-metoda?url=nedonosenci-honzik-a-katerinka-ahojky-dl-997849

  http://www.womenzone.cz/denicky/ssoniks?posttype=1

  Nabízí výklad tarotových karet:

  http://www.pohlazeniduse.estranky.cz/

  Její čeština je někdy téměř zcela v normě, jindy téměř k nepochopení, přesto je to stále ona. Myslím si, že tato osoba potřebuje odbornou pomoc. V tom jí ale my tady nepomůžeme. Můj komentář má pouze jeden cíl - upozornit ty osoby, které na její výlevy takříkajíc skočí, uvěří jí a ještě se kvůli ní trápí. Zavřít diskuzi bez jasného vysvětlujícího komentáře k této osobě (dnes na baby-cafe) to podle mého není řešením. Opakuju znova, nechci této osobě ublížit, je mi jí líto, protože je s velkou pravděpodobností duševně nemocná, chci na ni jen upozornit, protože dokáže tímhle psaním někomu ublížit. Ne každý je totiž tak splachovací jako na.

  OdpovědětVymazat
 5. Bych se nedivila, kdyby casem byl diagnostikovan Munchhausenuv syndom u S. a ve vztahu k jejim detem tentyz syndrom v zastoupeni - tzv. by proxy.

  iii

  OdpovědětVymazat
 6. syndrom - vypadlo r :-)

  iii

  OdpovědětVymazat
 7. Fíha, prošla jsem si odkazy a čelist mi spadla ke kolenům. Co je tohle za individum? Pořádá přednášky o auře, nabízí vyklady karet, angažuje se v deseti organizacích, volá si záchranku kvůli sebevraždě a kam se hne všude na ni číhaji katastrofy. Udělala by nejlíp, kdyby seděla na zadku a věnovala se svým dětem, obzvlášť, když je jeden z nich vážně postižený a neřešila kdejakou debilovinu. Já se omlouvám za slovník, ale vzhledem k tomu, že se dotyčná nedávno svěřila, že chce soud mladší dceru svěřit do péče otce, tak bych bez mrknutí oka udělala totéž a ještě bych zvažovala, jestli by u táty nebylo líp oběma dětem. Del.

  OdpovědětVymazat
 8. Dnes byla S. na Prime a byl tam zaber na soudni rozhodnuti, ze bylo pojato podezreni na Munchhausenuv syndrom....

  iii

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můžete sem dát odkaz?!
   Nemůžu to na netu najít.

   Vymazat
  2. http://play.iprima.cz/zpravy-ftv-prima/zpravy-ftv-prima-1432015

   iii

   Vymazat
 9. s paní Szwajnochovou jsem měla čest....je to vyšinutá osoba,která potřebuje psychiatrickou pomoc....

  OdpovědětVymazat
 10. Dobrý den, Jmenuji se Monika Chomová a jsem ta,která na požádání OSPODu sdělila, jak Soňu Szwajnochovou zná a jaké s ní má zkušenosti. Vyslovila jsem též domněnku, že trpí Munchhausenovým syndromem. OSPOD měl spousty vyjádření z různých stran a dal návrh k soudu na dočasné odebrání dětí a svěření do péče otce, než se vše ujasní a případně Matce poskytne pomoc. Co však nastalo, bych nečekala ani v nejhorším snu. Tato paní mé vyjádření - zkušenost s ní ofotila a začala na mně pořádat štvanici, která se stupňuje. Štvavé články, televizní šoty, udání na všechny možné instituce, pomlouvání na internetu včetně FB, lži, křivé obvinění, že podávám jejim dětem jedy, trestní oznámení, stížnosti na mě do mé profesní komory, dopisy poslancům a europoslancům, ombudsmance Šabatové...prostě od prosince jsem se nezastavila...Tu mou veřejně proklamovanou likvidaci (že se postará o to, aby už nemohla škodit) plní velmi precizně a já jsem na pokraji svých sil. Mým životním posláním je pomáhat lidem a teď se všude o mně vyjadřují jako o čarodejnici a samozvané psycholožce.např.Reflex z 2.července)..Už nemohu dál. Prosím ty odvážné z Vás, které se nebojíte, jestli byste mi napsali pro mého právníka Vaši osobní nebo internetovou zkušenost s p. Szwajnochovou. Ona tvrdí, že je v pořádku, já ji doteď omlouvala, že je psychicky nemocná. Jenže už nemám kam ustoupit, má praxe začíná být ohrožená a na mém psychickém stavu je znát osmiměsíční stres a je čas se začít bránit. Děkuji Vám
  Monika Chomová (MonikaPohoda@seznam.cz) P.S. Vaše vyjádření dostane můj právník a zaručuji, že je nikde nebudu zveřejňovat ani používat na sociálních sítích.

  OdpovědětVymazat