úterý 13. listopadu 2012

Poslední dotknutí

aneb smutek nad koncem jednoho příběhu. 


Naposledy se dotknete něčeho, co bylo součástí Vašeho života. Vašeho krásného života, protože máte to štěstí, že Vaše práce je Váš život, Váš koníček, Vaše štěstí. Pro něco jste chvíli žili a teď se naposledy dotknete a musíte jít dál. Víte, že tato fáze nevyšla a Vám nezbývá, než začít jinou. Těžko se odhodláváte k dalším krokům svého života, které jste dosud činili samozřejmě, měli jste na ně zpětnou vazbu, bavilo Vás pracovat, dělali jste svoji práci rádi. Najednou stojíte a víte, že tento dotek je ten poslední, že prostě musíte jít dál. 

I doteky bolí, tak moc bolí

Ale bolest znamená žít, takže jděte dál a žijte. Hodně štěstí.  

222 komentářů:

 1. Němcová, Erben, Šimková do čítanek!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Už na samém začátku jsem si říkala, že nakladatelka je buď naprosto brilantní chladně kalkulující obchodník, který má geniální marketingové trumfy v rukávu anebo bezmezně dobrosrdečný blázen. Přála bych jí skoro spíš to první, protože je evidentní, že paní Šimková je nevyzrálá, nezodpovědná, nedomýšlející důsledky svých rozhodnutí a nakladatelka na tom bude dost bita. Vydávání knih je i tak v dnešní době spíš srdeční záležitost, kdy jste rádi, že se vám prostředky tak nějak vracejí a vyloženě netratíte... Zbohatnout na tom fakt nejde a potkat při své práci někoho, kdo nechápe, že poctivě odvedenou práci chcete taky svoji mzdu, to "potěší".

  OdpovědětVymazat
 3. Mno... doposud jsem ještě měla jisté pochybnosti. Říkala jsem si, že pravda je někde uprostřed. Ale toto je asi poslední kapka. Poslední střípek do skládačky obrazu, který se začal sypat v okamžiku, kdy jsem si přečetla parte vystavené pro dceru, která se jenom vzepřela tyranii...
  Jiřina

  OdpovědětVymazat
 4. Je mi nakladatelky líto. Kniha není "bonus" k blogu, jak píše kdosi pod článkem na FB (a Němcová s Erbenem také neopisovali, ale to už je na jinou debatu :-), je to spousta práce a hodně těžké. V dnešní záplavě autorů a knih je obdivuhodné už jenom to, jakou propagaci před křtem a těsně po něm nakladatelka knížce i autorce udělala... Neumím si představit, že bych byla na nakladatelčině místě, všechno tohle zorganizovala (navíc knihu i redigovala)a pak se dočkala toho, že se autor "trhne". A pro diskutující na FB - vůči vydané knize má nakladatel nejen povinnosti, ale i práva, na blog ne, ale na knihu ano, je to investice jako každá jiná (finanční, citová, energie...) a tuhle investici může teď nakladatelka do slova a do písmene spláchnout do záchoda, aby nebyla nadále poškozována ničí práva. Jen více podobných autorů a brzy nebude nikdo ochotný vydávat nic.
  Planetka

  PS: Dost mě zarážejí příspěvky (ne tady, ale na FB), které nejspíš považují za normální, že autor využije nakladatele a když má reklamu jakou chtěl, tak všechno pošle do "pryč". To už je opravdu omluvitelné úplně jakékoli jednání?

  OdpovědětVymazat
 5. Ja teda nechapu, v cem je problem - pokud Diny propaguje knizku na svoje triko, bez vedomi nakladatele, tak stejne prispiva k tomu, ze se knizka prodava, ergo nakladatel z toho ma taky profit, ne? marry

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak já to pochopila, tak jde o to, že autorka nespolupracuje/nekomunikuje s nakladatelstvím, což je obvykle problém, jde-li o akce, které chce podnikat nakladatel. Navíc nakladatel má právní zodpovědnost, podíly na právech atd., ale pokud se nepodepsala smlouva, tak je zase všechno tak nějak "v luftě", takže nakladatel investoval, na papíře nemá nic, kromě knihy, vlastně by nikdo neměl podnikat nic, což je dost nefér ze strany autora, který vidí svoji knihu vydanou, pokřtěnou, s reklamou, ale blokuje všechno, co vzejde z nakladatelství. Pak samozřejmě nakladatel zvažuje storno knihy, protože nic nemá podložené. Tady asi nakladtelka jednala opravdu v dobré víře a z přátelství, protože obvykle nakladatelství neudělá pro autora jediný krok, dokud všechno není podepsané.

   Vymazat
  2. Asi zřejmě to nefunguje, když nakladatelce, jak píše, leží ladem ve skladu dotisk, na který se nechala umluvit. Nakladatelka, byť do tohohle projektu asi nacpala víc nadšení, než chladného kalkulu, patrně bude přece jen v marketingových praktikách zběhlejší a tak nějak tuší, jak knihu prodat. Nemůžete si vybírat, která akce se vám líbí a pak si s výtisky knih leda zatopit, protože se to neprodá. Nakladatel s tím měl nějaké vydání, vždycky má a tiše doufá, že až se kniha začne prodávat, začne se to vracet a samozřejmě si po svém reguluje "svůj byznys" a snaží se to směrovat tak, jak cítí, že to funguje. Navíc, tím, že něco vydáváte, dáváte tomu, kdo vám to vydal, kus práva s tím nějak naložit. A to nejen možná s dávkou štěstí inkasovat peníze a jinak tiše přihlížet. Ve chvíli, kdy je to kniha jako předmět, už to není jen vaše. Jde i o morální princip, protože ve chvíli, kdy to jde do knižní podoby, se v tom s nakladatelem vezete oba dva. Jestli se ke svému nápadu chcete postavit stylem "nemám, nedám, nepůjčím", tak si ho holt musíte napsat do šuplíku.

   Vymazat
  3. Navíc teda, pokud odhlédnu od ekonomické rentability a tvrdých počtů, jestli se knížka pod inciativou nakladatele dobře prodává a pod aktivitami autora blbě prodává a jestli se vyrobily dotisky, který se vyrobit neměly, protože se teď neprodávají, tak nakladatelství, pokud se o něm bude mluvit v souvislosti s knihou, z toho bude mít minimálně reklamu. A zase, to je věc, na kterou to právo má. Protože i kdyby se to náhodou neprodávalo zas tak skvěle, ale pár lidí se třeba dozvědělo o existenci toho nakladatelství a koupili si třeba něco jinýho... Fakt nemůžete zčistajasna nakladatele kopnout do zadku, vy dáte nápad, on zpracování. Ta kniha není už vaše, ta kniha je půl napůl.

   Vymazat
  4. Jenže to mohlo nakladatelství investovat peníze, které dalo do knížky, rovnou do reklamy a dost možná by ta reklama měla širší záběr, než když občas o nakladatelství promluví někdo, kdo zase tak moc známý není. To je hodně drahá reklama. Prostě a jednoduše, autor takhle jednat nemá, "chybu" na straně nakladatelství vidím v tom, že pustilo knihu před podpisem smlouvy. Hodně drahá reklama a hodně drahé ponaučení.
   Plan.

   Vymazat
  5. No, tak předpokládám, že nakladatel je v zásadě schopný rozlišit akce, které pro něj mají z hlediska promo té knížky smysl, to znamená zvýšení prodeje. Jenže pokud takové akce nemůže dělat, protože autorka si to dělá po svém, tak se asi prodej moc nezvyšuje (jak jsem usoudila z toho dotisku, co leží ladem) a pokud se autorka definitivně od vás při konání takových akcí distancuje, tak z toho nemáte ani tu mizivou zmínku, natož přímo peníze za prodej titulu. Na klasickou reklamu jako nakladatel v životě nebudete mít. To takovýhle podnik nemá šanci utáhnout, že by třeba propagoval knihu šotem v televizi. Nejúčinnější fakt je nakladatele "poslechnout" a udělat to tak, jak chce on a tyhle akce absolvovat, rozumí tomu, ví, jak vás do povědomí cílovky dostat. Nemůžu tím pádem souhlasit s argumentem "že se stejně něco děje, takže se to prodává"... No, asi ne. Asi by se mohlo a mělo dít líp. Asi se to prodává hůř a nakladatelka neuvidí ani peníze, ani fň. Nakladatelka je sice hodně velký dobrodruh, že něco v dnešní době chtěla udělat jen tak, zvlášť, hrály-li v tom roli její peníze, navíc v podstatě na dobré slovo bez smlouvy, ale předpokládám, že alespoň hrubou osu funkční propagace připravenou měla. Až takový blázen, aby čekala, že jako vysype peníze, dá dohromady knihu, věnuje jí čas a pak sbohem, určitě nebyla.

   Vymazat
  6. Já si určitě nemyslím, že to nakladatelka neměla promyšlené. Jen prostě přišla čára přes rozpočet. A tm, že ty peníze mohla nasypat do reklamy jsem nemyslela do šotu v TV, ale do něčeho menšího, ale především jsem to myslela tak, že v tuhle chvíli by to bylo pro ni užitečnější než kila papíru na skladě, žádná smlouva a nespolupracující autorka. Když se to vezme kolem a kolem, vlastně tu reklamu zaplatila autorce. A když bylo PR úspěšně za nimi, ta otočila, nepodepsala a nakladatelka má teď ruce hodně svázané, i když nakrásně ví, jak by se to mělo dělat. A bohužel, jméno autorky nemá tu sílu, aby prodávalo samo za sebe.
   Plan.

   Vymazat
 6. S autorkou knihy mám podobnou zkušenost jako nakladatelka, využít do mrtě a pak odkopnout. :-( No holt někdo na to musí mít žaludek.

  B.

  OdpovědětVymazat
 7. Využít, vycucat, zneužít, odkopnout. To je styl paní spisovatelky. Za velké podpory její spoluhubňulky náčelnice.


  Uč.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě jednání paní Š. ani trochu nepřekvapuje. Naopak bych byla překvapená, kdyby se přestala chovat jako Pupek světa. Není sice člověk ten, aby se zavděčil všem, ale řady lidí, kteří jsou jejím chováním zlkamáni, znechuceni a otráveni se jaksi stále více rozrůstají a je už naprosto jasné, že z toho může obviňovat pouze sama sebe.

   Vymazat
 8. Pred par mesici psala spisovatelka o nakladatelce v superlativech.
  A ted jsou z nich nepritelkyne.
  To jsou veci!
  Co bude priste..?

  Kaja

  OdpovědětVymazat
 9. Moc tomu nerozumím, asi proto, že je to nějak vytržené z kontextu - jen odhaduji: Nakladatelka neměla s paní Šimkovou uzavřenou smlouvu a teď se diví? Jestli ano, smutné to možná je, ale divné rozhodně ne. Nevidim tady ani jednoho mučedníka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, ze strany nakladatelky byla chyba, že pracovala jen na základě ústní dohody. Poučení, že kamarád může jako kamarád jen vypadat a že není nad podepsaný papír, ji vyjde dost draho. Asi jen tak do nějakého projektu "srdcovky" nepůjde. Přijde mi ale smutné, že autorka cukla až po křtu, po dohodnutých rozhovorech pro sebe , jestli se jí něco nelíbilo mohla to všechno stopnout dřív a najít si jiného nakladatele (který by jí dal podepsat smlouvu hned, nediskutoval by a ona by pěkně plnila dohodnuté akce, protože tak to obvykle chodí), takhle to hodně působí, že si prostě nechala vydat knihu, udělat promo vlastně pro sebe spíš než pro knihu a nazdar. Ještě smutnější je, že tohle předvádí člověk, který se už hodně dlouho staví do role morální autority.
   Ano, nakladatelka udělala chybu, platí za ni, tak to chodí. Autorka neudělala chybu, ale udělala dobrou reklamu svému jménu. Mučedníky také nevidím, jen smutný příklad toho, jak se jde zviditelnit na dobré vůli jiných (a že jí bylo, počínaje tím, že nakladatelka nechtěla autorku zatěžovat ježděním a jezdila, když bylo třeba, ona za ní, takovouhle dohodu bych chtěla vidět s jakýmkoli velkým nakladatelství :-) ).

   Vymazat
  2. Ja tomu taky moc nerozumim. Pokud si autorka chtela delat jen reklamu, tak by bylo prece v jejim zajmu v tom i nadale pokracovat. Nejak proste to preruseni kontaktu s nakladatelstvim nechapu. Autorka mi pripada jako clovek, ktery o sobe mluvi rad, proc by se tedy od knihy distancovala, kdyz by ji ruzne diskuse toto prave umoznovaly? A rovnez trochu nerozumim durazu na altruismus nakladatelky, ano, urcite to byla "srdcovka", ale pokud by autorka mela jen 5 ctenaru blogu, asi by ji nakladatelka knihu nevydala. Hanka

   Vymazat
  3. Na mě to působí tak, že kniha byla pro autorku jedním z prostředků, jak pracovat na reklamě své osoby. Ono prodeje knih moc lukrativní nejsou (tedy pokud člověk nevydá Padesát odstínů šedi :-) ), ale "mít knihu" může pomoct, zvlášť když o sobě autorka ráda mluví, dodá to na renomé, a vydělávat se pak přes knihu dá mnohem více vlastně na něčem úplně jiném a výnosnějším.
   Kromě toho čtenost blogu ještě vůbec nezaručuje, že si vlastně to samé někdo koupí i na papíru.
   Prostě to mělo být se smlouvou, o tom žádná.

   Vymazat
  4. Tak ono asi hodne zalezi, kdo koho oslovil jako prvni ;) Ja bych take rada vydala knihu, mam i par pratel mezi nakladateli, ale to proste nestaci. Tady slo a jde o blog, ktery mel sledovanost skutecne mimo normu, coz myslim zaruka jistyn zpusobem byla. Co se tyce smlouvy, jak nekdo psal na FB, i ustni by mela mit nejakou platnost. Ovsem souhlasim, ze v tom je asi ten kamen urazu, ze bez smlouvy apelovat na pratelstvi, ktere uz neexistuje, je dost bezradna situace... Hanka

   Vymazat
  5. Ono je jedno, kdo koho oslovil jako první. Ten vztah nakladatel-autor to tím nijak nemění. Ano, jistě, blog dával určité, řekněme" záruky, jistotu ne, ale ta není nikdy. Jenže ve chvíli, kdy je všechno tak říkajíc per huba, tak opravdu stojí všechno, nikdo by neměl nic podnikat, dokud se to nevyřeší, hodně tratí právě nakladatel. Ale pořád je pro mě zvláštní, že když je vydáno a po křtu, tak se najednou neberou telefony... To se prostě nedělá, ať už knihu nabídla autorka nebo ať už o ni projevila zájem nakladatelka.

   Vymazat
  6. S tim, kdo oslovil koho prvni - to byla reakce na to, ze kniha byla jeden z prostredku, jak si delat reklamu, to znelo jako pricina a ne dusledek. Ale jinak souhlasim, ze by obe strany mely zustat profesionalni, uz z ohledem na ctenare, ktere si knihu kupuji. Cele mi to zni, ze se na vsem podepsaly osobni vztahy... Hanka

   Vymazat
 10. Dobrý den Ivo.Ještě před nedávnem jsem si myslela,že "jen" chcete "vrátit úder" B-C za něco o čem nevím...Teď zjišťuji,že je to úplně,ale úplně jinak.Omlouvám se.
  A k tomu co teď dáváte k přečtení mám "jen" "je to hnus!".Myslím od autorky knihy.Ach jo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Míšo, to je v pořádku. I já si vyvíjela jistý názor, tudíž nemám za zlé těm, kteří se ke svému taky nějakou tu dobu propracovávají.

   I.

   Vymazat
  2. K tomuhle názoru se musím připojit, taky se omlouvám.

   Vymazat
 11. Umění manipulace JE umění. A svým způsobem lidi, kteří to dokáží obdivuji. Vždy dosáhnou svého cíle a typ manipulátora "liána" je za to ještě většinou chválen. Je mu pomáháno, je chválen za svoji sílu a statečnost. Že svého "hostitele" obrůstá, dusí a žije z něj, většina lidí ani nepostřehne. Manipulátor to umí.
  Mám takovou kolegyni. Chudák ženská, co je potřeba jí neustále pomáhat. Ale přitom je navenek v pozici úspěšné podnikatelky - podnikajicí ve dvou oborech, silné ženy, která ani po smrti manžela neustala a žije naplno dál. To, že se pomalu bez pomoci jiných ani nevysmrká, málokdo vidí. Umí zaměstnat 5 lidí do deseti minut, aniž by si oni všimli, že dělají za ní. Ona nemůže - je buď nemocná, nebo zraněná, nebo by měli s manželem výročí (narozeniny, svátek, úmrtí, den kdy jí koupil první kytku, 1. den kdy ho spatřila, to je fuk, vždycky se něco najde) a ona je zhroucená. Prostě liána,když oná má co chtěla a dotyčný už jí nemá co nabídnout, odmotá a honem najít někoho ke komu by se znovu přisála.
  Bohužel je takových lidí dost.
  Jarka

  OdpovědětVymazat
 12. Jsem z těch co se vždycky divili jak může někdo takhle pomáhat někomu kdo to evidentně zas tak nepotřebuje a kdo je ochoten pro to tolik udělat.

  Takže teď se nedivím. kdo se nechá zmedializovat, neměl by se divit že je zmedializován..

  OdpovědětVymazat
 13. Co bychom chtěli anebo čekali od paní Šimkové? Ona opravdu jen a jen potřebuje získat peníze a když už netečou, dává to pěkně rychle najevo.
  Těch příznivců, které dokázala oslovit na svém blogu je stále dost. Dostatečně se nepoučili, ale až přijdou na to, proč ona např. píše blog, proč ona ho zase otevírá zrovna před vánoci, snad konečně pochopí. Patrně došly peníze, pár hodných sponzorů možná už zrušilo trvalé příkazy pro její potřebu. To nejsou peníze pro Klárku, to jsou peníze pro potřebu její. Kdo z nás by si raděj nechtěl sednout k počítači, jít zacvičit, jet si popovídat s kamarádkami a přitom měl finančně zajištěnou asistenci k nemocnému dítěti, kterou si hlavně nemusí hradit sám.
  Stačí napsat na Zrnka. Zkusme to všichni, kdo něco potřebujeme. Rodičů s nemocnými dětmi, které potřebují většinou celodenní péči je hodně, maminek které si potřebují odpočinout od svých několika ratolestí taky. Proč nevyužít Zrnka, která plní jedno přání za druhým pro tuto rodinu, kde jsou zvěřejňovány další a další potřebné sbírky.

  K vydané knize snad už není ani potřeba komentáře. Každý normální pochopí, že bylo zneužito i to kamarádství. Ano, Diny je kamarádka s mnoha lidmi, ale jen do doby, kdy jsou ochotni jí přizvukovat, chválit, litovat a hlavně jí pomáhat nejen finančně.

  OdpovědětVymazat
 14. Lavina se riti, D. ale stale klickuje...

  iii

  OdpovědětVymazat
 15. a hlavně jakoby nic na svém blogu a BC :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co kdyby tam byl někdo, kdo to ještě nečetl? Přece si nebude kazit jméno. :-)

   Vymazat
  2. Vsak ono se to tam pripadne nejak vysvetli... vzdyt ona za nic nikdy nemuze, to ostatni jsou zli a jen zavidi...........

   Vymazat
 16. Samozřejmě, tam jsou jen ti, kteří se ještě nespálili.

  OdpovědětVymazat
 17. No, já zase přemýšlím,kdo je další na řadě. Myslím, že Velká náčelnice BC . Dávám tomu rok, maximálně dva.Lenka

  OdpovědětVymazat
 18. ... a když už paní Šimkové teče doopravdy do bot, může ještě sepsat občasníček o nemocném a ještě nemocnějším dítěti, dojmout tak své čtenářky jako už milionkrát předtím, dokonale odvést pozornost, zamést průsery pod koberec a opět čekat přísun peněz na účet... Někdo už to tu zmínil, tak nakonec trefa, srdcervoucí článeček vyšel, komentáře pod ním udržují autorku v dojmu, že se za ni modlí půlka republiky a že se na její výstupy nějak zase zapomene...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslela jsem,že chtěla žíti komorněji.Bez blogu a fotek dětí.Proč bylo loučení a teď trapný návrat?
   B.

   Vymazat
  2. Protoze dochazeji prachy? Knizku chtej stahnout z prodeje, reklama nebude nic moc, je potreba zacit vcas... :-/

   Vymazat
 19. Taky trochu v šoku procitám...
  Došly peníze? S tím důchodem co má? Nevěřim...

  Antonie.

  OdpovědětVymazat
 20. Věřte či nevěřte, skutečnost je taková, že kdo má dost, bude mít stejně málo. Tolik finančních prostředků, které její rodina prostřednictvím dobrých a důvěřivých lidí už získala, by musela každé jiné rodině vydržet na spoustu let. A pokud by kupovala pouze takové zdravotní pomůcky, které jsou nutné pro nemocnou Klárku, zbylo by určitě i na zmíněnou asistenci. Možná by stálo za to, kdyby někde jednou napsala o tom, jak naložila s penězi, které sbírkami získala. Vím, že nejen slušnost je, aby obdarovaný prokázal, co za darované peníze pořídil. To se dokládá fakturou, či jiným potvrzením a podpisem stvrzuje, že finance byly opravdu jen použity na účel, pro který byla sbírka určena. Dokonce je některými dárci i uvedeno, že pokud by byly peníze využity na jiný účel nebo dar převeden na jinou osobu, je povinností obdarovaného darovanou částku vrátit.
  Myslím, že v případě paní Š. by musel být výčet potřebných věcí opravdu obsáhlý.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No pokud vím, tak podle zákona by měl dárce, čili Zrnka, mít tu možnost zkontrolovat využití daru. Jde jen o to, jestli někdo ze Zrnek o kontrolu stojí a jestli by jim to bylo vůbec umožněno.

   B.

   Vymazat
  2. Pokud si dobře pamatuju tak Diny dostala téměř 1 400 000 Kč ze sbírky po manželově smrti, dostala pro Klárku elektrický vozík za 100 000 Kč, auto za 250 000 Kč, pak nějaké drobnosti pro Klárku a teď asistence. Takže jenom od Zrnek je to za 3 roky 1 800 000 Kč. :-O Dalo to sice práci to dohledat, ale samotnou mě to zajímalo ...

   Vymazat
  3. Tak tyhle počty - pokud to má být jako demonstrace hamižnosti - mi přijdou trochu nefér. Ve srovnání s měsíčním příjmem rodiny, kde oba rodiče pracují a nepotřebují žádné speciální pomůcky pro nemocné dítě, mi to nepřijde tak donebevolající.

   Vymazat
 21. No a další sbírka následuje - matrace

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také koukám, věnuji peníze stacionáři, ale budu tahat peníze dál z jiných lidí na matraci. Nepřestává mne udivovat ta drzost a jistota, že na to prostě lidi stejně dají....

   Vymazat
  2. I když se to někdy nezdá, tak většinou jsou lidé ve své podstatě hodní. Mají soucit. Chtějí pomoct. A když je jim to zabaleno v patřičně citově vyděračské reality show, mají tendenci věřit. Sama za sebe blog (a nejspíš tedy ani knížku, protože stylově musí být stejná) za dobrou literaturu nepovažuju, je to na city působícím stylem sepsaná reality show, veřejný striptýz s jediným cílem... Jenže tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu--- dál to známe všechny.
   Plan.

   Vymazat
  3. Lidé se rádi nechávají dojímat.Ta ženská je na jednu stranu nezralá jako adolescent,na druhou mazaná jako liška.
   Brouzdající.

   Vymazat
  4. Ono to funguje... ony ty hluboce lidské příběhy táhnou. Ať jsou sebeblběji podané. Ve světě bloggerů, pisálků-amatérů a různých osobních webů existují jména, co mají vysloveně talent, ten tady tedy fakt nevidím.
   Dotyčná dáma mi zpočátku přišla jako člověk, co se se svým osudem prostě nesrovnal a zahořkl, přestože všem zkouší namluvit, jak děsně v pohodě je. Ono, když má kolem sebe samé s odpuštěním přicmrndávače, kteří s tleskotem a jásotem vítají naprosto cokoli, ať je to sebevětší blbost, jen, aby nemuseli taky použít hlavy, argumentovat a něco řešit a nedej Bůh se dostat do sporu (za správnou věc je holt třeba se někdy bít a ne sklopit uši), tak reálně uvažovat opravdu nezačnete. Navíc zneuznaný pisálek, co chtěl ve psaní něco dokázat, někdo kompetnentní mu řekl, že to k tomu není a teď si hojí ego tím, že čtenářům sype pravidelnou dávku bulvárních emocí o nebohé nemocné holčičce. (Pokud to nenapíše někdo, kdo je pologramotný, stejně by se to chytlo, proč si myslíte, že se čte Blesk? Literární klenot to skutečně není.)
   Po těhle výstupech, kdy se ozývají naopak všichni znalí věci, kteří jsou s dotyčnou v úzkem kontaktu, jen žasnu a říkám si, jestli takový fakt někdo může být prostě proto, že takový je a vůbec mu není blbé nechodit kanály a cpát se na veřejnost.
   Btw. každý blog je duševní exhibicionismus. I ten můj, ke kterýmu se tu veřejně na relativně navštěvovaném místě přiznávám. Akorát je rozdíl, jestli něco jdete vyblít na internet sami za sebe (a to pro mě za mě klidně barvu spodního prádla nebo sexuální preference, to je fakt vaše věc) nebo jestli tam nemilosrdně cpete někoho, kdo se fakt nemůže bránit. Ze zásady píšu jen o těch, kteří to vědí a nejsou proti.

   Vymazat
  5. Každé psaní je duševní exhibicionismus :D Svým způsobem. Ovšem nikdy by nemělo překročit únosnou míru, přesně jak říkáš,nedělat si z toho kšeft přes lidi, kteří se nemůžou bránit a jsou jen prostředkem sloužícím účelu. Ale přiznávám, že jsem taky naivní - dlouho jsem věřila, že Diny má z knížky opravdu radost, že ji těší, že našla ochotnou nakladatelku a ještě jsem jak pitom vysvětlovala, že ono to psaní zase tolik nevynáší :D A přitom to bylo velmi dobře zařízené soukromé promo, aby stádečko tleskalo ještě víc a aspoň trochu se rozrostlo.

   Vymazat
  6. Můžu mít bezbřehou fantazii a vyfabulovat si do knihy nebo do příběhu zveřejněného na internetu zcela cokoli. To o mém duševnu svědčí maximálně to, že mám bezbřehou fantazii. :-) Exhibicionismem jsem to myslela na rovině, že kdybychom nežádali "světe, jsem tady, poslouchej mě", píšeme si ty deníčky doma pod zámek. Což takových je nás v moři internetu mrak, deníčky vznikají i zanikají. Akorát, že tímhle mořem dalších tvůrců jsme přes to zveřejnění v podstatě chránění a v podstatě anonymní. A navíc brilantně zvládnutý selfpromo má málokdo a málokdo má v podstatě žaludek nechat si vidět "až do kuchyně", obrazně řečeno, tisícovkami lidí. Takových leknuvších se tvůrců: Jejda, ono se to nějak moc profláklo, zavíráme krám," jsem viděla nemálo. :-) Mimochodem mě zcela fascinuje, že na každém druhém rohu visí miliony fotek cizích dětí, zato o partnerech většinou ticho po pěšině. Oni by si to nepřáli? Jo, aha a ty děti co?

   Vymazat
  7. Asi jsem to napsala blbě - i když si vymyslím příběh, něco ze sebe, ze své duše do ní dávám, je můj pohled na svět, na dobro, na zlo, nemůžu to od sebe oddělovat a když to dám všanc jinam než do šuplíku, tak ta troška exhicionismu v tom je, mám prostě určitou potřebu, aby lidé věděli, co si myslím, jaké mám názory. Ve zdravé míře to asi potřebuje každý spisovatel. Jenže já mluvím o spisovatelích, tady mluvíme rovnou o reality show, kde nikdo nepochybuje kdo je kdo a všechno je to jen o mně. Doku je to jen o mě, no tak, nemusím to, ale budiž, ale přesně... co ty děti, a nejen děti, když se ví, kdo jsem já pomalu i s číslem bot a občanky, tak i ta "maželova rodina" nebo "kamarádka, která nejdřív to a potom to" jsou taky snadno identifikovatelní a ráda bych věděla, kolikrát byli informováni předem, že budou součástí "velkého bratra".
   Plan.

   Vymazat
 22. Jsem velmi ráda, že jsem knihu nečetla a opravdu nikdy ji nehodlám přečíst natož koupit. Měla bych autorku chápat - mám stejně nemocné dítě, ale z morálního profilu jsem autorku bohužel poznala už před dlouhou dobou. Pohrdám jí.

  OdpovědětVymazat
 23. Snažím se nějak pobrat, co se děje, a přiznávám, že mi to nejde.

  X.

  OdpovědětVymazat
 24. Tak jsem čekala, kdy někdo tenhle problém, spor, dohady, nevím co ještě vytáhne na B-C. Stalo se. A dopadlo to, jak jsem předpokládala. Rázným umlčením. Kopíruji:

  Meredith, jedná se o soukromý spor dvou osob.

  Myslím, že pokud tě to pálí natolik, že to potřebuješ řešit, řeš to soukromě.

  Diskusi smažu.

  Díky za pochopení.

  Missorka


  Je mi z toho zametání pod koberec trošku smutno.

  Uč.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na B-C se řeší rozmanité soukromé spory dvou stran a nemažou se.S vyjímkou..
   Všichni jsme si rovni, ale někteří jsou si rovnější.

   Vymazat
  2. Neníto poprvé, co zdatná kavárnice maže :-) Hlavně, že jiné spory se na BC veřejně propírat můžou a s jakou libostí.... na tento nesmí být ani upozorněno. Snad už je všem jasné, kde je pravda- pod kobercem.

   Vymazat
  3. Nechápu, proč někdo začíná veřejně vyhrožovat, že si najde prostředky, jak proti nějakému chování nakladatelky zasáhnout, napíše to veřejně, nakladatelka k tomu napíše vyjádření a to je už špatně a je to veřejné propírání sporu. Nikdo už neřekne, že kdyby nebylo A nebude ani B....
   Jediný, kdo z toho udělal veřejný spor, byla autorka knihy, jak moc práce by dalo zvednout telefon, zavolat a vyříkat si to soukromě? Proč ten útočný komentář na FB místo osobního jednání? Nechápu čemu se pak všichni diví a proč to nazývají soukromým sporem....

   Vymazat
  4. Připomíná mi to:Ten,jehož jméno se nesmí vyslovit.Anebo:Vy víte kdo:-))

   Vymazat
 25. Tak dotaz "co to má znamenat" s odkazem vydržel na BC asi 30 min. Slušný výkon strážní čety. MK
  Ale dost nevesele mě pobavil komentář D. na jejím blogu, něco ve smyslu "nenechám nikoho parazitovat na mém životě". Tím parazitem má být paní nakladatelkě?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jistě. To přece měla být čest vydat knihu, vrazit do toho prachy a pak pokud možno zapomenout, že má taky nějaká práva na propagaci, na zisky atd. Tak si měla Diny držet svůj život ve svém domě. Jenže ten pocit, že jsem VIP a vzor a já nevím, co ještě, to je hodně silná droga.
   Mmch. dnes už to není spor dvou soukromých osob, dnes je to sice spor nakladatelky, ale současně dost zásadní informace pro ty, které podporovaly a podporují Diny... když měly brávo věděl o každé její hmotné potřebě, každém záchvěvu duše, mají právo vědět i dál, je to přece součást jejího příběhu. A pokud nechce, aby nakladatel "parazitoval" na jejím příběhu (ať už podílem na zisku nebo tím, že každá kniha je reklamou nejen pro nakladatele, ale i pro nakladatelství), měla ho vydat knižně svépomocí, jako ebook, aniž by jí knihu někdo vymazloval a redigoval... selfpublishing je dnes už hodně rozšířená aktivita.
   Plan.

   Vymazat
 26. myslím že D myslela nás blbce co máme přispívat a chválit a jinak držet hubu.. správně miss- Hanse ukamenovat a D ochránit- jak nestranné a spravedlivé je BC:-)

  OdpovědětVymazat
 27. V souvislosti s touto "kauzou" me napadlo (myslim, ze na to existuje i prislovi), ze vdek se velice casto memi v nenavist. Smutna pravda.

  OdpovědětVymazat
 28. Napíšu to sem, na BC se ta diskuze stejně smaže.

  Je správné šířit podporu, když se jedná o peníze/charitu/ novou knihu.

  Když je tato podpora šířena, tak člověk, co z této podpory těží, by měl mít, když nic jiného, morální povinnost, k lidem, kteří se mu snažili pomoct.

  L.  Brát peníze je jednoduché.

  OdpovědětVymazat
 29. Taky jeden krásný příspěvek - možná obhajoba paní Šimkové
  "kdybych se měla povznášet nad lidmi, kteří si rádi kopnou, překrucují fakta a chtějí za každou cenu ve všem vidět senzaci, tak lítám jak balonek nad Plzní pořád" já je radši igniruju

  Já bych spíš k tomu dodala, že kdyby blbost nadnášela, tak tam lítá jako holubička, přesně tak, jak to řekl ve filmu.....

  Paní vysloveně zkouší, co kdo vydrží - ona sama je opravdu silná. Jiní by se styděli.
  OdpovědětVymazat
 30. Tak pár odvážných začíná na BC rýpat, zatím jsou umlčovány, třeba se najde těch odvážných víc, kdo ví:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím, já v tom nevidím žádnou odvahu, jen snahu o slepičárnu. Jako sorry, D. zrovna nemusím, ale to s tím přece nesouvisí? Naprosto nechápu, proč by se šťourání v soukromé věci na základě nějakých poloanonymních webových informací(jen proto, že jedna strana je hysterická a věší věci na web, místo aby šla přes právníky)mělo být vydáváno za hrdinství?

   Vymazat
 31. Když začnou - velitelka smaže diskusi

  OdpovědětVymazat
 32. Ono je zvláštní, že nakladatelka nesmí říct svůj příběh, protože Diny se nelíbí, že mluví o ní. Říkám si, jak se asi líbilo rodně jejího muže, když je propírala u sebe na blogu, jací jsou nebo nejsou. Pochybuji, že by předem dali souhlas k těm článkům. Ovšem tehdy všichni dotyčnou ujišťovali, ať na ně kašle, že jí přece nikdo nemůže říkat, co smí nebo nesmí napsat... Takže proč najednou pro nakladatelku jiné měřítko.
  Plan.

  OdpovědětVymazat
 33. Tak on je "toho"plnej internet,ale na BC se o "tom"psát nesmí.Nikomu do toho nic není.Já se normálně počůrám smíchy.
  R.

  OdpovědětVymazat
 34. Tak diskuze zamčena. Jak jinak

  OdpovědětVymazat
 35. A je vymalováno, paní kavárníkové ruply nervy.
  Cífku jsem měla vždy za milou, CHYTROU a sympatickou ženskou, ovšem v této diskusi na BC se tedy předvedla, ona je snad placená advokátka Diny,
  ona a Miss a pár věrných jí snad pořád věří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě taky Pilátka ponská překvapila. Holt vrána k vráně sedá.... Já mám o kamarádství jiné představy, nevím jestli svým chováním Cífka a Missorka Diny spíš neubližují. Čistě hypoteticky - kdyby se moje kamarádka nezachovala k někomu zrovna nejlíp, nebudu jí ani hanět, ale ani podporovat, omlouvat a obhajovat. Možná i díky takovým superkamarádkám ztratila Diny schopnost sebereflexe a stalo se z ní sebestředné a neomylné monstrum.

   Vymazat
 36. Tak jak na to koukám, už se máme ptát jen na příslušných místech, takže já bych chtěla vědět účel využití prostředků ze sbírky na Diny a doložení účelu čerpání, myslím, že na to jako přispěvatel mám právo. Mám se na to zeptat Missorky nebo Gedžitky? Diny jsem se ptala a místo odpovědi od Diny se mi dostalo kárného řízení od Missorky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Založ diskusi s dotazem, kde se máš zeptat...:-D

   Vymazat
  2. A dozvím se, že na Hlavním nádraží ...:-D

   Vymazat
  3. Neblazni, na takovy veci se nikdo nesmi ptat... musi ti preci stacit, to co se zverejni v Zrnkach. Cokoliv navic je "drzost".

   Vymazat
 37. Kdyby měla paní čisté svědomí, tak v klidu a s radostí ukáže doklady. V případě darovaných docela dost vysokých částek, si určitě vedla nějakou dokumnetaci.
  Je odvážný ten, kdo jí chce stále obhajovat, možná ani ten na tom se svědomím není lépe. A jít s pravdou ven, to je těžké. Ponížení.

  OdpovědětVymazat
 38. AAAA, objevila se dalsi diskuze ke smazani, tentokrat beneficni. Jak dlouho vydrzi ? Pixar se pta, kdo je autorem toho hnoje (e-mailu), aby omylem nepsipela nekomu, kdo si to nezaslouzi
  :-))

  iii

  OdpovědětVymazat
 39. Já vše sleduji z povzdálí, ale taky mi hlava nebere, proč někdo daruje výtěžek z dobročinné akce a zároveň si nechává pořádat sbírku na potřebné věci :(

  OdpovědětVymazat
 40. Já vše též sleduji z povzdálí, ale sedím si na rukou, protože mám ráda sebe, své nervy a své dítě pod srdcem. A tomu ubližovat nebudu. A jestli bych napsala jedinou větu třeba do diskuze nebo sem, nepřineslo by mi to vůbec nic pozitivního. Takže tentokrát se omlouvám a jsem za sobce. :-)
  V problému jsem osobně dost silně emočně angažovaná, stejně jako vipky, které se tam hrdě bijou ... a tam bychom racionálno hledaly velmi těžko.

  Slunečnice

  OdpovědětVymazat
 41. No proč daruje výtěžek dobročinné akce někomu jinému? Protože je nesobecká, protože chce pomáhat jiným, neboť jí bylo pomoženo? A nebo je to dobrá reklama? Je to PR? Já myslím, že je. Když na BC D. uvedla, že 5 tis. Kč pošle Zafu, říkala jsem si fajn, hodná.... . Jenže pak o tomto "dobrodiní" napíše na svém blogu. Podívejte se všichni jaká já jsem - nesobecká, skromná, nechamtivá - 5 tis. - drobeček, z celkové sumy, kterou z BC dostala. Pokud by to uvedla jen BC (to bych chápala - ty peníze byly poslány Klárce, tak aby dárci věděli...), ale dále se tím "honosit" na netu, je prostě jen reklama. Ale vůbec jí to nemám za zlé. Ona je jen "podnikatelka" a to, co prodává je její příběh, "prodává" své nemocné dítě a osud svého muže, stejně tak, jako ty maminky s postiženými dětmi v Blesku či na Nově, které kritizovala. Jim to táké nemůžu mít za zlé, protože já se přiznám, že bych to udělala také, kdybych potřebovala pomoci svému dítěti. Peníze jí přeju, vydělala si je, určitě ty peníze Klárce pomáhají, určitě ta cesta, kterou si zvolila nepřináší jen ovoce - peníze, "slávu", slova podpory, ale i spoustu negativních věcí se kterými se musí vyrovnat. Co na tom, že si "mediálně" buduje své jméno, svůj obraz, který není pravdivý. Jde jen o obchod. Když si koupíte na základě reklamy prací prášek, který má vyprat všechny skvrny a ve skutečnosti vypere prd, tak je to Váš problém. A že jste "koupili Diny" a ona není taková jako v "reklamě", tak je to na Vás. Nikdo Vás ke "koupi" čehokoli nenutí.

  Inko Z.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ehm, prášek který nepere koupím jenom jednou...

   L.

   Vymazat
  2. Národ to čte, národ pomůže. A jasně, že se pomáhat má. A když to nejde jinak než skrz bulvár... Myslím, že ty maminky si dobře uvědomují, co takový krok znamená a není jim to příjemný, ta medializace. S tím, jaká cílovka to čte, se můžete dočkat i dost pekelných reakcí od lidí, kteří nemají vyvinutý sociální cítění, nejsou citliví, inteligentní a chápající. Takové dámy ovšem zveřejní příběh ryze svého potomka: je mu to a to, pro nás to znamená to a to, děláme to a to, potřebujeme pomoc na to a na to. Fakt si na svém dítěti nebudují žádnou reklamu, necpou se kdekam a rozhodně do toho netahají své zdravé děti a přilehlé příbuzenstvo. Já si myslím, že maminky v Blesku stojí o pomoc, nikoli o pochybnou mediální slávu. Budiž, autorce její život v zájmu houfu cizích lidí přeju, když ho tak nutně potřebuje. Jen kdyby k tomu nezneužívala právě tu holčičku a ostatní děti. Mně by se po pár letech asi nelíbilo, kdybych zjistila, že někdo bez mého vědomí o každém mém hnutí informoval kopec lidí, který neznám.

   Vymazat
  3. Ale jistě, že jsem si všimla, že si tímto D. masíruje svoje ego. Což je škoda, protože to jejímu "obchodu" neprospívá. Ničí tím pracně budovanou marketingovou strategii a odrazuje mnoho "kupujících". A že je na obchod opravdu šikovná - přesně ví kdy, napsat, co napsat, kdy je dobře napsat pozitivně, kdy to chce trochu přitvrdit a donutit "čtenáře" vytáhnout kapasníček, protože, když je vše zalité sluncem, tak je potřeba nějakou katastrofu - nemoc, hrozba nemocnice, protože jinak zájem upadá. Teď se loučím -- opět se zvedne vlna zájmu a teď zase vracím (protože "obrat" klesá). Škodu jí dělá jen to její ego, pak se nechává unést, kazí si "dobré jméno značky" a nechává trhliny v "lákavém obalu prodávaného zboží". Mnohé "zákazníky" již odradila, ale vždy bude mít dost sklaních zákazníků, které zůstanou věrní značce "Diny" a budou za ní do krve bojovat. Že k tomu využívá své děti? No jo no, děti si rodiče nevybírají, ale když to tak vydím kolem sebe jsou děti, které mají na své rodiče mnohe větší smůlu.

   Jinak každý už snad pochopil, že propašovat na BC o Diny příspěvek, který nešíří chválu a obdiv je stejně absurdní jako jít před 30 lety diskutovat na UV KSČ o tom, že Marxismus-lenismus a jeho uvádění v praxi má jaksi trhliny.

   Z.

   Vymazat
 42. No jasně to byl jen příklad. Kvalitu některého zboží či služby lze zjistit až po delším použití..
  A když zjistím, víckrát nekoupím.
  Z.

  OdpovědětVymazat
 43. Á,tak miss jde mazat další diskuzi. Je mi jí docela líto, dnes aby se nehnula od BC a jen ostřížím zrakem sledovala, kdo další napadne její oblíbenkyni a hned zasáhla. Prostě svoboda slova, haha.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Snad ji neunikne, ze uz se nekdo dalsi ozval primo v Zradelnickach. Joo, to bude perny den a mozna nejen dnesni.

   iii

   Vymazat
 44. Vážení,

  dovolím si napsat k celému příběhu slovy jedné taky matky(ona sama nemá na takovéhle "kraviny čas ani chuť):
  starám se již 30 let o své dítě s podobnou degerativní a neléčitelnou chorobou jako dítě diskutované paní. Moje "dítě" pobírá inv. důchod a já příspěvek na péči 3.st. bezmocnosti-je to uctihodná částka, stačí nám tedy téměř na uhrazení všech léků. Je mi skoro 70 let, přes den s pomocí ostatních členů rodiny a placeného asistenta o dítě pečuji, večer a v noci pracuji-podnikám, abych to vše zaplatila. Po 30ti letech nemoci bych mohla zveřejnit také "pěkné" a srdceryvné fotečky, nikdy bych to neudělala a moje dospělé dítě by mi to nikdy neodpustilo. Protože vím že nemá každý štěstí a osobu co se o něj stará, pomáhám také potřebným, anomymně a adresně. Moji potřební nemají příběh a fotečku na internetu- nemají totiž počítač. Nepoužívají peníze na lepší vozíky, polohovací sedátka nebo nájezdy, používají je na jídlo a nájem. Dávám také dary nemocnici, kde často mé dítě pobývá a stacionáři kam chodí, ale ačkoliv se to jmenuje "dar", ve skutečnosti si myslím že to není dobročinost v pravém slova smyslu- ty peníze jdou na věci, které užívá i mé dítě, a daly by se chápat (a já tak i chápu) jako poděkování nebo legální úplatek za dobrou péči, která bohužel samozřejmost není. Nechci a nebudu soudit příběh,jen nabízím jiný úhel pohledu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každý dělá, jak umí a jak uzná za vhodné. To, jak to hodnotí okolí, je úplně jiná věc. Nechápu, proč je nutné se nad příspěvky nemocným dětem hádat. Kdo chce, dá, kdo nechce, nedá. Dal minule a teď se mu to nelíbí? No tak příště nedá, no. Dítě se tím stejně neuzdraví. Neuzdraví se ani tím, jestli je jeho máma v očích ostatních "morálně čistá", nebo naopak. Přijde mi to zbytečné. Pseudoproblémy.

   Vymazat
  2. Když se tohle nebude řešit, za chvíli bychom mohli řešit spory prostě rovnou ranou klackem do hlavy a vesele okrádat právě tyhle nejslabší, protože do háje s morálkou a komu na něčem takovým záleží, ne. No a to je to. Kdo dal minule a už nedá, tak třeba ty peníze neposlouží účelu, který se zhodnutil jako morálně nesprávný a třeba budou chybět ve skutečné pomoci té dívence. A to přece není fér, proč by mělo dítě, které pomoc potřebuje, doplácet na to, že má matku nevyzrálou exhibicionistku? Dítě nemůže za svoje rodiče, natož za svou nemoc. Myslím, že se tu někteří snaží dopátrat pravdy tak, aby v takovéhle situaci měli jasno a příště třeba pomohli, ale obezřetně a skutečně pomohli.

   Vymazat
  3. Ne. Fér rozhodně není spousta věcí. Ano, všechno by bylo krásnější a jiné, kdyby... spousta věcí. Ale na kdyby se nehraje, stejně tak jako na třeba někdy, a pořád si myslím, že spoustě těchhle "obezřetných" ve skutečnosti jde jen o masírku vlastního ega a nějaké osobní antipatie. Vím, že se teď nacházím v opačném extrému argumentace, více než by mi bylo ve skutečnosti milé, ale to je zákon diskuse. Ale skutečně si myslím, že to, že budeme nadávat matce a všelijak zpochybňovat motivy jejího konání (aniž bychom o nich skutečně měli znalost, ptž většina toho tady je "jedna pani povidala"), tak to a) té holčičce nepomůže b) nepomůže to ani ostatním potřebným, byť mají třeba mnohem sympatičtější příbuzné...

   Vymazat
  4. Myslím, že Klárka nikdy nebude trpět nedostatkem peněz na své potřeby, právě proto, že má matku nevyzrálou exibicionistku.

   Vymazat
  5. Myslíte si, že tohle chování odradí ve finále málo lidí? Už se pracně budovaný obrázek začíná hroutit a prosakuje ven, jak to celé je. Aby se to nakonec neobrátilo proti dotyčné. Žádost o pomoc se odmítá daleko hůř, než takovéhle divadlo.

   Vymazat
  6. No jistě odradí, přestou zůstanou skalní fanoušci. Na lecos se zapomene a objeví se noví. Pořád bude mít Klárka více prostředků, než ty děti, jejichž rodiče je nevystavují na netu. Za jakou cenu to je samozřejmě diskutabilní.

   Vymazat
 45. O klárku v tomhle přece nejde- nikdo jí nic neupírá, naopak. já bych jí třeba přála aby nebyla vystavována na internetu...
  jde tu o to kolik a za jakou cenu..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele, ale tu cenu neplatíš ty. Tu platí její rodina, a ta si musí zhodnotit, jestli do toho jde. To je právě ta potíž celého "propírání" Diny - že spoustě lidí nedochází, že o Klárku tady přece jde.

   Vymazat
  2. Já si právě myslím, že o holčičku tu nejde. Jde tu o sebeprezetanci maminky. Proč toho musí být účastna holčička, byť samozřejmě jakýmsi vedlejším efektem je, že se jí dostane pomoci, to nevím. Pokud by šlo v první řadě o pomoc pro holčičku, jistě by to šlo i bez tohohle divadla. Že si maminka nezvážila, do čeho svou dcerku vtahuje, to je problém její, nikoli diskutujících, kteří logicky reagují na tuhle sebepropagaci. Někomu se nekriticky líbí, někomu se to nezdá a každý má právo se k tomu vyjádřit. Myslím, že nutnost pomoci té malé u toho nikdo nezpochybnil ani slovem.

   Vymazat
 46. ta cena je právě tohle propírání, s tím musela počítat

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale snad není povinná dělat to, co propírači chtějí...

   Vymazat
 47. a dělá to snad? ale my máme právo o tom mluvit- alespoň tady (díky za to), když na BC ne- ona sama ze sebe udělala osobu veřejnou.

  pro mě je podezřelé už to že se o ní všude píše, ona-jindy komunikativní dost- nereaguje a diskuse jsou mazané. to naznačuje, že je něco shnilého v státě dánském, i kdybych si to předtím nemyslela..(a přiznám, nemyslela).

  a ten původní dopis ukazuje neúctu k dárcům- tedy pro 30tisíc bych se nikam nevydala...je 30tisíc málo ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tak já nevím, ale proč by si měl kdokoliv nechat ve svém prostoru (ať virtuálním nebo skutečném) nechat házet špínu na své přátele? Představte si to ve skutečnosti - máte skutečnou kavárnu, kde poskytujete svým přátelům prostor, aby se tam scházeli a povídali si. A někdo tam vylepí pomluvy vaší přítelkyně? Opravdu to tam necháte nebo je dáte pryč?
   A to, že někdy je komunikativní dost ještě neznamená, že musí komentovat vše, co si ostatní umanou nebo odkrývat ze svého soukromí i to, co nechce.
   A k tomu dopisu- já z toho nečtu, že je jí málo 30tis., ale že by se tam nevydala kdyby věděla předem, že dostanou všichni stejně, že prostě by nebyl žádný rozdíl v tom, jestli tam byla nebo ne.

   Vymazat
  2. Takže jí vlastně vadí, že se namáhala, aby z toho měli něco víc i ostatní. Kdyby se namáhali jen ti ostatní, tak by to bylo ok a vzala by, co se nabízí? Jsme tam, kde jsme byli, dokud makají druzí, beru, když makám i já, tak jen pro sebe? Charitativní duše jak blázen. Nebo jak jinak se to dá chápat? Žádný pěkný světlo to teda nehází.

   Vymazat
  3. No jenže vtip je v tom, že ona tam nemakala pro sebe že...

   Vymazat
  4. Jinde zase nemakali pro sebe, ale pro ni jiní, tak to prostě při charitách chodí a když už charitu dělám, tak pak nad sebou nebrečím, že jsem se holt musela angažovat. A svým způsobem to dělala i pro sebe, protože ty prachy šly na vylepšení stacionáře, který s dcerou využívají. Takže užitek i pro ni. Ale to je fuk. Ty to vidíš tak, já jinak.

   Vymazat
  5. jak nemakala pro sebe? to není nezištnost když to je pro stacionář mého dítěte, to se nezlob..

   Vymazat
 48. Njn, žádná podnikatelka přece nebude pracovat pro "cizí firmu". Kdo v tomhle hledá ještě něco jiného než podnikání, tak fakt nevím.

  A pro sebe tam jednoznačně makala. 1. Peníze věnovala stacionáři, kam chodí její dítě. 2. To byla marketingová propagace její "firmy". Podívejte, jak jsem šlechetná (a posílajte nadále penízky na Zrnka). Protože kdyby to tak nebylo a chce pomáhat někomu jinému, tak nemůže na druhé straně otvírat další a další projekty na Klárku přes zrnka a přijímat peníze. Kdyby to mělo být OK, musela by říct - máme dost, nic neposílejte, tyto peníze přenechám jiným - potřebnějším. A nebo peníze na stacionář věnovala soukromě bez "mediálního" humbuku.

  Z.

  OdpovědětVymazat
 49. přesně tak, souhlasím se Z.

  takže dopis říká- kdybych věděla že to nepůjde na mé dítě, ale i jiné děti se SMA rovným dílem, tak bych nejela. a přijala těch 30 tis bez námahy.

  to je pěkné, že?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To sem ráda, že to někdo chápe jako já, psala jsem to výše.

   Vymazat
  2. No tak pěkné to možná není, ale pochopitelné to celkem je, protože domluva předem byla asi tedy jiná.
   Není pěkná, no. To je to, o co tu jde?

   Vymazat
 50. Myslím, že pokud někdo něco chce věnovat, tak by zároveň neměl mít otevřenou sbírku jinde. Mně to normální nepřijde :( Pokud mohu věnovat, tak to znamená, že mám dost pro nás, nemusíme ukrajovat z financí na důležité věci. A tak přebytky ráda věnuji. Ale možná mi jen chybí ta druhá strana a její pohled, vyjádření. Ve všech sporech.

  OdpovědětVymazat
 51. a ad p. kavárníková- mně nevadí že v její kavárně je přístup jen pro vyvolené- mně vadí že nápis na dveřích hlásá Přístup všem.

  osobně se navážet do nováčků, zoufalých důvěřivců(S.), trochu jiných (H.) atd je košer, takové diskuse smazávány nebyly a jakákoliv negativní zmínka o D. ano ? ad diskuse o zrnkách- moje komentáře byly vymazány- nebyly možná k věci-ale jiné - také ne k věci- kritika H. jakožto nováčka (jsi nový, tak drž hubu) a chvála D. ponechány...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tak vadit ti to samozřejmě může, ale jelikož ten prostor patří někomu konkrétnímu, tak on s ním může nakládat jak uzná za vhodné a ty si samozřejmě můžeš zvolit zda zůstat nebo ne.
   A pokud jde o H, tak výraz trochu jiný je teda hodně slabé slovo. To je jak, pokud zůstaneme u té kavárny, kdyby někdo cizí vlítnul mezi společenství bavících se lidí a začal je najednou poučovat co všechno dělají blbě, jak by to mělo být správně, začne mluvit z cesty atd. Taky by na něj asi koukali jak z jara že.

   Vymazat
  2. Jak už bylo v kavárně několikrát napsáno: je to kavárna paní kavárnikové, ona určuje pravidla. Že se pak některým návštěvníkům kavárna již nezdá tak "křišťálově čistá", jak se snaží návštěvníkům namluvit, to je problém toho kterého návštěvníka. Buď se s tím smíří a bude do kavárny chodit dál a nebo už je to na něho příliš a najde si kavárnu jinou. Rozhodně se mu ale nepodaří v původní kavárně cokoli měnit. To už paní kavárníková spolu se svým "managamentem" dala jasně najevo.

   Z.

   Vymazat
 52. Já už se fakt musím smát (ale ono je to spíš smutné). Nové motto kavárny: Kdo "maže" - ten jede!

  OdpovědětVymazat
 53. Už dlouho jsem se tak neodbourala, jak když Miss napsala, že NEZAZNAMENALA ŽÁDNÉ POMLUVY ohledně Diny. Holky, kdo z Vás je ten Hans, vždyť moderátorky se ani o víkendu nemohou věnovat rodině, jen mažou a mažou a hlídaj!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. cože? určitě? pomluvy rozhodně zaznamenala. máš na mysli že nezaznamenala DŮVODNÉ PODEZŘENÍ ŽE JE "NĚKDO" PODVODNÍK???? pomluv zaznamenala určitě hodně, a pokud já vím, nemazala žádné důvodné podezření, jestli to pletu já, tak se omlouvám, ale docela pozorně to sleduju... netvrdím, že mi něco nemohlo uniknout, mohlo, nejsem tu přilepená, občas něco promáznutého nestíhám :-)
   PLenka

   Vymazat
  2. Tento "střet" názorů mezi miss a hansem tam visel asi dvě minuty, takže ho moc lidí nevidělo. Šéfový se to asi okamžitě rozleželo v hlavě a vymazala.

   Vymazat
  3. Ano, už to tam nevisí, ale google to vidí. bylo tam napsáno, že z diskuse nemazala žádné důvodné podezření. já také nepovažuju žádnou z těch pomluv za důvodné podezření.

   Vymazat
 54. Jo, Hans je dobrej, taky bych ho chtěla poznat:-).Myslím že právě tohodle chtěl dosáhnout, ať je to jak je to a skočily mu na to..

  OdpovědětVymazat
 55. Jak by mohla Miss zaznamenat, když jakýkoliv jiný, než přizvukující názor na Diny, se mazal, maže a mazat bude..

  Hans je teda originál :))

  OdpovědětVymazat
 56. Mě zase poměrně překvapil komentář Miss, že u projektů, kde se darují peníze vlastně nekontroluji využití peněz. Tam by to právě měly kontrolovat především! Každá sbírka musí mít ze zákona účel, u krytí nebo u vozíku jen účel jasne splněn,ale u finančních darů je potřeba využití zkontrolovat.
  Navíc to má souvislost i s darovací daní, pokud příjemce peněz nevyužije peníze k účelům určeným zákonem o daní darovací, měl by je řádně zdanit.
  Další věc je, že Zrnka vystavují potvrzení pro úlevu na daň z příjmu, pokud si neoveri, že dar byl využit v souladu se zákonem, jsou potom tato potvrzení legální?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No já nevim, nešlo třeba o ty peníze pro Šárku poté, co jim vyhořel celý byt - to bys fakt chtěla, aby zkoumaly položku po položce, jestli si náhodou něco nekoupili (podle tvého) zbytečně?
   To mi přijde ujetý a jako dárce jsem teda úplně v pohodě s tím, ať si za to koupí, co potřebujou.

   Vymazat
  2. Já myslím, že by zrovna toto zabralo tak cca 10 minut, hodit do excelu tabulku s přehledem dokladů a částek.
   Když jsem si brala úvěr ze stavebního spoření, které je vázáno na použití na bydlení, musela jsem dokládat každou drobnost, abych vyčerpala částku úvěru.
   Šárka určitě do opravy bytu investovala víc, než kolik jí Zrnka dali, takže doložit účelovost by nebyl problém.

   Vymazat
  3. Nejde o to, že to je "lehce proveditelné", ale o to, že to asi nebylo potřeba? Že by bylo zbytečné se domnívat, že si za to koupí zlaté náušnice v té situaci?

   Vymazat
 57. A mě zas zarazilo že neznají často osobně ani finanční situaci rodiny, které přispívají- stačí že dítě je nemocné- takže se přispívá třeba na věci, které by si rodina mohla zaplatit.což je pravděpodobně případ, který vše nastartoval..

  OdpovědětVymazat
 58. Diny mi přišla zvláštní už v době , kdy začala psát blog o Klárce a nakonec o celé rodině. Ale, že je to tak slušně řečeno omezená ženská a ještě hamižná, to mě dostalo....

  ne všichni rodiče, kteří mají děti se SMA jsou tak hamižní a radost udělají jejich dětem i dary a pomoc mnohem menší- náhodně zvolený Lukáš
  http://marketaaluki.blogspot.cz/2012/11/lego.html

  OdpovědětVymazat
 59. Můj syn dostal formou daru Lego - musela jsem poslat foto, podepsanou smlouvu, kde je napsáno, že se obdarovaná zavazuje použít dar výhradně pro potřeby svého syna. V případě, že se tak neučiní jsem povinna dar neprodleně vrátit dárci.
  Někdo to hold musí dokumentovat , jiný ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z čeho usuzuješ, že "jiný ne"? To sis někde ověřovala?

   Vymazat
  2. Ne nepotřebuji, stačí mi co čtu . A na účet Zrnek je možné se podívat - částky darované by si určitě darovací smlouvu zasloužily.

   Vymazat
  3. Ale z pohybu na účtu přece nevyčteš, jak je to dál smluvně podchyceno. Co to je za bláboly?

   Vymazat
  4. Proč šíříš bludy? V diskusi jasně padlo, že na vše mají Zrnka podepsané darovací smlouvy, kde je dokonce stanoveno, co s darem, pokud už jej obdarovaný nepotřebuje. A účel použití samozřejmě taky. Neumíš číst nebo záměrně lžeš?

   Vymazat
 60. Teď nad tou celou situací přemýšlím a skládám si v hlavě obraz Diny ze střípků ... Vzpomněla jsem si jak na vip.baby-cafe.cz docela drsným způsobem pomlouvala jiný projekt Zrnek, že se projekt málo prezentuje, že by měl psát blog, protože přispěvatelé mají právo vědět i to "kdy jde na toaletu" (nadsazuji). Musím říct, že mě to tehdy docela překvapilo, ale pak se to stalo s Milošem a všichni jsme se semkli a snažili se jí pomoct a všechno špatné bylo zapomenuto. Navíc bylo zvláštní, že ona jako jeden z projektů měla přístup do diskuze, kde se řešily provozní záležitosti Zrnek, takže svým způsobem do toho mohla hovořit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je teda vtipné, ráno jsem na to koukala, až teď jsem měla možnost sem sednout, ale celou dobu jsem nad tímto příspěvkem přemýšlela. Psala ho nějaká osoba "blízká" minimálně D., když zná podrobnosti z Vipu, zřejmě i Vipka současná nebo minulá.
   Když jsem byla před 1,5 rokem vystřelena z Vipu z důvodu, že D. mě nemusí a bylo mi vysvětleno, že to se přece stává, že si nemusí všichni sednout, byl mi ponechán přístup ke staré diskuzi, kde jsem měla 3,5 roku soukromí. Myslím, že jsem je slušně potrápila, nevěděly, jak mě dostat ven, diskutovala jsem a bránila se. Až jsem byla venku, postupně mi docházelo, čím jsem byla tak nepříjemná. Ač D. mohla říct svůj názor (i opačný) na cokoliv každému, já naivní blbec si myslela, že to samé můžu i já k ní, ikdyž jsem to nemyslela nikdy útočně .... ale jako ukázání jiného postoje, že situace může mít i jiné řešení, nebo že si myslím, že se nezachovala správně. Místy jsem prohodila něco o rovnosti všech, no to jsem si naběhla. :-)
   Ale nestačilo to. Časem začala mít D. paranoiní přestavu, že jsem mrcha, která vynáší její soukromí (netřeba, stará se o to sama) a stará diskuze byla stažena do míst, kam jsem neměla přístup. Dohoda byla, že mi vedení pošle mé soukromé komentáře a mě tam smaže uplně. Čekala jsem půl roku, až jsem o ty komentáře přestala stát, ale nepřála jsem si už mezi těmi lidmi viset. Prosila jsem opět vedení, aby mě na Vipu smazali. Víceméně jsem vedla jednostrannou komunikaci, protože na mé maily mi nebylo odpovídáno. Většina tamních lidí se mnou ukončila komunikaci a já se hrabala ze dna svého sebevědomí.
   Když na Vipu prasklo, že sem občas píšu, opět z toho bylo halo a hlavně pro některé potvrzení, že jsem opravdu vynašeč. Sama před sebou vím, že soukromé věci holek neřeším s nikým.

   A proč to píšu? Protože teď tu někdo napíše tenhle komentář, defacto vynáší informace z vipu a já to nejsem :-). Já, podrazák, jehož největším úmyslem bylo škodit D. .... přitom jsem byla ochotna jí dát oporu, kdykoliv si o ni řekla, stejně jako zbytek Vipu. Ale bylo to málo. Teď už je mi to jedno.
   Někteří sklízí, co zaseli.

   Slunečnice

   Vymazat
 61. Ale ale, že by tu někdo narážel na nějaký střet zájmů?To snad ne!
  Jsou to praktiky víc než zvláštní!Už jen to, že tato dáma rozhoduje o rozdělování kdejakých financí. Tu z benefice http://drobnepostrehy.blog.cz/1210/benefice - onde zas přerozdělí peníze vybrané na Klárčin vozík.Získala v Zrnkách takové postavení,že si dělá co chce a nikdo se neodváží říct,že takhle tedy ne!Zrnka vznikla jistě s dobrým úmyslem a hodné a důvěřivé kamarádky ani ve snu nenapadlo, že ten, komu pomáhají,je takhle zneužije.Teďko jim je to asi hloupé přiznat.Ale počínání týmu Zrnek mi připadá jako hodně amatérské.Ne každý dobrý úmysl je ku prospěchu věci.Paní Diny si ze svých životních tragédií udělala slušnou živnost.Zajímalo by mě,kolik času jí zbývá na péči o všechy ty internetem vláčené děti.A taky nechápu smysl financování asistenta,když Diny chodí do práce,tudíž příspěvek na péči,který od státu pobírá,náleží osobě,která o Klárku pečuje.Ale lidi nepřemýšlejí,nechají se dojmout,tak by Diny byla hloupá,kdyby nevyužívala toho,co umí velice dobře. manipulovat lidmi,působit na city,odhalit ze svého soukromí i to,kdy se jiný červená.Je to její styl.Vstup do hry "POMOZTE DINY" je ovšem dobrovolný!!!!!;-)

  OdpovědětVymazat
 62. Na D.se bude už navždy přispívat,chápu to správně?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pokud někteří zbylí dárci nepřijdou k rozumu, tak patrně ano

   Vymazat
  2. Na Diny se už roky nepřispívá. Přispívá se na Klárku a je smutné, že nevidíte rozdíl.

   Vymazat
  3. Promiň, ale v tom rozdíl opravdu nevidím.
   Klárky je mi líto, ale její matka rozhodně není chudák, která by nemohla její potřeby zvládnout sama, spousta dětí je na tom hůř i finančně, ale prostě nemají drzou a uřvanou matku.

   Vymazat
  4. Pamatuji si diskuze, kde se poplácávalo a radilo se, aby si ze sbírky Diny zaplatila cokoli. Pomocnici, výlet, podlahu a všichni byli strašně pro, volnost měla velikou. Jasně, sbírka byla neúčelová, ale tak nějak by si člověk myslel, že na věci opravdu nezbytný (vejlet fakt není nezbytnost). Taky si pamatuju dohadování, jestli si jiná maminka může sama rozhodnout, jestli chce radši pomůcky nebo babičku k moři. Ta, které dávaly úplnou volnost, aby volila, co potřebuje nebo ne, tam hodně, hodně vykřikovala, že takovýhle požadavky jsou přes čáru... Nedokázala říct, tak ji nechte, ať sama určí, co její dítě potřebuje, nedokázala být velkorysá, tak jako to nedokázala, když šlo o dělení stejným dílem pro ostatní děti se SMA. Ale kdo ji chce vidět jako velkorysou trpitelku a nechce vidět, že velkorysosti v ní není ani troška, jeho problém. Stejně tak, kdo nechce vidět, že se sice vybírá na Klárku, ale je to dobrej kšeft maminky, tak to prostě neuvidí.

   Vymazat
 63. Tak srdcervoucí článek už visí na titulce, aby zas vše zlé bylo zapomenuto, vip se semkne a bude chudinku utěšovat + připojí se situaci neznalé. Řekneme si, jak se máme rádi, obejmeme se a zase bude krásně sluníčkově.
  Škoda, že tu nejsou smajlíci, tohle by chtělo minimálně tři řádky srdíček.
  N.

  OdpovědětVymazat
 64. A tak me napada... proc ten srdickovy clanek na BC ma takovou ctenost a tak malo komentaru. Verim, ze tam nikdo pod svym nickem nenapise, ani pod novym, vymyslenym, protoze by se Miss dohmatla IP adresu a uz by to jelo :) A tak ani ja tam nenapisu. A tak tam bude jen same dobro a slunickovo a bude to damicky z BC udrzovat v nadeji, ze oni jsou ty dobre a ze jsou v prevaze. A ze tu vsichni vime, ze nejsou. Fakt NEJSOU. A tak se Missorce i nadale smeju do monitoru, Karoli za jeji trapne vsudypritomne urazky a Diny za jeji strkani hlavy do pisku a stokrat dekuji Ivce za tento prostor. Diky, diky, diky...

  OdpovědětVymazat
 65. Absurdistán.Nechápu.Proč se sníží k sepsání deníčku nulové hodnoty,místo aby raději vyčištila chlévy?Dostala přímo pod nos tolik indicií,že je cosi prohnilého ve státě Dánském a to je jediným výsledkem?Škoda.
  B.

  OdpovědětVymazat
 66. Vesmírní lídé pozor! Aštar Šeran (Miss) otevřel "diskuzi". Veškeré příznivce Aštara Šerana převeze vesmírná loď do "lepší dimenze". Rychle běžte vyjádřit svůj souhlasný názor s A.Š.. Příznivci názoru, jakkoli se odchylujícího budou navdžy zatraceni a na vesmírnou loď se v žádném případě nedostanou!!

  S úctou k Vám i k Vašim názorům (-: Aštar Šeran

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je možné, aby tady někoho vůbec napadlo, že ti, kteří do té diskuse přispějí, třeba nemyslí na to, aby se "dostali do lepší dimenze", ale prostě proto, že chtějí Miss trochu povzbudit? Jako, že to nedělají kvůli sobě, ale pro někoho jiného? Protože se jim na BC líbí a to je všechno?

   Vymazat
  2. No to by jim bylo podobné. Je to bouda. Nejsou schopny vysvětlit financování ze Zrnek pro paní D. Tak to je jednoduché. Zrušíme BC. O co jde? Vždyť D rozjíždí od 1.12. nové stránky. Tak se nic neděje a kdo bude proti toho si tam nepustí.Lenka

   Vymazat
 67. Tak to jsi mě špatně pochopila nebo já jsem se špatně vyjádřila. Nemyslela jsem, že pro A.Š. tam spěchá vyjádřit svou podporu někdo se svým egoistickým cílem. Jdou za svou ideou. Prostě poslední dobou mi přijde platena A.Š. pod diktátem : piš, co chci a jedeš, piš cokoli jiného a mažu! A tim vážně nemyslím hulvátské, hrubé, urážlivé komentéře,které A.Š. jinak mimochodem nechává (pokud jsou v souladu s ideologií-viz Karoli), ale komentáře, které nejdou s proudem - ať už je to A.Š. nebo třeba Miloš Jakeš, mně to skutečně přijde stejné. Uvažovala jsem, že napíši Miss SZ, jak na mě ta "planeta" teď působí (a jistě na mnoho jiných). Ale, když to dění sleduji, přije mi to stejné, jako oslovit M. Jakeše v r. 1983, jestli by neuvažoval o tom, že by bylo pro lid lépe - zavést kapitalismus. Jako na schůzi KSČ, SSM apod.. - můžeš jen chválit, podporovat, souhlasit - a jestliže máš jakýkoliv jiný názor - jsi slepice, husa, závistivá, nepřející atd-- tak, jak to na "planetě" zaznělo. A jen chci dodat : to, že píši tady neznamená, že s tím, co je tady jinak psáno bezbezně souhlasím (popravdě mi někdy při čtení zůstává rozum stát), nýbrž tady příspívám proto, že na "planetě" to prostě není možné. Buď to bude v zároku smazáno a nebo budu "umlácena" příznivci A.Š. či M.J., než dopíšu větu. Tak na mě prostě planeta Aštara Šerana působí. Demokroacie - to je na "planetě" srosté slovo, tak to skutečně cítím.

  OdpovědětVymazat
 68. Myslím, že to posuzuje každý svou optikou - teď mám na mysli ty "urážlivé"vs."pochvalné" komentáře. Nad tím už jsem přemýšlela dříve, ne až v této vyhrocené situaci, kdy je každý napružený vyskočit na první dotek. Spíš mi přijde, že každý má své limity vyjadřování a ne vždy se protne vysílač s přijímačem ve správném bodě tak, aby se pochopili. Ze spousty lidí mám dojem, že ač to myslí možná dobře, že jsou s prominutím tak pitomí, že se s tím nedá nic dělat. A zase - Missorka má právo veta, takže rozhoduje podle sebe, nikoli podle nějakého tzv. demokratického hlasování. Což ani nejde, jak dokázal pokus s Hansem. Půlka lidí jí nasadila psí hlavu za to, že se vůbec ptá, půlka zas za to, že se neptá. Fakt těžký tohleto... Krom bych "planetu" rozhodně nebrala jako nějakou názorově celistvou masu. Myslím, že dost lidí se nevyjadřuje nikoli z obavy z reakce vedení, ale z obavy o šikanu ze strany zcela jiné - např. propírání zde...

  OdpovědětVymazat
 69. A teď jsi to asi vyjádřila přesně: Missorka má právo veta - tak jako A.Š. ve své sektě - tak jako KsČ kdysi ( a možná i dnes??) a tím mě ujišťuješ, že s tím nelze nic dělat, marnost nad marnost - smířit se s tím, co je ideologicky dané - nebo emigrovat (z "planety", státu.... - tam, kdy budu moci svobodně vyjádřit svůj názor).

  OdpovědětVymazat
 70. Ano, asi to jinak nepůjde, když myslíš. Jen by mě zajímalo, jaký názor to je, že ho planeta neunese?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jakejkoli odlišnej :-)

   Vymazat
  2. Ne, mě by vážně zajímalo, kde je zakopaný pes. Názor na co rozděluje ty dva tábory? "Jakejkoli odlišnej" je nicneříkající alibistická odpověď.

   Vymazat
 71. Dobré poledne, zdravím všechny.
  Jsem ráda, že jsem objevila tento blog. Myslím, že jsem už poměrně "pamětnice". Pamatuji ještě éru emimina, kdy se začala objevovat se svými příspěvky i M.už si teda nepamatuji, jestli tou dobou čekala své první dítě, nebo už byla na mateřské. Bydlela ještě v Praze a měla velký zájem zapojovat se aktivně do organizace webu emimino. Sama to prezentovala tak, že emimino nevyužívá svůj potenciál jak by mělo a uživatelky chtějí více a není jim to umožněno, proto odchází a zakládá nový web. Vidím to trochu jinak. Vzhledem k pracovnímu zaměření jejího manžela vytušili možnost jak vytěžit finanční prostředky v této oblasti, což na její mateřské dovolené může být vítaný přivýdělek. a tak vytunelovali now-how emimina ( pamatujete, jelo to i na stejné šabloně).
  Postupně se tento nový server začal rozjíždět, ano nepopírám i díky jejímu času a intenzitě příspěvků.
  V současné době je to výnosná firma, která však dosáhla svého maxima, co se vytěžit dalo ( reklamní bannery). Díky obrovskému rozstřelu se však nepodařilo správně uchopit některé další přidružené věci jako je např. Zrnka. Jsem už alergická na řeči o tom, jak to dělají zadarmo ve volném čase, to jim nikdo neubírá a patří jim za to dík, ale takovéto věci nemohou fungovat na diletantské úrovni s omluvou: my to ale děláme zadarmo.
  Jsem dost rozčarovaná spoustou dalších věcí, i jako je chování paní D. Bylo tady o tom napsáno již mnoho a s tím se ztotožňuji a nechci omílat již napsané. Paní D. znám velmi dobře a skutečně se mi nelíbí kam to posunula. Poslední kapkou pro mě bylo rozpoutání kampaně proti pobytu babičky jedné nemocné holčičky u moře. Vím dobře, jak byla vedená pomluvačná kampaň proti mamince nemocné holčičky a vím moc dobře kdo stál v pozadí mailů, které se posílaly souběžně s článkem na Bc. To byla pro mě poslení kapka a věci od té doby následující mě jen utvrzují v "nedotknutelnosti" paní D. Znáte snad někoho jiného, kdo by měl tak výsadní postavení v nějakém občanském sdružení a současně čerpal finanční pomoc?
  Chování k nakladatelce je pak poslední kapkou. Paní D. se utvrdila o své výjimečnosti a nepochopila, že nejen ona je "vlastníkem" knihy, že v tuto chvíli je to i nakladatelství. Ona si může dovolit dupnout a houf sluníčkových matek v čele s matkou zakladatelkou za ní vše doštěká v diskusích, případně něco smázne. Včera jsem se už musela smát , s jakým komentářem byly mazány příspěvky Hanse. jak důsledně vykřikovaly, že to není k věci, proto se maže. Speciálně tahle tlupa uživatelek , která v diskusích a článcích semele pátý přes devátý a jedno jaké je původní téma...
  nevím jestli jste postřehly, jak v diskusi Zrnek zaútočila matka zakladatelka na uživatelku Zuzi, neno Zuzik, už nevím. Pamatuji si ji z dob dřívějších, vím jaké měla problémy, o kterých psala a najednou když se ozve s opačným názorem je okamžitě smetena sprostě s připomenutím jejích osobních věcí, ať si je řeší a ať se neplete do tohodle. To mi přijde velmi nebezpečné. Na Bc je velmi bedlivě sledováno kdo co píše, aby mu to mohlo být případně vmeteno zpět.
  Nikdy jsem nebyla pravidelnou přispěvatelkou Bc, nějak mi ta spousta sluníčkových maminek a jejich tlachání moc neseděla, asi mám jiné zájmy, ale proč ne, tak to bývá. Ale to co se děje teď už zavání trochu totalitním režimem s cenzurou. Pak se ozve nějaký disident a ten je okamžitě smeten..
  Jen mi prosím řekněte, co je to vip. baby-cafe.cz? To je nějaký chráněný blog pro VIP uživatelky, kde kují pikle? :-)
  Sára

  OdpovědětVymazat
 72. Uvedomi si nekdy Miss, kdo ji opravdu stahuje ke dnu ?

  iii

  OdpovědětVymazat
 73. Dobrý den, můžu mít dotaz? Proč teda furt na B-C lezete, kdyz vám to tam tak vadí? Když mě někde nevyhovuje prostředí, taky tam nechodím.. to je jako bych jako nekuřák trávila veškerý svůj čas v kuřárně.
  A vlastně mě hned napadá odpověď - nebylo by tady v čem přitakávat.. o čem si psát. Závist žije, jen když je živená z překroucených informací, polopravd a nesmyslného šťourání se v soukromí jiným - že to někoho baví, to se divím. Ale ta zloba vás žere zevnitř, ono se to projeví, jednou. Je mi vás líto. I.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a proč chodíte vy sem?
   Otázku lze položit i bez urážek, dle BC pravidel by měl váš komentář být smazán :)), jelikož je shledán urážlivým.

   Na BC není místo pro komentář, který nepřitakává majitelce, proto lidé vyhledávají i jiný prostor.

   Díky Ivě za to!

   Pokud není cokoliv v rovnováze, tak se to projeví.

   A i špatné zkušenosti dokážou posunout dál...

   Vymazat
  2. Tak já sem třeba občas chodím, protože chci vědět, když mě někdo pomlouvá (několikrát tu byla dost ošklivě rozebírána jedna diskuse, které jsem součástí), chci se bránit (i když tady se to jaksi míjí účinkem).
   Niceméně vy jste sice odpověděla proč chodíte sem, ale ne proč chodíte na BC, které vás tak strašně irituje, že ho zde musíte pomlouvat a drbat.
   P

   Vymazat
  3. odpověděla, stačí číst..

   Vymazat
  4. Když si to tak vezmete, tak co bychom tedy asi měli onomu druhému táboru závidět? Že tráví svoje dny kafráním na internetu? Že se tam navzájem neustále plácají po zádech? (Já jsem ráda, když mi mí přátelé řeknou pravdu, byť vím, že se mi líbit třeba nebude.) Že si tam vesele šíří konspirační teorie o očkování a podobné bludy založené na "jedna paní povídala" a nikoli na faktech nebo alespoň na informacích založených na prostém porovnání z více zdrojů? Že nemají k nikomu respekt? Ať už je to ten, kdo jim pomůže nebo třeba učitelka vlastního potomka? Neřku-li nemocné děti a podobné životní "veselosti"?

   Vymazat
  5. Anonym - 15:56 - asi jsem teda natvrdlá, ale opravdu důvod, proč chodíte na BC ve vaší odpovědi nevidím, vidím tam jenom důvod proč chodíte sem - tak prosím pro natvrdlé po lopatě, děkuji.
   Anononym- 15:58 - mám na vás stejnou otázku, když je to tam tak příšerné jak píšete, proč tam chodíte? Já to jaksi nechápu.

   Vymazat
  6. Já tam nechodím, haha. :-) Já chodím sem, protože je to jediný místo, kde se smí mluvit o paní Š. jinak než v pozitivním světle. Proč řeším paní Š.? Páč se rve naprosto všude. Jakžto člověku, co z jiných zájmů sleduje knižní trh mi to nemohlo ujít.

   Vymazat
  7. to já na BC chodím :)a dřív jsem chodila i ráda, než mě přímo udeřil systém "rovnějších"
   Nic není jen černé a bílé a já jsem naivní optimista, který si myslí, že se z této kauzy třeba někdo poučí ;)

   a i když se spoustou věcí nesouhlasím, tak se nesnížím k urážení diskutujících ;)

   Vymazat
  8. Tak já na BC chodim a s paní Š, ani o ní s nikym nemluvim, protože mě nezajímá, bavím se tam s jinými o věcech, které zajímají nás. O to víc se divím, proč je paní Š. pořád takové téma?

   Vymazat
 74. A nám zase je líto Tebe, že tak slepě důvěřuješ...
  o to horší bude jednou procitnutí.

  OdpovědětVymazat
 75. Jenže ono už to není jen o BC. Rozhodně ne tenhle článek. Je to o tom, že se zase ozývají lidé, kteří si naběhli. Naběhli si pokud jde o ženskou, která je na BC hodně navázaná. A mluvěj o tom, protože jsou zklamaní a taky proto, aby si nenaběhli další. Ale kdo si naběhnout chce, ten si stejně naběhne a je to jeho právo.

  OdpovědětVymazat
 76. Ivčo, děkuji i já za tento prostor. Snad ti, co sem zavítali a nebyli ještě v tom pravém obraze, prozřeli a pochopili. Zde se totiž mohou vjádřit bez cenzury vedení sluníčkových matek z BC.

  OdpovědětVymazat
 77. Všem děkuji za komentáře. Těm, které děkují za prostor, říkám: Není zač :-).

  Mám za sebou hektický týden a reagovat nestíhám jednotlivě. Nicméně čtu poctivě :-).

  Nebudu tady znovu opakovat to, co již bylo mnohokráte řečeno, na otázku, proč kam lezu, jsem odpovídala tolikrát, že už se vážně opakovat nebudu. Kdo si to chtěl přečíst, přečetl si. Kdo nechce, tak se nebudu unavovat.

  Za svými názory si stojím a je mi vskutku buřt, že jsem "hrdinka", na bc zvítězí pravda a láska a mnoho dalšího. Vážně netuším, cože bych si měla s milou Karoli vyříkávat, ta osoba je mi úplně jedno :-). Myslím, že oba "tábory" ukázaly a řekly a jistě ještě řeknou své :-).

  OdpovědětVymazat
 78. Zoufale, smutně, beznadějně ... tak nějak se cítím po přečtení diskuze pod článkem, kde maminka Makulky, žádá o finance na pobyt babičky s nimi na dovolené. Článek už je starý, přečetla jsem si ho, protože byla tato kauza zmiňována jak v diskuzi o Zrnkách, tak tady a nevěděla jsem o co jde.

  Nepatřím do klubu Diny ani antiDiny. Názor na ni jsem si udělala už dávno, nikdy jsem nevěřila, že je opravdu taková, jak hlásá reklama od Miss a BC a jak se prezentuje. Ale tak nějak to nehodnotím, já sama mám také jistě negativní vlastnosti, třeba jsem někdy sobecká, těžko přijímám kritiku atd.. Zažila opravdu hodně špatného a já si to vůbec neumím představit, jak bych její životní situaci ustála. Nezávidím jí a to ani nikdo normální snad nemůže. Je mi jedno, že nemám v autě klimošku a že si nemůžu platit hlídání pro děti a je mi jedno kolik získala a získá od Zrnek peněz a na co je použije. Protože je mi jasné, že jí to nikdy nemůže vynahradit, žo že je Klárka nemocná. A já bych s ní neměnila. Když ji v posledních dnech bránila tím, že jekoukoli diskuzi či příspěvek, který zmínil Diny - její osobu, čerpání ze Zrnek, jiné charitativní projekty, jichž je účastna - tak jsem se snažila Miss pochopit. Miss - chránila její soukromí, odrážela útoky závistivců a lidí, kteří chtějí jen škodit. Je pravda, že jsem občas postřehla koment, nad kterým mi rozum zůstával stát, ale rozhodně ne všechny byly rýpající, kydající špínu a sršící závistí. Prostě se objevovaly otázky, které i mně přicházejí na mysl.

  Ovšem po přečtení diskuze pod zmiňovaným článkem je mi skutečně smutnu. Miss jsem měla opravdu za jinou... . To co u Diny vehementně brání, ohání se slušností a já nevím čím. Tak v případě maminky nechá pitvat jestli opravdu je nutný pobyt u može, že je to drahé, že může jet maminka bez asistence babičky - druhé dítě nechat měsíc doma, kde jinde ještě berou dávky. Jakou fotku Makulky tam maminka dala. Některé komentáře jsou opravdu zlé, nenávistné, závistivé. Z maminky tam dělají "vykradačku" charity. A ty nejhorší komentáře jsou tam od nicků, které na straně D. hájí tu slušnost, soukromí atd.. Strašné. Speciálně K. trpí snad schizofrenií.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můžeš prosím dát odkaz na ten článek a diskuzi? Nemohu to nikde najít a docela by mne to zajímalo. Díky.

   Vymazat
  2. V tuhle chvíli už tam nejsou všechny komentáře, protože se tehdy něco porouchalo a diskuze se zčásti smazala. Takže komentáře nejen od druhejch, ale i přímo do D. Závidět jí opravdu není co, taky bych neměnila, ale omlouvat a nevidět taky nejde všechno.

   Vymazat
  3. http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=111829

   A některé výživné komentáře od Diny a spol. tam zůstaly. Včetně "my samozřejmě žádnou finanční podporu nežádáme...". Je to skutečně na zvracení.

   Vymazat
  4. Celé je to postavené na hlavu. Pro takto nemocnou holčičku přece není pobyt u moře žádný nadstandard. Jí to pomáhá. Hlídat u moře batole a ještě se stíhat starat sama o převazy, krmení a spol. bych skutečně nechtěla a ocenila bych, že se mnou jede někdo, že se alespoň nemusím bát se otočit, kde to batole skončí. A nechat ho kdovíjak dlouho bez mámy? Proč? Asi by mohlo zůstat doma a hlídat ho tatínek, ale optimální to není. A nakonec, jestli bych chtěla zůstat sama na takhle nemocné dítě někde v cizině, to asi taky ne. To je asi jako kdyby někdo řekl, že se paní Š. může starat o dcerku a o zbytek dětí se může postarat přítel nebo s kým to zrovna momentálně peče a žádná placená asistentka, protože jsou maminky, co jsou samy na tři děti a zvládají to, čili nic, jeden dospělý musí tři zdravé děti zvládnout.

   Vymazat
  5. 17:29 - A Sportacka Maty, prohlasuje, ze maji pravo pochybovat...

   Njn, slo preci o Makulku a ne Diny, ze? Ve vztahu k Diny komentuje ale uplne jinak.

   Sportem k trvale invalidite...

   iii   Vymazat
 79. To pravda, že komentáře od Diny, které byly výše zmiňovány tam nejsou. Ach jo, tak tady se asi taky mazalo, ale ne proto, aby se ochránila zoufalá maminka s těžce nemocným dítětem, ale protože D. zřejmě vypadla z role.

  V Miss jsem se fakt strašně spletla a je mi to líto. Teď mi ta slova v komentářích u o článků od Miss - o podpoře, pomoci, soudržnosti připadá jak mlácení prázdné slámy. Podpora - ano jak komu, pomoc - jak komu. A opět ty samé nicky - plné podpory a lásky, které jinde posílají maminku s nemocným dítětem na Seč (nadsázka).http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=111190

  OdpovědětVymazat
 80. Ratto, psY :-)) stekaji, ale ti tvoji :-))

  iii

  OdpovědětVymazat
 81. a co je na mém komentáři shledáváno urážlivým? Měla jsem možná napsat "proč na B-C chodíte, když vám to tam tolik nevyhovuje" aby to nebylo tak surové?
  Jinak za zbytkem komentáře si stojím, protože na těchto stránkách je tolik zloby a závisti (a ne, nemyslela jsem tím, že závidíte to krafání, ale to, že je někdo prostě populárnější než vy tady, že má lepší web, že umí lépe napsat článek, že za někým stojí daleko více lidí, kteří cítí, že jim slova napsaná Diny pomáhají překonat své vlastní hoře...) že to z nich přímo čiší! Že se někdo ocitl v médiích a to je třeba závidět, že někdo dostal od ostatních finanční pomoc a tu je třeba závidět, co na tom, že s Diny by asi žádná z vás neměnila nebo snad ano??? Ráda jsem četla články od Missorky a od Diny ještě před vznikem B-C protože mají duši, a vyzařují dobro narozdíl od těchto stránek.
  A proč sem chodím já? Já sem ale nechodím, jen jsem měla silnou potřebu vyjádřit co odsud vyzařuje, narazila jsem na tento "blog" náhodou při zkoumání, co se vlastně na B-C děje.. a už sem taky nevkročím, nestojí to za to, život raději užívám než se užírám. I.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vyzařuje dobro???? Holka zlatá, ty jsi ideální klient pro jakoukoli mediální nebo ideologickou masáž, když tě tak strašně ovlivní pár článků jak z Velkýho bratra. Tam to taky byly samý slzy a dojetí a objímaní. Dokud nedošlo na prachy. A ne, nezávidím ani prachy ani slávu. Jen někdo prostě vidí, že to záření není úplně upřímný, někdo jo. Každýho věc, ne?

   Vymazat
  2. Jak staci malo k tomu, aby clovek uveril, kde vyzaruje dobro :-/

   iii

   Vymazat
  3. Lepší web? Lepší v čem? Líp napsaný? To těžko, psát umí třeba paní Markéta z blogu Wlčice píše, přítomní prominou, že si ji tahle bez souvislosti beru do úst... (A při vší úctě si teda myslím, že psát docela umím a dobře napsaný text i poznám.) Populárnější? Jo, populární je dneska kdekdo, i ten, kdo si nechá udělat silikonová prsa a v hlavě má vakuum. Dík, nechci. Já fakt nepotřebuju, aby širý internet věděl, co jsem měla včera k večeři. To, že se o něčem hodně ví, ještě neznamená, že je to dobré, kvalitní, prospěšné a vyzviženíhodné. Chcete mi namluvit, že Blesk je kvalitní čtivo a zprávy na TV Nova poskytují objektivní informace? Víc lidí, co za ní stojí? Já jsem ráda, že za mnou stojí reální přátelé, kteří se mi nebojí říct, že dělám pěknou kravinu. Armádu sluníčkových přisluhovaček paní D. fakt nezávidím. Někdo má tolik času, že se stará o podrobné zprávy ze života úplně cizího člověka? Sleduje jeho vzestupy a pády a plácá ho za to po rameni? A někdo má tolik času, že mu je servíruje? Já nevím, ale já mám kolem sebe teda dost lidí, kteří občas potřebují reálně obejmout, povzbudit nebo říct: "Nedělej blbosti" a kteří to řeknou mně. Zaplácávat svůj čas tím, že se budu starat o to, že si někdo buduje popularitu bulvárního zrna, kdy se nestydí svoje soukromí narvat ven až na dřeň i se soukromím dalších členů rodiny. No mně je spíš úzko z toho, kam to došlo. Třeba se někdo lekne, dokud je ještě čas a šlo by to smést pod koberec a přestat s tou šarádou, dokud jsou ty děti malé a ještě to nějak utichne. Tohle je spíš podrážděná reakce na masivní selfpromo. Uznáníhodný je pro mě třeba člověk, který vystudoval jadernou fyziku. Ne člověk, který zpeněžuje svou tragédii.

   Vymazat
 82. Vy jste se tady teda sešly. Je mi z Vás špatně, je mi Vás líto. Nemáte nic jiného na práci, než kritizovat někoho jiného. Závidíte nemocné dítě, smrt manžela... Nikdo nepíše alespoň pod nickem, jen samé anonymní příspěvky, už to samo o něčem svědčí. Nadáváte na BC, ale šmírujete stále. V.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, všichni neskutečně závidíme mrtvého muže a nemocné dítě :D Bože, nechceš už, milý anonyme, konečně otevřít oči?

   Vymazat
  2. A o čem jiném to tady je?

   Vymazat
  3. Prosím tě,.čteš po sobě, co jsi napsala? Takových, které postihl stejný nebo podobný osud jako Diny je tady dost. Ty buď ráda, že můžeš pozorovat jen z povzdálí. Tebe mi je líto.

   Vymazat
  4. Tebe mi je líto, Tebe, která jsi se podepsala celým jménem a chceš nás tady poučovat. To opravdu sedí.

   Vymazat
  5. Jak můžeš vědět, co mě postihlo a nepostihlo. Poučovat nikoho nebudu, jen jsem napsala názor, který se tady nenosí. Anežka Králová

   Vymazat
  6. Stejně jako ty víš, že za vším je závist? Taky jen předpoklad. Nebo to, co vidět chceš.

   Vymazat
  7. Nebudu se tady hádat, nemám na to čas. Stavět blog jen na tom, že někoho šmíruju a pak ho tady pěkně properu, nevím nevím... no ale přeji Vám jen to nejlepší.

   Vymazat
 83. Na BC chodím kafrat se svými kamarádkami a vůbec se tato skutečnst nevylučuje s faktem, že o Diny si myslím, že je falešná a Missorky názory a postoje jsou mi na hony vzdálené. Její vykastovaný web se mi příčí, ale držím se svého chlívku a ať si milostpaní dělá co je jí libo. Já BC jen užíívám v rámci jejích pravidel a měnit své působiště nebudu, protože se nad její nabubřeliost s přehledem povznesu. Nemám potřebu se s ní přít, za svou blbost každý platí sám a její povýšenectví arogance už si začíná vybírat svou daň. A just anonym.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nechápu, to je přece tak strašně pokrytecké využívat prostor někoho, koho nesnáším, pohrdám jím a chodím za roh pomlouvat.
   P

   Vymazat
  2. Tohle je těžký. I v reálu jde člověk do kavárny, kterou klidně doma zkritizuje, proto, že tam rádi choděj lidi, s kterejma se chce vidět. V kavárně zaplatí a doma klidně řekne, nebýt toho, že tam chce za každou cenu XY, s kterou je mi fajn, určitě bych si jí nevybrala. Na internetu neplatí penězma, ale jeho návštěva se obrazí na návštěvnosti a pak nepřímo na reklamách a u večeře nebo tady klidně řekne, no dvakrát mi to tam nesedne, ale je tam skupinka, s kterou se bavit chci, ta jinam nejde, tak překousnu ženský, který mi nesednou. Nic není jen černý nebo bílý, obě ty kavárny z mojí návštěvy něco mají, já z nich zase ten prostor, kde můžu potkat toho chci, i když mě třeba štve servírka. Ani tohle ne.

   Vymazat
  3. Tak já si nedovedu představit ani v reálném životě, kde bych šla do kavárny, k jejíž majitelce bych měla tak silnou averzi a pohrdala jí.
   Jako neříkám, že musím majitele bůhvíjak milovat, bejt s ním kamarádka apod., ale až takováhle silná averze by mi v návštěvě bránila jak ve virtuálnu tak v reálu.
   P

   Vymazat
  4. Ono se to hezky řekne, ale pokud tam chodí většina lidí, s kterými si rozumíš a jsi z té skupiny jediná, komu vadí majitel? Ve skutečnosti asi je šance, že bych zbytek přemluvila, aby se chodilo jinam. Na internetu nevím, nevím. Tak prostě někdo zkousne majitelku a chodí si do svý skupinky. Není to ideální, ale jsem schopná pochopit, že autorka příspěvku nechce ztratit skupinku, která jí sedne.

   Vymazat
  5. P... Sama nevím, jestli jsem jediná, komu v naší skupince vadí Missorčin dvojí metr anebo dvojí tvář Diny. BC je fajn místo, když si odmyslím M+D a jejich přizvukovačky. Ať se to někomu líbí nebo ne BC není jen Missorčin prostor, od toho má své Za bukem. Pro mě je sice majitelkou webu, ale rozhodně ne někdo, za kým na BC chodím. Respektuju její pravidla, protože mě v ničem neomezuji, ale zroveň nemám potřebu se vyjadřovat ke každé její myšlence a přikyvovat jak ovce. Žádné soukromé ani veřejné spory s VIPkama nepěstuju. Jen z povzdálí pozoruju a je mi naprosto šumák jestli je jí " zoufale, beznadějně a já nevím, jak ještě " A just anonym

   Vymazat
 84. ono "vyzařuje dobro" možná vyznělo moc vyznavačsky, ale myslím, že normální to pochopí, jak to bylo myšleno. Prostě když něco funguje jen na zlobě (že by to bylo třeba o tom, že zakladatelka si o sobě myslí, že umí taky napsat zajímavý článek a ono jí to nežere tolik lidí co Missorce?) nemůže to působit nijak jinak - jen zle. Jsem na tomto blogu 2 dny a nic hezkého jsem tu nenašla, jak jsem psala - jen se tu užírejte, ale nic hezkého vám to nemůže přinést. I.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Normalni pochopi, ze ti k dobru staci hezka slova na papire nebo na netu... A precti si ty dobrozeny poradne, jinak ti to opravdove zlo fakt unikne.

   iii

   Vymazat
  2. To je asi matrix, ty spousty lidí to vlastně všechno dělají s nějakým skrytým úmyslem.

   Vymazat
  3. Vůbec ne. 99% jich to fakt myslí dobře. A je škoda, když pak pár jednotlivců tohle kazí. Nikdo přece netvrdí, že každý kdo přijde na BC je divnej nebo špatnej nebo loktař. Prostě jen o někom vyšlo najevo, že je, na BC to možná neviděj, vidět nechtěj, jinde jo.

   Vymazat
  4. Myslím loktař, ne divnej nebo špatnej. Abysme si rozuměly.

   Vymazat
  5. Mě jen přijde dost smutný, že se tady pere cizí prádlo, a to dost ostře a často i bez znalosti věci.

   Vymazat
  6. k anonymu 22:54 - ä já si právě myslím, že je to tak nějak, jak píše Modra pode mnou. Kdyby zbrzdily OBĚ strany, bylo by to lepší. Nikdy jsem nebyla příznivcem nějakých ostrých sporů. Cizí prádlo bez znalosti věci (a tu neznáš nikdy, nenosíš kůži druhého) perou obě strany. Jen tady je to všechno veřejně na jednom místě.
   Pročítala jsem včera tu diskuzi o moři, tehdy jsem jí vlastně pořádně nevěnovala pozornost, a je to strašně smutné.
   Slun.

   Vymazat
 85. Nezúčastněný pozorovatel, který tento blog objevil náhodou a který ještě v září nevěděl, že nějaké BC existuje, by se dobře bavil, kdyby to nebylo tak smutné.
  Na jedné straně internetová komunita, v níž se nepřipouští kritizovat gurua a jeho blízké, i když se možná nechovají za každých okolností úplně košer.
  Na druhé straně jiná, jejíž členové - když vidí fotky v novinách, jež jsou podle jejich mínění špatné - nemyslí si nic o grafikově diletantství, ale rovnou píšou fotografovanému, do kaváren vstupují až po důkladné lustraci majitele a na pikanterie ze života prvních se vrhají s vehemencí hodnou hoštických svíčkových bab.
  Máslo na hlavě mají všichni.
  Modra

  OdpovědětVymazat