čtvrtek 13. září 2012

Lidi jsou příšerně zvědaví

a já teda taky :-)


Přišel mi mail. Nechám si, s dovolením, pro sebe, kdo mi psal. Je to věc moje a té dotyčné (to bude zase spekulací :-))). Mno, a v tom mailu bylo napsáno, esli jako netuším, jak to je, že prý je ona dotyčná strašně zvědavá (to identifikaci moc nepomůže, zvědaví jsme od přírody v podstatě všichni :-))). A o co šlo? O BC šlo. Jak jinak, že ano? Musím říct, že mne docela zarazilo, že je někdo ještě větší hnidopich, než já. Páč já se zasekla pouze u toho, že na BC vynachází se drobet zvláštní a neaktuální údaje a informace v sekci O nás. Ona dotyčná šla dál. A v zásadě musím říct, že když jsem rozklikala všechny její linky a odkazy, na chvíli se ztratila, uvařila si kafe, prošla to znovu, začalo mi to hlavou vrtat taky.

Takže, Missorka má pozastavenou živnost. OK, sekce O nás uvádí jako provozovatele webu pana Zdeňka Mazance. Ano, ten má živnost aktivní. Ale .........

BC vzniko v září 2006, ale živnosti paní Petry Mazancové nějak v té době nebyly určeny k provozování takového byznysu, esli se teda na BC neučily cizí jazyky. Pan Mazanec v té době neměl živnost žádnou. Že by BC mělo ještě nějakého třetího člověka v pozadí, takovou šedou eminenci, tichého společníka? Komu jsme teda v euforii poskytli svoje údaje, e-mailové adresy a tak? Kdo to spravuje a vede nyní? Ono, je krásné, že se na BC píše, že moje údaje nebudou poskytnuty třetí osobě. Ale kdože je teda kde má a nikomu je teda nedá? Ano, jsem hnidopich, ano jsem zvědavá jak vopice, stejně jako ona dotyčná, která mi psala. Ano, vím, že se to nedozvím, zato se dozvím mnoho zajímavého o sobě. Ano, je mi jasné, že za bukem to zase pojede, pročež šílená kráva bude nejslušnější označení mé osoby. A víte co? Je mi to jedno.

A ještě něco. Ono je to celé tak nějak smutné. Jenom totiž valím oči, že někdo, kdo se opakovaně vyjadřuje ke šlendriánům v politice, školství, obchodních vztazích, veřejných financích atakdále, nemá v pořádku svoje věci. A myslím, že paní Mazancové by mohlo být úplně šuma buřt, že někdo zařadil do správy daní cosi prapodivného. Není živnostník, tak což?

No, tak já to nějak uzavřu. Není všechno zlato, co se třpytí :-).

PS: Kdože měl tenkrát dostat tu lupu? V tom už jsem se potratila úplně. Hezký večer.

143 komentářů:

 1. Třeba možná od roku 2006 nevydělávala (i)na těchhle stránkách....

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Ivco,
  kdyz ctu tvoje clanky, ktere se netykaji BC myslim si, ze jsi chytra a vtipna zenska a bavim se. Jakmile vsak ctu tvoje uvahy o pekle, citim zapslost a urazenost. Myslim, ze kdybys venovala svoji energii na potirani skutecnych problemu ve spolecnosti, bylo by to jak pro tebe, tak pro ostatni mnohem prinosnejsi.
  Tvoje utoky na Missorku a Diny jsou osobni a at chces nebo ne, je to znat.
  Je to vazne skoda.
  Mirus (byvale BC Jelito)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nerikala jsem to? Rikala. Zase charakteristika, k veci vcelku nic.

   Vymazat
  2. No, mozna jsem to s tou chytrosti trochu prehnala.
   Mirus (byvale BC Jelito)

   Vymazat
  3. Neboj, to mi doslo i pres nedostatecnou chytrost.

   Vymazat
 3. At to je nebo neni osobni, kazdopadne ma Ivca pravdu. Vo tom zadna. A je jedna z mala, ktera se odvazi napsat to "nahlas", tedy verejne a na plne koule, protoze sede eminenci z bc se jinak neodporuje. Muzeme o tom vest spory, muzeme s tim i nesouhlasit, ale to je asi tak vsechno, co se s tim da delat.
  Taky jelito, ale dikybohu ne BC...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mile jelito,

   clanky, ze kterych cisi nenavist na sto honu pusobi dost neduveryhodne, bohuzel.
   A z BC jsem davno odesla, takze nejake hry na sedou eminenci jdou vazne mino mne.
   Mirus (BYVALE BC jelito)

   Vymazat
  2. Milé bývalé BC jelito,

   vcelku by mě zajímalo, v čem nemám, dle Tvého názoru, pravdu a proč.

   Děkuji

   Ivča

   Vymazat
 4. Ivčo,

  už nevíš, jak by jsi uškodila, tak vytáhneš takovou smyšlenost?

  U zrodu BC jsi byla, dost blízko, tudíž moc dobře musíš vědět, že BC bylo dost dlouho bez reklamy, tudíž bez živnosťáku ...na založení webu snad nepotřebuješ živnosťák.
  Jakmile přisla první reklama a nutnost vystavovat faktury, přišlo i na založení živnosti.
  Zcela logické...

  Vytahuješ věci, do kterých ti nic není, které jsou sice čisté, ale vynášíš je ven za účelem poškození jistých osob (Miss i Diny) a tyto osoby nejsou povinny vysvětlovat tobě nebo veřejnosti jak to je. Proč by měly? S úřady mají věci v pořádku a kdyby něco neměly, tak by to s těmi úřady řešily.

  Mne by ani nenapadlo rýpat se ve tvém životě a tvých vztazích, účtech, atd.. Navíc nikdy nemáš všechny informace o věcech, takže vznášíš domněnky a nevím zda očekáváš, že se někdo bude bránit na tvých stránkách? Proč by měl? Proč by měl chodit sem a vysvětlovat každou tvou smyšlenku?

  R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milé R.,

   nebudu tady spekulovat o §2 živnostenského zákona a o tom, zda BC bylo zakládáno za účelem zisku či nikoli. Již z principu je každá činnost, kterou provozuji za účelem zisku živností a potřebuje živnostenské oprávnění. To za jedno.

   Za druhé - majitelům BC, ať je to kdokoli, jsou poskytnuty nějaké údaje, které oni shromažďují a shromažďovali je od samého začátku. Kdo je tedy garantem toho, že nebudou poskytnuty třetí osobě, jak je na BC uvedeno?

   Z toho vyplývá, že ne že mi do věci nic není, ale je, protože BC disponuje minimálně mojí e-mailovou adresou, přičež ani já, ani nikdo jiný neví, kdo, kde a jak je zodpovědný za to, že někdo z nás nebude spamován. Jestliže jsem někdy byla v jakémkoli vztahu s BC, jestliže jsem měla takové problémy s vyřešením mého požadavku (na který mám jako zákazník právo), potom mne fakt zajímá, kdo má k tomuto přístup. A to včetně administrátorů, moderátorů apod., jejichž seznam na BC sice už je, ale jaksi ne úplně úplný.

   Celkem neočekávám, že by se zde někdo bránil. A už vůbec neočekávám, že by mi někdo vysvětloval, jak píšeš, smyšlenky. Z toho, co lze dohledat, je zcela jasné, že nic není jasné. A mělo by být. Tak, jako požadujeme po jiných poskytovatelích služeb a prodejcích jasné a zřetelné údaje, tak i toto je jistý druh služby, tudíž i zde by mělo být zcela jasno. Ono by tak nějak stačilo se podívat na konkurenční e-mimino, kde jsou tyto věci dořešeny do detailu, nikdo nemůže nic namítnout, vše se dočte, včetně pravidel užívání a svých práv a povinností. Z čehož vyplývá, že BC je (a tímto se to potvrzuje čím dál víc) silně uzavřená skupina, která si nenechá do ničeho kecat, kdo táhne s ní, táhne s ní, kdo proti, je vyobcován. Je to tak, ať chceš nebo nechceš.

   Zajímavé také je, že když napíšu o komkoli jiném (s odkazem na diskusi), nevyrojí se tolika anonymních a jednopísmenkových příspěvků hodnotících můj duševní stav, vysvětlujících mi, co mám nebo nemám dělat, jako když se dotknu Miss nebo Diny. Velice zajímavé.

   Toto je možná jediný příspěvek, který tak nějak hovoří k věci, byť jeho tón je trochu mimo diskusní pravidla, kterými se BC tak rádo ohání.

   Takže - k věci jsem napsala. Jsem prostě přesvědčená, a to z údajů, které jsou dostupné, že tyto záležitosti jsou na BC silně podceněny, uživatel se nikde nic pořádného nedočte. A už jsem jednou psala, že to vede k domněnkám, takže jestli jsou toto všechno domněnky, tak jen proto, že majitelé nedokáží zcela a jasně napsat, jak se věci mají.

   I.

   Vymazat
  2. 30.6.2008 ukonceni zivnosti jednoho (pak znovu zalozeni unor 2009) a v listopadu 2008 zalozeni zivnosti u druheho...ehmm, kdo pak toho pul rokku provozoval web?

   K.

   Vymazat
  3. Ivčo,

   pokud vím, vstupovala jsi na BC zcela dobrovolně, nikdo tě nenutil, stejně jako tě nikdo nenutil uvádět tvou emailovou adresu či jiné údaje, poskytla jsi je zcela dobrovolně a bez podmínek ze tvé strany, chtěla jsi být registrovaným členem.

   Pokud se ti zdá činnost provozovatelů BC podivná a máš pocit,že tvé osobní údaje jsou zneužívány, obrať se prosím na Úřad pro ochranu osobních údajů, to je tvé právo.

   Každý, kdo se nově registruje na jakýkoliv web, dělá to ze své vlastní vůle a s podmínkami toho kterého webu. Pokud něco popsáno není, tak uživatel může vyhodnotit riziko jako příliš velké pro něho a registrovat se nemusí a prezentovat už vůbec ne.

   Zajímavé je, že ti léta letoucí nic z toho, co zde v posledních měsících rozebíráš, nevadilo ...až najednou, když jsi rozkmotřena s BC, jejími provozovateli a některými uživatelkami, máš nutkavou potřebu si své soukromné antipatie vyřizovat veřejně.

   A ještě k poznámce anonyma ohledně díry v aktivní živnosti ...věřím, že bez živnosti aktivní nelze vydávat faktury a tudíž vydělávat. Taky to není moje věc, ale věc FÚ a dobře víme, že FÚ by si takto "podezřelý" případ ohlídal.

   R.

   Vymazat
  4. R.,
   já na to asi ani reagovat nebudu, protože vše, o čem píšeš, zde již bylo řečeno. Ať v tomto článku nebo jinde.
   I.

   Vymazat
  5. Nemám od tebe žádné očekávání, neboj!

   Vše co píšu je pro čitatele, ať mají i jiný pohled na věc než ten, co jim předkládáš ty.

   R.

   Vymazat
  6. Však to je právo každého. I moje :-).

   Vymazat
 5. Ivčo, alkohol je metla lidstva. Přestaň už chlastat, přečti si někdy za střízliva, co dokážeš vyplodit za hovadinu a jdi se konečně léčit. Třeba pak konečně pochopíš, že život je krásnej a není třeba si ho kazit zbytečnosu záští a zapšklostí.
  Karolína

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Karolíno,

   děkuji za radu. Váš příspěvek je zcela v duchu BC .... pokus o urážku, trapné a velice k smíchu.

   Mmch, fakt díky za starost o můj život, pohled na něj a budoucnost.

   Díky, hezký sluníčkový den

   Ivča

   Vymazat
  2. Ivčo, myslím, že všichni, kdo četli alespoň jeden z vašich příspěvku, pochopili, že toto není pokus o urážku, ale konstatování faktu. O tom, že alkohol je váš více než přítel, se všeobecně ví. Nebraňte se léčení, máte ještě šanci prožít plnohodnotný život :-)

   Přeji vám též hezký sluníčkový den bez alkoholu

   Karolína

   P.S. Léčba závislosti na alkoholu je v ČR stále hrazena ze zdravotního pojištění. Držím vám pěsti a se mnou jistě i ostatní!

   Vymazat
  3. Milá Karolíno,

   z Vašich příspěvků je zcela jasné, že tak nějak nestačíte na diskusi k věci, takže se pokoušíte urážet. Vaše pokusy jsou víceméně trapné a slouží k pobavení nejen mému, ale i mého okolí.
   Já a lidé, na kterých mi záleží, víme. U Vás je mi úplně jedno, co si myslíte. Obzvláště proto, že nemáte na to, abyste napsala cokoli k věci.
   Je mi trochu líto, protože tohle se léčit nedá, s tím se musí všichni kolem Vás naučit žít.

   Ivča

   Vymazat
  4. Kopíruji příspěvek, který se zde nezobrazil, asi nějaký trpaslík tady řádí:-)

   Karolíno,dobrá diagnostika na dálku.Nemohla by jste všem napsat,jakými trpí neduhy?Takový dar nenechte zakrnět.Nemám meziprstní plíseň?
   Ro(rejna)

   Vymazat
  5. Mila Karoli z BC, takhle se ztrapnit, to jsem tu na blogu uz dlouho nezazila... :-) Uzivej dal BC deliria, mela jsem tu cest poznat te osobne a musim rict, ze v realu jsi uplne stejna megera, jako se prezentujes tady, a co se tyce piti a podobnych neduh... zamet si nejdriv pred vlastnim prahem, ju :-)

   Vymazat
  6. Myslím, že Karoli se neztrapnila ani trochu, napsala znamou pravdu + nějakou tu domněnku, nic proti pravidlům tohoto webu přeci.

   Karoli jsem taky měla možnost poznat i na život a je to příjemná a milá dáma.

   R.

   Vymazat
  7. Jj, dáma, která mluví jak dlaždič :D K fyzické stránce se raději ani nevyjadřuji... To jsem se dnes zase zasmála....
   J.

   Vymazat
  8. Je-li Ivana alkoholik, dávám blogu týden, maximálně 2 týdny....:-D

   Vymazat
 6. Já bych všecky ty internety zakázala.

  OdpovědětVymazat
 7. Ivco,
  nechapu v cem ti mam dat za pravdu. V tom, ze ma Missorka v administraci na webu bordel, v tom, ze tvoji mailovou adresu ziskal nekdo nepovolany nebo snad v tom, ze Missorka pri svem podonikani vyviji nejakou nekalou cinnost? Ja to ale nevim. Obsah meho prispevku smeroval tam, ze za tvymi clanky neni obycejna lidska zvedavost ci neodbytne nutkani prijit veci na kloub, ale touha po pomste. Aspon tak to na me pusobi.
  K problemu utajeni udaju a zachovani soukromi ti muzu jen rict to, co jiste sama vis a sice, ze jako aktivni uzivatelka internetu nebudes nikdy anonymni.
  Sama za sebe musim napsat, ze jsem z BC odesla, protoze se ke mne holky nezachovaly prave kamaradsky, ale v zivote by me nenapadlo to resit tak podlym zpusobem.
  Prispevek o tvem udajnem alkoholismu povazuji za sprosty.
  Mirus (byvale BC Jelito)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mirus,

   nevím, jak to vnímáš Ty, ale bordel v administraci tam rozhodně je (a nejen tam, jak bych tak nějak řekla). Jestli moji e-mailovou adresu získal někdo nepovolaný nevím, jestli Missorka vyvíjí nějakou nekalou činnost, nevím :-). Nic o tom nevím.

   Jistě, že pokud vlezu na internet soukromí jde do kopru a sními spousta údajů, to vím. Současně si ale myslím, že lidi, kteří podnikají na internetu musí co nejvíce dělat pro to, aby svým klientům zachovali toho "soukromí" co nejvíce. Pokud budeš mít své klienty v kartotéce, tak jí taky nevystrčíš na náves, aby se každý juknul, že? Ale teď k obsahu Tvého příspěvku.

   Ne, není za tím žádná pomsta. Zopakuji znovu to, co tu padlo už mnohokrát. A sice, že to nejsem jen já, kdo vyhledává různé příspěvky. Vyhledává asi není to správné slovo, ale já prostě nemám čas (ač to tak nevypadá) brouzdat po BC a hledat, reaguji většinou až na nějaký odkaz, který mi někdo pošle. Občas něco najdu sama.

   Nemám, zač bych se mstila. Spíš je to o tom, že když mi něco vadí, řeknu to. A je tomu tak i v reálném životě.

   Je mi líto, že máš z BC špatnou zkušenost. Jinak, co se týká příspěvku o mém údajném alkoholismu, tak to nepovažuj za sprosté. Já to totiž považuji spíše za vizitku autora příspěvku :-). Za nic jiného.

   I.

   Vymazat
  2. Ivča ale přece na BC kdysi vydala článek, ve kterém se veřejně pro širokou veřejnost přiznala, že je alkoholička. Takže příspěvek v této diskusi není o nic sprostější, než cokoli hnusného, co Ivča vytahuje proti jiným :-) Naopak. http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=111740

   Vymazat
  3. Ano, a taky jsem na naklady zdravotni pojistovny navstivila odbornika. Co jsem si tenkrat s pani doktorkou rekla, si necham pro sebe. A nebojte, moc penez jsem vam z uctu zdravotni pojistovny nevzala, bo jsem tam byla jen jednou.
   A rozdil mezi mnou a temi, ktere to tu resi, je ten, ze ja mela a mam odvahu se priznat i ke sve slabosti, prusvihu a padani do sracek.
   Takze, jak jsem kdysi priznala tyhle problemy, ted muzu s klidem rict, ze je uz dlouho nemam.verte, neverte, vas probleem, zily mi to nerve.

   Vymazat
  4. A jeste takovy detail, mam silu se podepsat. I pod ty svoje sracky. Vy nemate odvahu se vetsinou podepsat pod svuj "nazor ".
   hezky vecer :)))))

   Vymazat
  5. Milá Karoli, každý máme nějakou tu svou závislost. Někdo na alkoholu, někdo na jídle (třeba Missorka se svou ještě nedávnou morbidní obezitou) a někdo na sexu (třeba Diny). Smutné je, když se někdo s tou svojí závislostí chlubí (viz. poslední zmiňovaná). Obdivuhodné naopak je, když se té závislosti člověk postaví, porazí ji a pak se o to podělí s ostatními, kteří třeba seberou odvahu pustit se do boje také ( Ivča a Missorka ). Takže ve vašem případě bych zalovila ve vlastních vodách, ve kterých leží mnohem více bahna, než hledáte tady, a určitě objevíte ještě pár okouzlujících diagnoz. Jen směle do toho.
   XYZ

   Vymazat
  6. Zapomnela jsi zavislost na virtualnim svete a penezich...

   Vymazat
 8. Když už člověk používá google, případně živnostenský rejstřík, měl by se taky naučit přečíst, co že to vlastně našel:

  K datu 30.6.2008 zanikly předchozí živnosti živnostnice jejímž oprávněním se v článku zabýváte, protože se změnou zákona sloučily pod jedinou živnost volnou. Do 15.2.2009 se to ještě jako specifikace činnosti jmenovalo Reklamní činnost a marketing, od 15.2.2009 se to jmenuje Reklamní činnost, marketing, mediální zastoupení
  viz: "Reklamní činnost a marketing Zahájeno: 26.02.2007 Ukončeno: 15.02.2009 " zdroj zde: http://www.rzp.cz/cgi-bin/aps_cacheWEB.sh?VSS_SERV=ZVWSBJVYP&OKRES=&CASTOBCE=&OBEC=&ULICE=&CDOM=&COR=&COZ=&ICO=&OBCHJM=Petra%20Mazancov%E1&OBCHJMATD=0&JMENO=&PRIJMENI=&NAROZENI=&ROLE=&VYPIS=1&PODLE=subjekt&IDICO=bcda5079902d5bac1df8&HISTORIE=1
  Při pohledu na výpis je vhodné číst i netučné písmo a přemýšlet.

  Bludicka

  OdpovědětVymazat
 9. Ano bludi, cetla jsem to trikrat, presto to datove nesedi... ale to je jedno, asi se mi zhorsil zrak :).

  OdpovědětVymazat
 10. Pokud placená raklama na BC byla od února 2007, tak to sedí.
  Znovu: jedno živnostenské oprávnění ve výpisu nazvané Živnostenské oprávnění č. 4
  Předmět podnikání:Reklamní činnost a marketing
  Druh živnosti:Ohlašovací volná
  Vznik oprávnění:26.02.2007
  Datum zániku:30.06.2008
  Od 30.6.2008 po změně zákona sloučením pod jedinou živnost volnou vzniklo oprávnění ve výpisu nazvané Živnostenské oprávnění č. 1 Předmět podnikání: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona.
  Obory činnosti:
  do 15.2.2009 s názvem Reklamní činnost a marketing Zahájeno: 26.02.2007 Ukončeno: 15.02.2009 (netučné písmo)
  od 15.2.2009 Reklamní činnost, marketing, mediální zastoupení Zahájeno: 15.02.2009 (tučné písmo)
  Kde v tom vidíš mezeru?
  Bludicka

  OdpovědětVymazat
 11. Á jé, tak chlast je v tom. To mě taky mohlo trknout. Víš Ivčo - když někdo chlastá za bezdětna, tak to tak nějak nevadí. Ale když se opíjí někdo, kdo má malé dítě, tak je to docela průser.
  Tady nejde ani tak o to, jak ubližuješ cizím lidem - ti to přežijí. Ale takhle ničit život vlastnímu dítěti, to je strašné. Prosím, nech už toho, máš teď velkou šanci, je prohibice, vem to jako odrazový můstek. Uleví se tobě, budeš mít život a lidi zase ráda, a tvoje holčička bude mít milou a příjemnou maminku. Ona taková hádavá dračice není nic moc, i když za to tak trochu nemůže.
  Držím palce a pěstičky, určitě se podaří :D.

  Fandící X.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mile fandici X, je tak nejak dobrym zvykem urcitych lidi tahat do vseho deti. Kakajici, blinkajici, usoplene, opatlane jogurtem. Nekomu to jiste prijde roztomile, nekdo na tom vydela. To je holy fakt. Me dite nema s timhle nic spolecneho, tak jej sem netahej. Klidne se pokousej urazet, hodnotit a radit me osobe, ja vim sve a vubec mi nezalezi na nazoru nekoho, kdo se zmuze pouze na trapne a ubohe prispevky se snahou ublizit.
   Dej si klidek, nedari se. Kdykoli se objevis, dost se ja i me okoli pobavime.
   Nekdo je rejpavej, nekdo hloupej. Nekdo ma chybu, ktera se da resit, nekdo halt takovou, na jakou doktori nestaci. Jsem na tom lip :))).
   A pesticky drzet nemusis, zvladla jsem vzdy vsechno i bez podpory slunickovych maminecek, jejich manzu a mimisku.
   Jo, dokyd jsem pila, jela jsem ve vine, takze prohibice je mi na nic.
   Krasny den

   Vymazat
  2. Ale fuj, opíjet se vínem...uf.

   Ivanečko, zkus na chvíli vystřízlivět a zamyslet se. Co myslíš, že víc dítěti ublíží: jedna nočníková fotka, nebo ožralá maminka? Já bych si skoro tipla, že to druhé, ale nechci ti podsouvat svůj zajisté hloupý názor ;).

   Sluníčkové X.

   Vymazat
  3. Ale ja nehovorila o nazoru, protoze jsem si zadny kloudny neprecetla.
   Ja hovorila o necem, co se lecit neda. Ani na zdravotni pojistovnu, ani za hotove. V apatyce se koupit neda. S tim se narodis a s tim taky umres, i kdyby se vsichni doktori sveta staveli na hlavu.
   Kazdy jsme jiny a ja jsem na tom furt lip. Hlavne proto, ze ja si svuj problem kdysi uvedomila, pojmenovala a vyresila. Ty svuj nevnimas, je v tom trochu stesti. Ale to okoli trpi. Moje trpelo chvili, tvoje s tim bude zit ceky zivot.

   Vymazat
  4. Ale proč mě pořád urážíš... Jsem přece tvůj čtenář, díky mě si teď můžeš přičíst pěkných pár kliknutí. Myslela jsem, že každý autor je rád, když má čtenáře.

   Nebo že by tys byla ráda jen za ty, kteří s tebou bezmezně souhlasí??

   Zklamané X.

   Vymazat
  5. Jen cti, ja si teda myslela, ze tu nejsi, ale jeden si casem zvykne na blaboly jinych o odchodech a tak. Jsi takove zpestreni.
   Jsou tu ti, kteri souhlasi, pak ti, kteri nesouhlasi a pisi k veci, pak ti, kteri nesouhlasi a pokousi se urazet a potom ty se svymi vecnymi odchody a navraty. Kdyz tu nejsi, je tu vcelku nuda.
   Nebo necti, jak chces... jen nas nezapomen informovat, jak to zrovna je

   Vymazat
  6. Jééé, vážně je tu beze mě nuda? To je skoro poklona :). A zcela neskromně přiznávám, že jsem si také všimla. A proto jsem zase přišla, i když to nesnášíš, abych to tu trochu rozveselila. Netřeba pořád na něco nadávat, někdy je dobré se i radovat.

   Veselé X.

   Vymazat
  7. A to ha rada delam lidi vesele. Nekteri by z zivota jinak nic nemeli. A je fakt, ze jim staci opravdu malo.

   Vymazat
  8. Že jo Ivčo. Bože ty jsi rozený psycholog. Škoda je tě na jeden drbavý blog, měla bys svoje schopnosti rozvíjet jiným směrem.

   Stále fandící X.

   Vymazat
 12. Milé fandící X, myslím, že vodit domů dětem co tři měsíce nového potenciálního tatínka, vypisovat na internetu o jejich kakáníčku, o jejich intimních problémech i o tom, jaký problém jejich vlastní matce dělá je obejmout, a nakonec ještě před celým světem psát, že je potřeba děti co nejdřív odklidit do postele, protože si nutně potřebuju zaš**t, jim ubližuje stokrát víc, než matka s cejchem vyléčené alkoholičky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale jdi, tyhle argumenty jsi tu nasála od Ivčy, jinak jsou dost překroucené a nadnesené. A vytržené z kontextu.
   Ovšem jestli se naše Ivča opravdu vyléčila, to netuším a popravdě i dost pochybuju - dle jejích projevů, argumentace, výrazů, zášti...

   Nechť Ivča udělá anketu, co lidé považují za větší zlo - jestli matku chlastající, nebo matku moc otevřenou.

   Taktéž zvědavé X.

   Vymazat
  2. Nase ivca si bude delat, co uzna za vhodne. I ja si budu delat, co uznam za vhodne. Dekuji za vase obavy o blaho me rodiny i moji budoucnost.
   Malokdo ma v sobe tolik sily, kterou citim v tuto chvili. A dekuji za ni prave zvedavemu X, ktere je soucasne velice pichybujici. Nebudu mu vnucovat nic, ani vysvetlovat a snazit se presvedcit, protoze jsou veci, ktere se urcite kategorii ludi nedaji vysvetlit ani za pomoci obrazku.

   Vymazat
  3. Škoda, škoda. Myslela jsem, žes odvážnější.

   Velmi smutné X.

   Vymazat
  4. Já jsem nic nenasála :D Ono je to spíš naopak :D Moc dobře Diny znám a můžu ti bod po dobu dohledat původ všeho výše zmíněného... ale teď to určitě neudělám, jelikož na to v sobotu v poledne jaksi zrovna nemám čas... :)
   Všechno jsou to výroky Diny, žádné výmysly pocházející od Ivči...
   A vůbec, nemám potřebu tu někomu něco vysvětlovat, já, Ivča i další víme... přeji krásný zbytek dne :)

   Vymazat
  5. Tak ja jsem docela odvazna a myslim, ze je to videt. Nekdy se ale nepoustim do predem marne prace. To je jako bych chtela presypat saharu na severni pol.

   Vymazat
  6. Ale jdi anonymní. Spousta jiných lidí Diny zná také a mají zcela opačný názor. Holt je to tak, že není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. A kdybychom všichni, kdo někoho nesnášíme, o tom začali vypisovat na netu, nenávist by jenom kvetla (jako že i bez toho je jí mezi lidmi dost, ne?).
   Většina soudných lidí si jen pomyslí své, když někoho nesnáší, a žije si dál svůj život. Někteří to ale nezvládnou a začnou drbat veřejně - no, jejich volba.
   Nechápu ale co čekáte - že se ostatní připokáknou a začnou mlít tu vaši písničku také? Nebo co vlastně chcete?

   Nechápavé X.

   Vymazat
  7. Ano, rozumim, ze nedokazes pochopit. Prachy z tohohle fakt nevytriskam. Ale jak pisu, rozumim, ze nerozumis. Mmch, neni to jen o nich, ale opet chapu, ze to nechapes.

   Vymazat
  8. Dokonalá odpověď, ty jsi vážně holka fikaná. Já teď zase na nějakou dobu zmizím a doufám, že se ti v brzké době podaří objevit nějaký další závažný zločin na BC, aby bylo co probírat.
   Ty jedna investigativní blogerko ;)).

   Líbá X.

   Vymazat
  9. Tak tento komentář je fakt psycho. Jsem si udělala i graf, jak je tahle věta myšlena lgicky a vyšla mi smyčka. :D:D:D:D

   Linka

   Vymazat
  10. Já třeba odpověď na reakci bludicky.

   Pořád jsi po nás chtěla něco, co jsi napsala a není pravda. Takže to zkusím znovu a snad dostatečně jasně - v tomto článku píšeš nepravdu.

   Citace z tvého článku:

   Jenom totiž valím oči, že někdo, kdo se opakovaně vyjadřuje ke šlendriánům v politice, školství, obchodních vztazích, veřejných financích atakdále, nemá v pořádku svoje věci.

   Jak už několikrát psala bludicka – z výpisu ze živnostenského rejstříku nevyplývá to, co dovozuješ. Ty pouze neumíš s informacemi, které jsou tam zveřejněny zacházet. Je třeba vědět, že došlo ke změnám živnostenského zákona a k přejměnovávání živností, ale neznalost zákona přece neomlouvá. Obzvlášť u pomluv.

   MILÉ M.

   Vymazat
  11. Předcházející příspěvěk byl k věci a jsem zvědavá jestli se mi dostane odpovědi.

   A pokud jde o tvoje přiznání k alkoholismu před rokem na BC a tvoje tvrzení tedy, že teď abstinuješ, tak u toho mi zase moc nesedí to tvoje popisování užívání si retsiny v Řecku ... ale to není k věci a tady žádnou odpověd nečekám:)

   MILÉ M.

   Vymazat
  12. Mile M, ja se bludicce jeste vyjadrim, ale mam pristup do zitrka jen pres tablet a ten rejstrik se mi nechce otevrit :).

   Vymazat
  13. Ale ja ti k te retsine klidne napisu, ze kdyz nevis, nespekuluj. Kde jsem psala, ze abstinuju? A kde je psano, ze dat si retsinu znamena mit problemy s alkoholem? Jojo, jsem obvinena z prekrucovani a spekulaci a pri tom samy spekulujete.

   Vymazat
  14. Tak to jsem si špatně vyložilu tuto větu:

   Jo, dokyd jsem pila, jela jsem ve vine, takze prohibice je mi na nic.

   Můj myšlenkový pochod - dokud jsem pila = teď už nepiju ...

   MILÉ M.

   Vymazat
  15. Mela jsem tim na mysli obdobi problemu, ktere ovsem odbornik na zavislosti oznacil jinak, nez alkoholismus. Uplna abstinence tedy neni v mem pripade nutna, coz jiste nekterym zde nevysvetlim, bo bc se jen hemzi odborniky na lidske telo i ducha, tecy ti maji jasno. Ja s dovolenim budu radsi verit tem, kteti na to maji skoly a maji zkusenosti, a jejich radami se budu ridit.)

   Vymazat
 13. No jen bumbej dál, Ivčo, co hrdlo ráčí. :)
  Ovšem pak se nediv, že někteří mají obavu o osud tvých blízkých. To je podobné, jako ty máš obavu o Dininy děti, že? Tak se o ně bojíš, že je protahuješ internetem. Já se třeba zase začínám bát o tvou dcerku, ono žít s alkoholikem vážně není žádná sranda...

  X.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vtipne. Tak ja protahuju deti internetem. Je to diny, ktera protahla sve deti, zivot a intimnosti internetem. Ja protahla vec jednu a ejhle, takova pece.
   Mmch jsem myslela, ze tu nejsi.
   Ale fakt, co jsem mohla cekat jineho.
   Navic, precti si u diny na blogu, ze jsem vlastne mela pravdu. Realny zivot lepsi nez skutecny atd. :)

   Vymazat
  2. Ty blaho, a ja mela doted nevim proc pocit, ze Diny si ty svoje deti protahuje internetem docela obstojne sama. Tak ne Diny, ale TY, Ivco, tady protahujes Klarku, Kaju, Davidka a hlavne Zuzku :-) Jeste bys mohla tem prvnim trem doprat vlastni virtualni parte, at to maji komplet!!! :-)
   Jaja

   Vymazat
 14. Vsem radoby urazlivym prispevatelum,

  Toto byla posledni reakce na prispevky mimo misu. Do budoucna je zde necham, ale reagovat na ne nebudu. Nevidim totiz sebemensi duvod, proc bych se mela bavit s nekym, kdo nema na to, aby hovoril k veci, ale snazi se pouze urazet a utocit, aniz by mel v ruce jediny protiargument. Soucasne se nebudu nijak vyjadrovat k peci o moji rodinu a dceru, nebot se o ne dokazu v pohode postarat sama.

  Je mi lito ubohosti, ktera se opet projevila v plne mire. Jak jsem psala, hodne problemu se da resit, hloupost si clovek nese cely zivot a zadny docent si s ni neporadi.

  A posledni vec : nikdy jsem nekomentovala vzhled, vahu a podobne veci. A ze bych se vyradila, vskutku. To, co predvadite, je vasi vizitkou. Vizitkou vasi urovne, ne moji.

  Krasny den

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, jestli jsem se správně dívala, je tam zřejmě díra cca 4 měsíce (skoukla jsem jak Missorsku, tak jejího muže).
   Jen mám dotaz, k čemu ti tohle zjištění bude?
   A k poslednímu odstavci, právě jsi vzhled a spol. okomentovala. :)
   K.

   Vymazat
  2. K., k nicemu mi to nebude. Dostala jsem mail od jedne zvedave opice, kterou ty nejasnosti zajimaji. Me taky zajima, kdo si vede databaze a tak. Nedozvim se to, obesit se nepujdu, ale mohlo to otevrit diskusi, debatu, vim ja co. Ale jako obvykle se to stocilo jinam :).
   A nee, nekomentovala jsem nikoho konkretne. Jsou urcite veci, ktere povazuji za tabu. A prestoze by byly vyzivne, okomentuji si je jen a pouze sama v sobe. Kdyz se mne nekdo ovsem pokousi urazet, vracim uder. Ale i to mne tak nejak prestalo bavit. Je to casove narocne a noc na karlstejne je preci jen lepsi, nez prestrelky s ubohosti.

   Vymazat
 15. Hehe, Ivčo, ty máš asi nakoupeno. Soudím podle některých vět (Realny zivot lepsi nez skutecny, Vsem radoby urazlivym prispevatelum - to jsou jazykové perly :)).

  A argument, že někteří z nás nepíší k věci - ale píší. Třeba já. Píšu to, co se týká celého tohoto blogu, tudíž k věci to je. Vysvětlím polopatě, pro jistotu.
  Protože je tenhle blog celý postavený na napadání jiných lidí, byla bych ráda, kdyby osoba odpovědná byla tak nějak VĚROHODNÁ. A to bohužel někdo, kdo propadá návykové látce, pro mě není. K alkoholismu ses přiznala sama, tudíž když to napíšu já, těžko je to urážení.
  Zkrátka, když chceš napravovat druhé lidi, měla bys být tak nějak ... lepší než oni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, oprava, realny lepsi nez virtualni. Ale kdo chce, pochopi. Uz jsem o tom drive psala. Ostatni ponecham bez komentare

   Vymazat
 16. Tak tohle už mi přijde hodně přes čáru. Je vidět, že tvá slova o žití reálného života a ne internetového opravdu dodržuješ:-) Lidská hloupost je věčná. Bohužel.

  Uč.

  OdpovědětVymazat
 17. Ivčo, PROSÍM, a co ti "rádoby urážliví přispěvatelé"? :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak blbě vidíš, jako že píšeš bez brýlí?

   Vymazat
  2. Skrz ty slunecni skoro nic nevidim

   Vymazat
  3. No ták, nedělej fóry, co tam mělo být?

   Vymazat
  4. Musím přiznat, že tohle už je přes čáru. Stejně tak jako se budu pohoršovat nad zneužitím momentálního vyšinutí smyslu u D., stejně tak se budu pohoršovat nad touhle útočnou alkoholickou kampaní. A že nešlo o alkoholismus je evidentní. Co je za tím skryto je totiž mnohem podstatnější. Způsob řešení trablů. Třeba je tohle způsob pro Ivu, jak se sama se sebou a se světem srovnat i bez toho "pomocníka". Netřeba tady vypichovat alkohol.

   A všem, co si myslí, že oplácet stejné stejným je vpořádku, za sebe říkám, že není. Je to pokles na stejnou úroveň.

   Myslím, že na tento článek, pokud s ním nesouhlasím, lze reagovat naprosto jednoznačně. Nemyslím si, že je to tak, jak si Iva zkounstruovala.

   My jako čtenáři přece nejsme povinni argumentovat. Tato tíže leží na Ivě. Nám čtenářům stačí napsat naše stanovisko. Něco ve smyslu akcí k s č. My, veřejnost , s tímto nesouhlasíme. Proto odpracujeme hodinu zdarma našemu státu.... prostě štvavé kampaně už tu byly.

   (TO měl být ftip.)

   Ne, nedá se říct, že bych souhlasila se stylem a napadáním v těchto článcích, mnohem víc si počtu v těch, ve kterých vyniká prožitek a lahodná čeština. Ale bohužel bulvár a kontroverze je obecně to, co táhne.

   Linka

   Vymazat
  5. Linko, ale jistě že tímto jsem na úrovni Ivy. Ale bylo tak lákavé použít její zbraně a doufat, že ji trkne, jak hloupé a prázdné jsou.
   Leč je mi jasné, že Ivu nic netrkne a já mám akorát morální kocovinu jako prase.

   X.

   Vymazat
  6. Chápu, mě také zaráží, jak se tady spojuje narážka BSE, jako urážka nejhrubšího zrna, ale nikde jsem neviděla přímé napojení na tento blog a nebo Ivu. Mohla jsem se domýšlet. Což já nečiním, a proto jsem tam kde jsem.

   Chápu i Tvoje důvody. Ale nefungují. Už jsem je taky zkoušela :D I když v jiném kontextu.

   Přijde mi to jako když slepé kuře najde zrno. Jenže proto, že nevidí, sezobne ho s tím hnojem, na kterém leží. To je jen přirovnání.

   Musím říct, že mám neblahou zkušenost s tím, jak jsou věci dohledatelné a jak to vlastně na internetu funguje a že se nezapomíná. Jenže především věřím v lidské dobro a také v nějakou magnetickou katastrofu, kdy se zastaralá slova ocitnou v propadlišti dějin. Bohužel na internetu je to všechno hodně moc a rychle vidět.

   Linka

   Ps. málem jsem se zapomněla podepsat. Registrovat se mi nechce a v kolonce odpovědět jako mi chybí podpis. :D

   Vymazat
  7. Linko, jen jedna vec - tento blog byl v jiste dlouhodobe diskusi oznacen za bse blog. Nerikam, ze je to urazka nejhrubsiho zrna, umim si predstavit horsi, ale nikoho jsem za kravu neoznacila. Takze jen toliko. Zbytek tveho komentare nebyl urcen mbe, takze vas s x oonecham vasi debate :). Kdyz budu miit nekdy cas, komentar bse ti rada dohledam, ale neslibuju, kdy to bude

   Vymazat
  8. Linko, takže strýček Huhla byl poměrně rychlý - BSE máš zde:
   http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=3562357

   Vymazat
  9. Ivo,

   problém taky je, že podle této zmínky na tenhle blog fakt nenarazíš, nikdo jej neuvádí jako citaci, či přímé spojení, nebo vyhledatelné slovní spojení. A kdo o sporech neví, absolutně nezúčastněný člověk, tak nepochopí. Takže možná urážka ano, urazí se jen dotyčný a nic se dál nešíří. Pro mě poněkud miniaturní, ale přeci jen rozdíl v úhlu pohledu. Kdo netuší nic o tvém působení, ani si nevšimne.

   Já být takto kritizována, tak si ani nevšimnu, že se o urážku někdo pokusil :D:D:D

   Linka

   Vymazat
  10. Linko, ano a ani netvrdím, že se z toho hroutím :-). Neurazilo mne to, spíš pobavilo. Je to o tom úhlu pohledu. Tady odkazy jsou, jednoduše proto, že moje články vždy z něčeho vychází, přijde mi fér, ten odkaz dát, protože jinak by to působilo jako jedna paní povídala.
   A ani já bych si nevšimla, kdybych nedostala echo. A netýká se to jen mne, ale i lidí, kteří sem píší. Jednoznačně ze souvislostí vyplývá, koho se to týká, někoho se to může dotknout. Osobně bych o nikom takto veřejně nemluvila :-).

   Ale ano, je to prostě o úhlu pohledu.

   I.

   Vymazat
  11. Linko, přehlédla jsem tyhle odpovědi.
   S tím kuřetem a hnojem jsi to vystihla přesně, tak nějak se cítím. Ušpiněná. Moje blbost, má mi to myslet rychleji.

   X.

   Vymazat
 18. Jsem jen náhodný kolemjdoucí, který natrefil na tenhle blog a líbí se mu, že se někdo nebojí dloubnout si do vosího hnízda. A tak jsem se začetla. A z pohledu zcela nezainteresovaného pozorovatele se mi chce skoro souhlasit. Nechtěla bych být dítětem paní Šimkové a svoje niterní problémy mít předhozené vplen široké veřejnosti, plus okruhu lidí, který sice zná maminka, ale pro mě jsou to cizí paní kdesi na netu. Úcta k soukromí vlastních dětí, nebyla by? Je jim to příjemné, jak moc se o nich ví? A bude jim to příjemné později? Nemohou se rozhodnout, však jsou ještě příliš malé. Za pět nebo deset let ty děti taky budou chtít žít jinak, budou chtít žít běžný život, ne ten s nálepkou "těch chudinek". Chtěl by tu někdo z vás, aby si vás druzí charakterizovali podle toho, co umíte a víte, co jste dokázali anebo si vás navěky onálepkovali tím, že jste bohužel někoho za smutných okolností ztratili?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aailyyn, proti kritice myslím nikdo nic nemá. Ale kritika by měla mít určitou úroveň, aby z ní nebylo pouhé trapné drbání a kydání špíny. A to je bohužel to, co Ivana předvádí.
   Používá tady dokola asi tak pět argumentů - kakání a pár dalších. Zopakovala je už tolikrát, že se to ani nedá spočítat.
   Tohle prostě není kritika, to je msta. Připomíná mi uraženou spolužačku, se kterou se holky přestaly bavit, a tak za rohem drbe a drbe a hledá, čím by je očernila.
   A to je to, co mě tak strašně sejří, nemám takové jednání od malička ráda.
   Iva se ohání odvahou, ale tu si představuji jinak. Kdyby to, co jí vadí, řekla do očí těm, kterých se to týká. Nebo kdyby jim to napsala na BC...
   Ne, bude tady mluvit o nich bez nich.

   Ano, Diny byla až moc otevřená, ale tím, že to bude někdo rozmazávat dál a dál, znovu a znovu o tom psát, tak tím těm dětem teda určitě nepomůže. Postará se akorát o to, aby si to přečetlo víc a víc lidí. Pod bohulibou záminkou jde akorát o snahu ublížit, o nic víc.

   X.

   Vymazat
  2. Ale, ale, ja to tam rekla, schytala jsem to v soukromych zpravach. A tento blog neni zamcen, komentovat lze anonymne, nic necenzuruji, na rozdil od jinych, vsichni vedi, kdo to pise. Vubec se nestaram o to, kdo to cte a kdo sem pise. Jsem schopna ustat i tvoje urazky a radoby vtipne komentare, jsi mi jedno. Akorat placas nesmysly jako ze mluvim o nekom za jeho zady. Aha, zato uzamcene diskuse urcene k hodnoceni jinych a cenzurra komentaru jsou moralne spravne. Zase jsem se poucila.

   Vymazat
  3. Ke zbytku se nevyjadřuji, pozadí těchto událostí neznám, autorku blogu též ne. Hodnotím jen to, co znám a k čemu mám co říct. Já si jen dovolila souhlasit s jejím názorem na paní Šimkovou, její masivní sebepropagaci jsem nemohla uniknout, názor jsem si udělala, pozitivní není. Že to někoho irituje až natolik, že si kvůli tomu založí blog, budiž, neudělala bych to, ale snad to i chápu. A oceňuji, že oba tábory se tu mohou svobodně přít. Dobře, můžete mě nařknout, že jsem si z článku vypíchla, co se mi hodilo, uznávám. Nu, připadá mi, že tohle je holt jedno z mála míst, kde jsou podobné věty přípustny a smí se to tu napsat. Jestli mi někdo prokáže, že jsem byla ve svém prvním komentáři jakkoli rýpavá, jízlivá, vulgární nebo netaktní, ráda se za to omluvím a připustím, že jsem to napsat neměla.

   Vymazat
  4. Aailyyn, ja kdysi napsala svuj nazor primo na klarcinblog, napsala jsem ho slusne, skoro az s omluvou... a nejen, ze byl smazan a smeten pod stul, ale jeste mi byl udelen ban a vice jiz na tom blogu nemohu nikdy nic okomentovat :-) Takze az tak to je s privrzenkynemi pani Simkove, zda se, ze je jich opravdu hodne a ze Diny takrka nema "odpurce", ale ma jich az az, jen o nich svet nevi, protoze na blog se zkratka nedostanou a pak to vypada, ze jsou kolem Diny jen same nadsene, juchajici, podporujici a chapajici bytosti a ti s opacnym nazorem bud neexistuji, nebo mlci... a proto jsem rada za toto misto, protoze me utvrdilo v tom, ze zdaleka nejsem jedina, kdo si na Diny udelal negativni nazor a kdo ji za jeji propagaci sebe sama, sve rodiny, sveho zivota a v neposledni rade sveho nestesti proste zrovna dvakrat nemusi.....
   Jaja

   Vymazat
  5. Tak nějak. Na tomto blogu se smí svobodně psát, kdo co uzná za vhodné. Souhlasíme s tématem článku? OK. Nesouhlasíme? Taky fajn. Dokonce se tu smí, považme, vyjádřit i myšlenka v duchu, drahá autorko, fakt mi nejsi sympatická. :-) Za mě teda, ať tu probíhají hádky jaké chtějí a o čem chtějí, si vážím toho, že tu vůbec mohou probíhat. Taky jsem dostala u paní Šimkové ban, za to, že jsem si dovolila tvrdit, že na iDnesu sedí grafici a fotografové, kteří jsou bezmezní fušéři, kteří každou fotku vyretušují (blbě) naprosto do nepoznatelna. :-) Holt čtu taky občas pro zasmání Onu a trkl mě tam do nosu rozhovor... Člověk neuteče, kdyby mě do zapadlých končin internetu dovedl google, tak i mlčím, ale jednou se budu bát otevřít i konzervu, aby tam nebyla paní Šimková. To už je trochu moc. Mě osobně by děsila i tisícová návštěvnost osobního blogu, natož, abych o svém životě vydávala knihu (a že blog mám a přiznala jsem se k němu, aby někdo neprndal, že kritizuju anonymně) a to bude ten moment, kdy ho jednou zruším. Až to nebude anonymní si vylívání srdce, maximálně pro pár stejně anonymních zbloudilých duší, ale až seznám, že do mého soukromí strká nos moc cizích lidí. (Ne, že bych na to nebyla kdykoli připravená a prozrazovala toho tak moc. A to ještě mé soukromí je mé soukromí a ze zásady do toho netahám někoho, kdo se nemůže bránit.)

   Vymazat
  6. Aaillyn, a mohu se zeptat, proč jsi vlastně měla potřebu to paní Šimkové na její blog psát? Napíšeš to samé i paní Rachůnkové například?

   Já se Diny ani nedivím, že tě smázla, ono totiž mít za zadkem honícího psa jménem Ivča_K by otrávilo každého, takže chápu, že každou takovou zbytečnou a nic neřešící kritiku začala mazat.

   Opravdu bylo důležitější jak vypadá, než co říká?

   Ono by to vůbec chtělo v naší české společnosti víc tolerance a nadhledu. Ať se jedná o mírně prosvítající podprsenky, nebo o ženskou v časopise. Ona totiž taková negace za každou cenu člověka dřív nebo později otráví, pokud se v ní jeden tedy bytostně nevyžívá.

   X.

   Vymazat
  7. Aailyyn, kdyžtak, už je tu ten nick asi pětkrát, tak nekomolit, prosím.
   A proč ne? Komu jsem to jako měla napsat nebo říct, své sousedce? Měla jsem ji někde za rohem pomluvit? Vyjádřit negativní názor je trestné? No prosím vás.
   Zmíněná paní Rachůnková na mě navíc nevyskakuje i z ledničky, s těmi dámami jsem zaregistrovala rozhovor asi jeden, kde bylo patrné, že jim je medializace fakt dost nepříjemná.
   Sebepropaguje se tak mocně, že snad musí počítat s odezvou, ne? Nutil ji někdo s pistolí u hlavy napsat knihu, uspořádat křest, poskytovat rozhovory? (Chtěj nechtěj se okolo knižního průmyslu motám, takže tomuhle neuteču a vadí mi to.) Když vylezete na veřejnost, musíte počítat s tím, že ne každý s vámi bude souhlasit. Tohle navíc nebyla ani osobní kritika paní Šimkové (jakkoli její názory skutečně nesdílím), natož neslušná podpásovka, ale kritika mizerně odvedené práce. Když vám spadne na domě střecha, taky budete říkat, že se ti chudáci zedníci tak snažili a ono jim to stejně spadlo? Já nechci fušeřinu vidět nikde. Ty fotky jsou špatné, retuš se prostě nedělá tak, že se vezme Photoshop a tam se rozšmudlají jakékoli charakteristické rysy do plastova.
   Pokud odhlédnu od fotek i tak nemůžu říct mnoho pozitivního. Já si z tohohle agresivního marketingu prostě odmítám sedat na pozadí. Nebaví mě to a nebudu sluníčkově tleskat jen proto, že paní Šimková to vyžaduje, protože nesnese opačný názor. Není jediná, kdo si v životě prožil něco negativního. Vy kamarádce neřeknete, že jí ty šaty nesluší, protože jí před patnácti lety zemřel dědeček, takže teď, chudák, zaslouží ohledy i když vám kafe na návštěvě omylem posolí? Nevím, kde se vzala kolem ní ta aureola spasitelky, která si zažila nejtragičtější osud z nás ze všech a proto je předurčena k tomu nás poučit o životních hodnotách a nikdo jí odporovat nesmí, protože ona je tu ta oběť a my musíme chodit po špičkách, protože houby víme. A co takhle, kdyby paní Šimková projevila nadhled a toleranci, nešlo by? My musíme a ona ne? Však mě neznáte a nevíte, co jsem si prožila, třeba toho bylo taky dost a pod čumák vám to necpu... Ať je to co je to, je to moje věc a rozhodně nejsem tak sebestředná, abych si myslela, že moje řešení situace a moje životní hodnoty, které mám, jsou hodné šíření. Nadělala jsem mraky chyb, kopanců a stále se učím. Pokora mi nechybí.
   Její život je mi neustále předhazován, přestože nechci sdílet její životní hodnoty, řešila bych to úplně jinak, ale říkat to nesmím. Krásný to svět. (Ta poslední věta je jediné v mém příspěvku, kterou myslím jízlivě a ironicky. Ten zbytek míním smrtelně vážně a napsala jsem to snad dost slušně. Podepsala jsem se, stojím si za tím. A co vy, ještě nějaké jiné argumenty, než že jsem hnusná, zlá, netolerantní a závistivá? :-) Neumím se přetvařovat a nebudu dělat, že je všechno "oukej", pakliže není.)

   Vymazat
  8. Aailyyn..... Klobouk dolů. Vejrám na to, cos napsala, souhlasí to do puntíku i s mým názorem. Opravdu jsem překvapená, že se vyrojuje tolik lidí... kterým tahle celá kauza "DINY, největší trpitelka světa", fakt nesedí...
   XYZ

   Vymazat
  9. Aaillyn (teď je to doufám správně :D), jsi bezesporu úžasná žena, jen by mě ještě zajímalo, proč kritiku práce grafiků a fotografů nepíšeš rovnou jim, proč ji píšeš paní Šimkové.

   Děkuji za odpověď, X.

   Vymazat
  10. Doprčic, jsem nějaká pidlovoká, nebo ti nemůžu přijít na jméno. Hluboká omluva :D.

   X.

   Vymazat
  11. Pokud jste to, že jsem úžasná, myslela ironicky, tak vás asi zklamu, že si sem nejdu pro virtuální poplácání po ramenou, svůj názor si umím opřít o argumenty, nepotřebuju armádu tleskajících přikyvovatelek. Jsem tu sama za sebe. Čímž se tedy dávám všanc, to vím, budiž. Myslete si tedy o mně, co chcete, třeba že jsem naprosto blbá, na to máte svaté právo, třebaže to aktuálně řešit nějak nechci, jen mě s touhle diskusí bavíte, alespoň si tu člověk procvičí schopnost argumentace. (Takové středověké disputatio na univerzitě mělo něco do sebe. :-) Jsem líná se registrovat na iDnesu, hledat tam kontakt a navíc neznám nikoho jiného, kdo by se mi tak cpal do zorného pole, abych po zhlédnutí jeho mizerných fotek v Oně (které jsou, pravda, téměř všechny mizerné naprosto standardně) měla touhu to řešit. Krom toho, snad sama aktérka není loutkou a může si prosadit, jak bude ve finále na takovýchto materiálech vypadat, ne? Takže na kritice, že je příště fajn přibrzdit ruku retušérům a grafikům nevidím nic jedovatého a kupodivu ani nekonstruktivního. Tak nějak mi tehdy vrozená slušnost nedovolila zkusit připodotknout taky něco k obsahu a vyjádřit nesouhlas. Dostala jsem za to i tak sodu a tehdy nejen já, ale i jiná diskutérka tam byla poučena, že se nechová dost sluníčkově. Což mě přesvědčilo, že tady slušností plýtvat nemá smysl a bez zábran jsem tu napsala, co si myslím (neb na dotyčný blog už mi to jaksi napsat není dovoleno).
   (Jo, řeším cizí život a domnívám se, že dotyčný to dokonce sám chtěl, byť jen v pozitivním duchu. Nuž, kdo touží po pozornosti, musí počítat se vším. Morální problém tedy s touto debatou skutečně nemám, nic užitečnějšího dělat nejdu, nic lepšího na práci totiž nemám, za což se nestydím, králík spí, chlap pracuje, díky za pozornost. :-)

   Vymazat
  12. Proč neadresovat kritiku přímo grafikům? Třeba proto, že ten, kdo rozhovor poskytl, obvykle (neříkám, že to tak platí u 100% rozhovorů) schvaluje finální verzi rozhovoru i fotky, které spolu s textem vyjdou. Takže (přípsěvek od A. jsem nikde nečetla, tak nevím, co přesně fotkám vytýkala)jsem-li tou, která rozhovor poskytla a někdo mi slušně řekne, co bylo na fotkách špatně, mám šanci příště si to ohlídat, protože už budu vědět, co vlastně hlídat mám. Je to můj zájem jako objektu rozhovoru. Zkritizovaný grafik mail smázne, pomyslí si něco o blbkách a příště si práci nejpravděpodobněji odvede tak, jak je zvyklý... pokud nenarazí na někoho, kdo bude vědět, co si na fotkách ohlídat... Takže proto možná lepší informovat toho, s kým byl rozhovor veden, než toho, kdo dělal fotky.
   Planetka

   Vymazat
  13. Děkuji za pěkně okecanou odpověď. Čekala jsem tedy inteligentnější argumenty, ale co se dá dělat.
   Doufám tedy, že své poznatky k fotkám rozesíláte zpovídaným osobám standardně, aby se na té Oně dnes konečně něco zlepšilo ;).

   X.

   Vymazat
  14. Milé X, nevím, jaké inteligentnější argumenty jsi očekávalo. Ovšem potkávám-li se s někým téměř denně několik let na nějakém serveru (a nemluvím o jedné konkrétní osobě, ale obecně), tak mi nepřijde zase tak mimo vyjádřit se případně i k něčemu, co se mi třeba nelíbilo, co se mi třeba zdá, že dotyčné může být i na škodu... stejně jako bych to udělala, kdybych s ní seděla u kafe. Rozhodně mi to přijde logičtější než psát jakémusi anonymnímu grafikovi, kterému bude můj mail už úplně fuk. Pokud ta nějaká dotyčná chce brát můj postřeh jako něco, co jí třeba může být i k užitku, fajn. Pokud ne a bude to brát jako ty - tedy jako obtěžování a nevím, co ještě - pak s tím taky nic nenadělám. Tak to prostě je, někdy někdo něco řekne v dobré víře a přijaté to tak není. Osobně jsem nepsala nic, ale nějak jsem schopná pochopit stanovisko A., ty ne, takže se ti jen těžko jakékoli vysvětlení bude zdát přijatelné.
   Planetka

   Vymazat
  15. Mile X, opet jsi jen potvrdilo to, co je tu uz stokrat napsano, ze ohledne osoby Mirky Simkove se muze jen poplacavat po zadickach, kritizovat nikoliv. Tvoje argumenty a dotazy, proc neposlat kritiku rovnou grafikum a proc tedy kritizovat milacka publika Diny, jsou naprosto scestne a jen mnohe utvrdi v tom, ze kolem Diny pouze zlehynka naslapovat nebo hluboce smekat, jinak se radeji nevyjadrovat :-)
   J.

   Vymazat
  16. Nemyslím si, že je to až tak. Tahle argumentační smršť se mi docela líbí. Tříbí mi to myšlení, to přinejmenším. Myslím si, že koncept rozhovoru v Oně, který se tu často zmiňuje, je dost podstatně v režii reportérky. Z jiných zdrojů jsem si ověřila, že D. je jako smršť. Nedomýšlí následky. Občas jsou katastrofické. Je to amatérka. k fotkám se vyjádřit nemůžu, toto umění mi zůstalo utajeno. Přes to všechno si myslím, že nás tady, myslím ženy, jako průměrné ženy, ovlivňují pocity. Kdyby se tu vyskytl muž, jako průměrný muž, snad by celou věc zanalyzoval velmi rychle.

   Linka

   Vymazat
  17. Planetko, pokusím se teda v klidu :) vysvětlit svůj pohled na tuhle věc. Snad se do toho nezamotám.
   Přijde mi zvláštní psát někomu vcelku cizímu a kritizovat mu fotky, které právě (poprvé v jeho životě) vyšly v časopise. Kdyby to byla moje blízká kamarádka, řekla bych jí to (pokud by se mi ty fotky opravdu nelíbily). Ale někdo, koho byť několik let potkávám na netu, není můj blízký člověk - není to moje přítelkyně, i když mám pocit, že ji dobře znám. A pravděpodobně s ní nebude každý týden vycházet nový rozhovor, takže argument, že jí tímto vlastně pomáhám, aby si příště ošéfovala svoje fotky, je prostě úplně falešný. Možná kdyby se to neprolínalo s touto Ivinou kampaní proti celému BC, tak by to také bylo přijímáno jinak.
   Myslím, že mazání nevyhovujících příspěvků je tak nějak normální na většině blogů. Můžu s tím nesouhlasit a odejít, nebo souhlasit a zůstat, to je moje právo, ale vydupat si změnu můžu asi těžko. Zajímavé je, že u jiných blogerů lidi víceméně mazání přijímají, někde si zanadávají a nechají to být. U Diny je to ovšem hrdelní zločin.
   Když to shrnu (a budu se opakovat) - mě prostě vadí, že Ivana používala BC celé roky, velmi intenzivně a úspěšně. Pak se jí postupně znelíbilo (to chápu, znelíbit se člověku může i tam, kde byl dlouho šťastný), odešla, nechala smazat svoje mnohaleté příspěvky (já bych ti je Ivo nikdy nesmazala, argument že byly tvoje neberu) a začala na tomhle blogu na BC a konkrétní osoby házet špínu.
   Já dovedu pochopit, že se chce někdo vynadávat, taky to občas potřebuju. Ale když ta kampaň pokračuje dál a dál, tak už to není jen naštvané vynadávání, to je prostě tažení. Byť by se to omlouvalo sebešlechetněji. Je tu úplně cítit radost "jak jim to můžu nandat". Už jen to, že BC nazveme "peklem" (jak originální).
   Takže když se vrátím k té Diny - jestli kritiku smetávala před touto kampaní, byla to její blbost a její mínus. Jestliže to dělá v době této kampaně, vůbec se jí nedivím a zachovala bych se stejně. Ono když se totiž vyrojilo najednou TOLIK kritiků, a některé jejich argumenty byly fakt ubohé, tak se jí nelze divit, že to prostě nepřijme.

   No, trochu jsem se do toho asi zamotala, i když souvisí všechnno se vším, ale snad je něco k pochopení. Kdybych na tomto blogu nečetla tolik příspěvků, které si jen potřebují plivnout, asi by mě to tak nerozlítilo.

   X.

   Vymazat
  18. Dobře, v jednom jsme za jedno. Pokud se s někým, ať už v reálu nebo na netu, potkám jednou, asi ho nebudu poučovat o fotkách. Pokud už něco považuju za třeba jen internetové přátelství, tak už mi to zase jako takový kiks nepřijde. A zase - nevím, nakolik často A. navštěvovala blog Diny, nakolik to byla reakce "z jedné vody načisto", nakolik už po nějaké době "internetového" kontaktu. Pokud jde o mě, nepsala jsem ani o fotkách ani o článku ani o ničem jiném, takže tady reaguju jen a naprosto teoreticky, v rovině toho, co třeba podle mě ještě jde pochopit, že to nemuselo být myšlené zle.
   Planetka

   Vymazat
  19. Ale jo Planetko, nemuselo to být myšleno zle, ale že je divné psát zpovídané osobě, že fotky jsou blbé, to mi nikdo nevyvrátí.
   Zkusím si udělat nějaký příklad. Tak třeba - mám sousedku, aktivní, je jí všude plno.
   (Teď vsuvka - osobně nemám pocit, že by Diny bylo všude plno, nenarážím na ni v každé diskuzi, nevyhledávám ji a argument, že vyskočí z konzervy, je dle mě přehnaný).
   Sousedku znám víc já než ona mě, díky jejím aktivitám toho o ní vím dost, ona o mně téměř nic.
   Nějaký časopis s ní udělá rozhovor. Půjdu a řeknu jí, že vypadá na fotkách blbě? Proč bych to měla dělat. Buď vypadá opravdu blbě a všichni to uvidí sami, nebo vlastně tak blbě nevypadá, tak proč bych lhala. Nebo jsou fotky opravdu strašlivé, tudíž se rozzlobím a napíšu fušerům do časopisu, jestli by to vážně nešlo dělat lépe. A nebo je mi všechno šumák, nemám potřebu psát nikomu.

   Stále mi vychází, že varianta, kdy to řeknu přímo jí, zavání naschválem - potřebou jí to nandat, aby si nemyslela, jak je úžasná (pokud se mě ona sama neptala; nebo pokud to není moje blízká přítelkyně).

   Jinak stále čekám na Ivči odpověď, jakže je to s Mazancovic živností. A chce se mi dodat něco ve smyslu, že to tu zavání pomluvou...

   X.

   Vymazat
  20. Milé X, světe div se, ale lidi taky musí pracovat. Jistě - chápu, že někdo má celý den mnoho času, aby prolízal všechny možné diskuse a blogy, ale někdo ten čas dělí mezi práci, svoji rodinu a přátele. Blog je potom to poslední, na co myslí.

   Ad živnosti - kdybys četla, někdo se tady k tomu vyjádřil, dal mi za pravdu, tak co já tam budu ještě psát. Několik různých komentářů k věci tam je, podívej se, spočítej, projdi a názor si učiň. Toť vše.

   Nevidím důvod, proč pořád dokola omílat, že tady je to takhle, támhle je to takhle ... Já jsem něco napsala, Bludička napsala, že nemám pravdu, následoval komentář, že pravdu mám. Tak se o tom budeme přít pořád dokola?

   I.

   Vymazat
  21. A já čekám, kdy splníš svůj slib a k živnosti majitelky BC(tedy k meritu článku)se vyjádříš.

   Mmch komentář o tom, že to, co psala bludička není pravda, vydaný po tvém slibu, že se k věci ještě vyjádříš, jsem nečetla, ale je možné, že jsem ho přehlédla - můžeš mě prosím na něj nasměrovat?

   Ne, nemusíme povídat pořád dokola. Nicméně jsem měla za to, že článek byl publikován k diskuzi o ŽO nikoliv o tvém případném alkoholismu nebo sebeprezentaci Diny (ani jedno mě vůbec nezajímá a kvůli těmto tématům bych svoje příspěvky neposílala).

   Po pravdě, tento blog sleduji také ze zvědavosti a byla jsem zvědavá, kdy si neustojíš tu hranici pomluvy. A dle mého názoru se to stalo zrovna teď.

   Tvrdit o někom VEŘEJNĚ, že nemá v pořádku ŽO na základě tebou předkládaného výpisu z ŽR totiž nic jiného než pomluva není. Jak s tím naloží majitelka BC je samozřejmě jeji věc. Předpokládám, že článek má již vytištěný:)

   MILÉ M

   Vymazat
  22. No, Ivčo, hodit na net článek o tom, že někdo má v nepořádku takové důležité věci jako ŽO a pak se vymlouvat na práci a přátele - to je tedy síla.

   Buď máš nějaké důkazy, nebo vaříš z vody a pak by byla na místě zatraceně viditelná omluva.

   Jinak si fakt zahráváš s pomluvou.

   Mě totiž nezajímá NĚČÍ komentář, mě zajímá TVŮJ komentář, jakožto autorky článku.

   X.

   Vymazat
  23. Pro přehlednost tvůj příspěvek, ze kterého dovozuji, že se k věci ještě vyjádříš.

   Klub šílených matek15. září 2012 14:58
   Mile M, ja se bludicce jeste vyjadrim, ale mam pristup do zitrka jen pres tablet a ten rejstrik se mi nechce otevrit :).

   MILE M

   Vymazat
  24. Milé M, Ok, v rychlosti ........

   Odkazuji nahoru ke článku, kde jsem jasně uvedla, kdy BC vzniklo, kdy vznikly živnosti. Bylo mi zde vysvětleno, že BC v tu dobu nemělo reklamu, tudíž nevydělávalo, tudíž nebyl ŽL třeba. To, že si o tom myslím něco jiného, je moje věc, nejsem právník, ale zcela logicky dovozuji, že mnoho podnikatelů na samém začátku nevydělává, nicméně jejich činnost časem k zisku směřuje a tudíž potřebují ŽL i na dobu, kdy nevydělávají, ale vydělávat se snaží.
   Nebudu se babrat v tom, co Miss chtěla nebo nechtěla, ani v tom, co mi tehdy k vzniku BC napsala.

   To, co se z toho zde rozvinulo je věc jiná. Pomluva??? Hm, nevím, ale nemám dojem, že bych někoho pomluvila. Obvinila jsem Miss z něčeho, co neudělala? Obvinila jsem z toho Zdeňka? Uvedla jsem o nich něco nepravdivého? Nemám ten dojem. Ale je to samozřejmě věc názoru. Stejně jako výkřiky, že jsem byla při psaní pod vlivem. Věř nebo ne, to už pravda není. Zato, že BC funguje od září 2006 a živnosti od jara 2007 jsou holý fakt, se kterým nikdo nic neudělá.

   Takže si, prosím, odpusť své předpoklady a přeji Ti krásný den.

   I.

   Vymazat
  25. Milé X, jistě, chápu, že pro někoho je virtuální realita natolik důležitá, že nedokáže pochopit, že někdo žije i jiný, než ten BC život.

   Již jsem se k tomu vyjádřila, a to zcela v duchu svého článku..

   Připojím ještě jeden komentář.

   Bude dole :-).

   I.

   Vymazat
  26. Zase se trochu míjíme, čekám na tvoji reakci na vysvětlení bludičky a ty teď ve své odpovědi řešíš období od vzniku BC do února 2007 (o tom bludička přece nepsala a k tomu jsi nepotřebovala koukat na ŽR, den vzniku živnosti byl jasný od počátku).

   Klub šílených matek14. září 2012 22:02
   Ano bludi, cetla jsem to trikrat, presto to datove nesedi... ale to je jedno, asi se mi zhorsil zrak :).
   K tebou tvrzené nesrovnalosti v období 2008/2009 (tj. k tomu na co tě upozorňovala bludička resp. k tomu, proč jsem reagovala já) se ještě vyjádříš?

   Pokud máš důkazy o tom, že od vzniku BC do února majitelka BC podnikala sem s ní. Jinak si stojím na tom, že je to z tvé strany pomluva.
   MILÉ M


   Vymazat
  27. Že je někdo sebestředný egomaniak, který si na blogu vytvoří svůj snový svět a kritiky si do něj nepustí, protože tady je všechno čítankové a úžasné, proti tomu nic. Že ten sebestředný egomaniak začne svůj píseček rozpínovat a ten svůj snový svět se snaží rozšířit i na ty, kteří tuhle šarádu podporovat v žádném případě nechtějí a chtějí to nahlas říct, to už je jiná káva. Paní Šimková mi nemohla ujít. Ano, opravdu si myslím, že se neskutečným způsobem cpe všude. Je to můj názor, vy ho třeba nesdílíte, milé X nebo kdo je tu v té záplavě anonymů kdo. Respektuji. Tušila jsem, že do jakéhokoli kritika si s gustem kopne, takže argumenty ohledně toho, že nesouhlasím ani s jejími názory, ani s tím, jakým způsobem je propaguje, jsem si nechala a zkusila jsem to s kritikou méně osobní, dovolila jsem si poznamenat, že se nepovedly fotky (což není dílo jen grafika a fotografa, ale i toho, kdo je na nich a kdo je takhle odkýve). Ale ono o ně až tak nešlo. Jasně, nemusela jsem mluvit zrovna o fotkách, mohla jsem si vybrat něco jiného. Byl to můj pokus, jak zareaguje na něco slušného, neosobního, žádnou invektivu. Jestli se jen brání lidem, kteří jsou nespravedlivě krutí nebo plive po každém, kdo si dovolí ji nezbožňovat. No a plive. Neunesla to. A protože na patřičných místech už se to říct nedá (a dá se vůbec někde, kam se tak snaživě narvala, napsat něco negativního?) a tady se to smí, píšu to sem. Proto je tu tak vysoká koncentrace "remcalů". Kde jinde se o tom dá mluvit? A bez obalu, protože tenhle člověk si podle mě slušnost nezaslouží, od té výše popsané situace to prostě vím.

   Vymazat
 19. A jeste jedna vec. Je novy komentar pod clankem cteni mezi radky. Je uz zapadly, tak upozornuji tudy

  OdpovědětVymazat
 20. Ale Ivo, je pouze tvoje tvrzení, žes tam něco řekla a žes to schytala v SZ. Smazala jsi po sobě stopy, těžko ti budu něco věřit.
  A i kdyby - kdo ti dává právo se do nich dál navážet? Znovu opakuju, že mi strašně vadí, jak to presentuješ jako obavu o ty děti a přitom vesele přiléváš olej do ohně.

  Jak můžeš prosímtě vědět, co se píše v uzamčených diskuzích? Jsi snad vědma? Nebo spíš paranoik?

  No, moje urážky. Nevšimla jsem si, že bych tě urážela, spíš si tak rýpu, ale vzhledem k tomu, že na urážky jsi ty odborník, asi to poznáš lépe než já.

  X.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, je to tvrzeni proti tvrzeni, je mi tak nejak jedno, jestli mi veris nebo ne.
   K zamcenym diskusim mohu pouze rici to, ze mam sve zdroje a zkopirovane urcite prispevky, ale zase je mi jedno, jestli tomu veris nebo ne.
   Pravo vyjadrot svuj nazor mam ja stejne jako ty. Nechavam tobe pravo rici o mne, ze jsem alkoholicka a vyjadrit obavu o me dite. A zase je mi fakt burt, co si myslis. Takze bych si,, s dovolenim, ponechala pravo okomentovat, cose mi nelibi.
   A ver, ze urazet jsem jeste nezacala. Zatimco ja a ty, ktere se mnou souhlasi, jsme byly oznaceny zkratkou BSE, ja se k podobne ubohym komentarum nesnizila. Ale ano, je spolecensky prijatelnejsi poplkat za bukem. Jenimze me se ty kecy u piva proste pricej.

   Vymazat
 21. "A ver, ze urazet jsem jeste nezacala. Zatimco ja a ty, ktere se mnou souhlasi, jsme byly oznaceny zkratkou BSE, ja se k podobne ubohym komentarum nesnizila. Ale ano, je spolecensky prijatelnejsi poplkat za bukem. "

  Souhlasim s Ivcou, myslim, ze tu Diny nikdo kravou nenazval, ani ji k ni nepripodobnil, zatimco ona si tyto vyroky bez okolku muze dovolit, ze? :-)
  J.

  OdpovědětVymazat
 22. Jaky je rozdil mezi tim, kdyz si pisatelka tohto blogu "bere do ust" jinou autorku jineho blogu pro to, co pise, a tim, kdyz si ctenari tohoto blogu "berou do ust" jeho pisatelku kvuli tomu, co napsala? Jaky je rozdil, kdyz se pisatelka tohoto blogu a jeji priznivkyne "staraji o blaho deti" autorky jineho blogu, a tim, kdyz se ctenari tohoto blogu "staraji o blaho deti pisatelcinych"? Co je dovoleno panovi, neni dovoleno kmanovi? Virtualni nerovnovaha?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pardon, ake nerozumím ani hlavě ani patě tohoto komentáře. Snad jen poslední větě. Bylo by možné popsat problém konkrétněji? Iva píše a vyjadřuje se na rozdí od Diny slušně, i když kritizuje, v tom rozdíl opravdu vidím.
   A just anonym

   Vymazat
  2. Tak třeba polopatě: Když o sobě píše Diny, přijde všem zde OK se navážet do celé její rodiny, vystavovat posudky. Když o sobě píše Ivča, tak totéž (tzn. např. navážení se do rodiny typu "dítě alkoholičky" apod.) je najednou nemístné... Nelíbí se mi tedy ani jedno, ale rozdíl v tom žádný nevidím.

   Vymazat
 23. Ivco, bouchni sampano, nekomu jsi slapla na kuri oko taaaaak moc, ze tu mas uz 100 komentaru :-)
  J.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tak spoustu si jich Ivča nabouchala sama, tak žhavé to tedy nebude.
   Některé dokonce i mimo téma, až vyhrožovala, že mimo téma už reagovat nebude ;)).

   X.

   Vymazat
  2. Ale na otázku k věci, žádná odpověď:(

   MILÉ M.

   Vymazat
  3. Blog má velmi slušnou návštěvnost.
   B.

   Vymazat
  4. Mile X, uz to, ze opet zcela nesmyslne reagujes, je jen dalsi dukaz toho, jak moc te tohle tema irituje a porad potrebujes k nemu neco dodavat :-) A prave tim stoupa Ivce pocet komentu, takze klidne, jen tak dal :-)
   J.

   Vymazat
 24. Komentáře Xky jsou naprosto hustýýý :-). Je z nich cítit s jakým gustem vždycky upustí páru primitivních slov a v zápětí hned dodá, že to teda není její styl.... Že by lehká schyzofrenie nebo jen bájné lhaní:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. že ten primitiv aspoň ví, jak se píše schizofrenie

   L.

   Vymazat
 25. Žvásty,lži,polopravdy,výmysli...Ach jo!Že jsem sem lezla :-(((.
  M

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. že ten primitiv aspoň ví, jak se píše výmysly

   Vymazat
 26. Vzhledem k tomu, že mi bylo vysvětleno, že pro podnikatelskou činnost, která nevykazuje zisk, není potřeba živnostenského listu, omlouvám se tímto paní Mgr. Petře Mazancové i panu Zdeňku Mazancovi za to, že jsem se domnívala, že neměli v pořádku své věci a svůj podnikatelský projekt spustili bez živnostenského oprávnění. Je mi naprosto jasné, že jej nepotřebovali, protože nevyvíjeli činnost směřující k dosažení zisku, takže o nic nešlo.

  Je mi velice líto, že jsem se pozastavila nad tím, že by to snad mohlo být v nepořádku, teď vím, že to bylo v pořádku a ještě jednou jim vyjadřuji svoji hlubokou omluvu.

  Ivča

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se budu pořád opakovat - chybí mi tvé vyjádření k tvrzení, že majitelé BC neměli resp. nebylo vše v pořádku s jejich ŽO od 30.6.2008 do 15.2.2009.

   To není otázka spuštění projektu bez živnostenského oprávnění a toho, že určitý projekt může být zahajován jako nepodnikatelský a v průběhu se může změnit na podnikatelský, ale dovozování špatných závěrů z veřejného registru a zveřejňování těchto chybných závěrů.

   MILÉ M.

   Vymazat
  2. Milé M, takže takto, trochu obšírněji, přesto se Ti to asi líbit nebude :-).

   V úplně původním článku jsem nepsala ničehož nic o přerušení živnosti. Připouštím, že po prvním Bludičky komentáři jsem přehlídla ten druhý, který to upřesňoval, takže k tomuto. Netvrdím, že tam bylo nějaké přerušení a netvrdila jsem to. Jestli to někde tak vyznělo, je to špatně.

   A jestliže Ti tedy nestačí Tebou vyžadovaná omluva, dovolím si ji doplnit.

   Ano, v počátcích jsme v jakési euforii poskytli své údaje soukromé osobě (otázkou je, kdo jak co domýšlel). Pakliže je v pořádku, že ona soukromá osoba používá tyto údaje ve svém podnikání a pakliže je v pořádku, že tyto údaje následně předá k podnikání jinému podnikatelskému subjektu, je vše v pořádku.

   Připouštím, že projekt nebyl v začátcích považován za podnikatelský (i když tedy mé informace z úplných začátků jsou drobet jiné), tudíž nebylo potřeba živnostenského oprávnění, tudíž je vše v naprostém pořádku.

   Dovodila jsem tedy z veřejného registru tento chybný údaj, a sice, že k provozování BC byl od samého začátku nutný živnostenský list. OK, nebyl. V okamžiku, kdy nutný byl, jej podnikatelé mají. Připouštím i, že je v pořádku i vše ostatní.

   Omluvu jsem poskytla dostatečnou, viditelnou, každý ji může vidět. Mýliti se je lidské, odpouštěti božské. A zatímco neočekávám, že by mi kdy bylo odpuštěno a je mi úplně jedno, že nebude. Ke svému omylu se přiznávám, omlouvám se ještě jednou (mohu to ještě zopakovat, jestli po tom toužíš Ty nebo kdokoli jiný).

   Přeji Ti krásný den.

   Ivča

   PS: I některé z Vás se mýlí, časem na to možná přijdou, možná ne, to vcelku není můj problém. A protože jsem holka přející, tak Vám přeju, aby to bolelo co nejméně. Sakra, jsem nějaká patetická :-)

   Vymazat
  3. A ještě jeden detail:

   Pakliže je v pořádku prodávat reklamu a nepodnikat, tak už opravdu nemám, co bych dodala:
   Nabídka reklamy zde http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=30
   byla totiž zveřejněna 21. 1. 2007.

   Ivča

   Vymazat
  4. Děkuji za odpověď. Budeš se divit, ale jsem spokojená, protože jsem se dozvěděla, co jsem chtěla:) Co se omluvy týká, tak já rozhodně nejsem ten, kdo ji požadoval.

   Já jsem skutečně řešila jen ty tvoje špatné závěry z ŽR a chtěla tvoje vyjádření, protože jsi autorkou článku. Nic víc, nic míň.

   K tomu, abych tu diskutovala otázku zahájení podnikatelské činnosti BC nemám dostatečné informace.

   Možná se budeš divit a už jsem to tu psala - já opravdu nechci někoho slepě obhajovat - jen mě zajímalo (nejen ty jsi zvědavá:)) jak dlouho bude trvat a ty neustojíš tu hranici pomluvy.

   MILÉ M.

   Vymazat
  5. Nemáš zač :-). Jsem ráda, že víš, co jsi potřebovala.

   A ta moje zvědavost mi nedá a budu mít pro změnu dvě otázky já.

   1. Kde jsem napsala co nepravdivého? Protože se tady tak oháníš tou pomluvou, tak by mě vcelku zajímalo, kde co nepravdivého jsem uvedla.

   2. Je možné provozovat web, prodávat na něj reklamu a současně nepodnikat? Třeba ano a já se někam posunu a dozvím se něco nového, pročež moje zvědavost bude ukojena.

   I.

   Vymazat
  6. K tomu k čemu jsem se vyjádřit chtěla, jsem se vyjádřila.

   To, co považuji za nepravdu jsem citovala.

   Kdo chce, ten to v mých příspěvcích najde není třeba to znovu opakovat.

   MILE M.

   Vymazat
 27. Baví mě to tu čímdál víc :-) Díky za tenhle blog !

  OdpovědětVymazat
 28. Byla jsem dotázána "jestli jsem četla", tak jsem si to tedy přečetla. Nechodím sem pravidelně, ze zvědavosti mrknu občas na vývoj. Ale vejrám tu do toho dobré dva dny, místy je to k smíchu, místy se chytám za hlavu.
  Nenapsala bych článek s takovým či podobným tématem, protože mě i jen domnělé průsery ostatních lidí vůbec nezvedají ze židle. Ale ani mi nevadí, když někdo tuto potřebu má. Každý svého štěstí strůjcem a ještě mě napadá jedno přísloví, ale to by mohly mít některé dotyčné pocit, že je urážím, ač bych to doslova nemyslela :-). Ale ony to u mě už tak mají ;-).
  A psala jsem to tady několikrát - kdo nemá na vlastní kůži zkušenost, neuvěří. Bude to furt dokola. A bohužel jsem i zjistila, že jsou jedinci, kteří tu špatnou zkušenost raději přehlédnou. Někteří lidé jsou holt nedotknutelní a je jim tak dobře :-). Já jsem zase raději za upřímně myšlenou kritiku, která člověka posune o kousek dál.
  Souhlasím s většinou, co psala Aailyyn, jen ty fotky v časopise považuji už jen za další balvan v lavině.

  Slunečnice

  OdpovědětVymazat
 29. Kdo nekrade/nepodvadi, okrada/podvadi svou rodinu.


  iii

  OdpovědětVymazat